ناترازی بنزین
حل مسئله ناترازی بنزین با ایده‌های طراحی شده در دولت شهیدرئیسی ممکن است
آینده خودروسازی ایران به شدت به سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های نوین وابسته است. با توجه به چالش‌های موجود از جمله تحریم‌ها و مصرف بالای سوخت، نیاز به بهینه‌سازی مصرف سوخت بیش از پیش احساس می‌شود. سرمایه‌گذاری در فناوری‌های پیشرفته موتور و سوخت‌های جایگزین نظیر CNG و LPG، می‌تواند مسیر پیشرفت این صنعت را هموار کند
گفت‌وگوی «جوان» با نماینده مجلس
باید به سمت تولید خودرو‌های کم مصرف برویم چراکه خودرو‌های تولید داخل ما مصرف بالایی دارند. بنابراین حتماً باید به سمت تولید خودروی هیبریدی و خودرو با مصرف کم برویم در غیر این‌صورت ناترازی تشدید خواهد شد
در سال‌جاری، ایران با بی‌تعادلی بنزین دست‌وپنجه نرم می‌کند که علت آن کیفیت پایین خودرو‌های تولیدی در این کشور است. این تعادل نداشتن منجر به چالش‌های مهمی شده است؛ از جمله نیاز به واردات مقادیر قابل توجهی بنزین که سالانه میلیاردها‌دلار برای کشور هزینه ارزی به همراه دارد.
گفت‌وگوی «جوان» با کارشناس حوزه سیاستگذاری انرژی
کارشناس حوزه سیاستگذاری گفت: شرایط فعلی ناترازی بنزین یک تیغ دولبه است که دولت مجبور است با واردات بنزین با قیمتی حدود ۴۰ هزار تومان در هر لیتر خریداری کند و سپس با قیمتی حدود ۳ هزار تومان آن را به مصرف‌کنندگان بدهد. دوگانه سوزشدن تمام خودرو‌های فعال در صنعت حمل و نقل به عنوان یک راه حل استراتژیک برای رفع عدم تعادل بنزین و بار ارزی مرتبط با ایران ظاهر می‌شود. با توانمند ساختن وسایل نقلیه برای استفاده از بنزین و CNG به عنوان منابع سوخت، کشور می‌تواند وابستگی خود به بنزین وارداتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
مکمل سوخت می تواند احتراق خودرو را به بهترین شکل رقم بزند و عملکرد موتور را افزایش دهد، در این صفحه بهترین برند های مکمل سوخت خودرو معرفی شده است.
ناترازی بنزین در کشور واقعیتی است که هیچ کس در مورد آن شکی ندارد. در حال حاضر تبدیل به یک واردکننده تمام‌عیار بنزین شده‌ایم و سالانه مبالغ بالایی را باید در این زمینه هزینه کنیم. شواهد نشان می‌دهد کیفیت پایین خودرو‌ها و بالابودن مصرف بنزین آن‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل در بروز ناترازی است؛ ناترازی‌ای که ضرر اقتصادی بالایی را به کشور تحمیل می‌کند. برخی همچنان بر استفاده از این خودرو‌های بی‌کیفیت و پرمصرف اصرار دارند و از واردات خودرو جلوگیری می‌کنند، در حالی که به زعم کارشناسان، یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای غلبه بر مشکل ناترازی، واردات خودرو است.
بنزین را با طناب گاز از چاه خودروسازان بیرون بکشید
سوخت CNG مهم‌ترین و کاربردی‌ترین جایگزین بنزین  در کاهش ناترازی و واردات بنزین و همچنین مسیر معکوس کردن ناترازی و واردات بنزین به سمت مازاد بنزین و صادرات آن است
تأکید صنعت خودروسازی ایران بر تولید خودرو‌هایی با نرخ مصرف بالای بنزین منجر به افزایش تقاضای بنزین داخلی و در نتیجه وابستگی شدید به سوخت وارداتی شده است.
گفت‌وگوی «جوان» با کارشناس انرژی 
مسئله ناترازی بنزین به مسئله اول انرژی کشور تبدیل شده و موجب ناترازی جدی در تبصره هدفمندی یارانه‌های انرژی در بودجه شده است
«جوان» راهکار بهره‌مندی همه مردم را از یارانه بنزین بررسی می‌کند 
 اعطای یارانه به بنزین، سیاستی اقتصادی است که با هدف جلوگیری از افزایش نرخ تورم در بخش حمل‌و‌نقل و کاهش نارضایتی عمومی اجرا می‌شود. این اقدام می‌تواند در کوتاه‌مدت به نظر مؤثر بیاید، چراکه باعث می‌شود مردم برای مصارف روزمره خود هزینه کمتری پرداخت کنند و از این طریق قدرت خرید آن‌ها افزایش پیدا کند، اما در نگاهی عمیق‌تر و بلندمدت، این سیاست می‌تواند عواقب جدی‌تری به همراه داشته باشد.