اجرای مصوبه استمهال اقساط در شرایط کرونایی
کد خبر: 995462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Axq
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
چرا بانک‌ها از مصوبات حمایتی بانک مرکزی شانه خالی می کنند؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود.

 معصومه آقاپور علیشاهی، با اشاره به شانه خالی کردن بانک‌ها از مصوبات حمایتی بانک مرکزی در شرایط کرونایی کشور گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بانک مرکزی زمانی که به بانک‌ها اعلام می‌کند تا سه ماه اقساط تسهیلات را دریافت نکنند ابتدا باید منابع جایگزین برای این مدت سه ماه و ضرر و زیان بانک‌ها را مشخص کند تا آنها به این مصوبه عمل کنند بنابراین تا منابع این مصوبه تعیین نشود بانک‌ها زیر بار مصوبه استمهال اقساط وام نخواهند رفت.

آقاپور علیشاهی تاکید کرد: شورای پول و اعتبار و رئیس جمهور که اکنون رئیس ستاد مبارزه با کرونا شده باید سریعا طی بخشامه‌ای صراحتا این موضوع را اعلام و محل زیان و ضرر را مشخص و ابلاغ کنند وگرنه بانک‌ها اقدامی نمی‌کنند.

برچسب ها: بانک ، دولت ، نماینده مجلس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار