نتانیاهوی فاسد قهرمان جامعه فاشیستی
کد خبر: 993786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AWo
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
سومین انتخابات رژیم صهیونیستی با نتیجه‌ای غافلگیرکننده و شوک‌آور با شعار «اجرای معامله ترامپ» به پیروزی بنیامین نتانیاهو و احزاب راست با ۶۰ کرسی کنیست به پایان رسید.
فارس الصرفندی
سرویس بین الملل جوان آنلاین: حقیقت این است که هریک از کارشناسان مسائل اسرائیلی و حتی اعضای عرب کنیست و ناظران اسرائیلی نیز چنین نتیجه شوک آوری را توقع نداشتند. نتانیاهو هم اکنون به عنوان نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، محاکمه نخواهد شد که درمرحله اول نیز به دنبال آن بود، در مرحله دوم نیز به دنبال تصویب قانون مصونیت در کنیست است به گونه‌ای که تضمینی برای عدم محاکمه وی شود اگرچه در رأس دولت آتی نباشد. صرف نظر از سناریو‌هایی که پس از نتایج انتخابات نوشته خواهد شد و شاید بیشتر آن نیز منطقی باشد، امکان دارد یکی از اعضای حزب میانه یا چپ به دولت غیر فراگیر نتانیاهو بپیوندد یا اویگدور لیبرمان به آغوش احزاب راست بازگردد، بنابراین بازخوانی شرایط جدید و تغییر زیرساختی جامعه اسرائیل نیاز به دقت بیشتری دارد و معتقدم نویسندگان اسرائیلی طی ساعات آتی، برای بازخوانی این تغییر و خطر آن بر جامعه دموکراتیکی که بدان افتخار می‌کنند دست به قلم خواهند شد. این همان جامعه‌ای است که با عقاید نژادپرستی به قعر افتاده است و نخست‌وزیر فاسد را به شرط ادامه تجاوز به فلسطین پذیرفته‌اند. نتانیاهوی فاسد نیز توانسته است با رؤیا‌های فاشیستی که درصدد توسعه‌طلبی و حمله به فلسطینیان و عرب‌ها است، احزاب راست اسرائیلی و شهرک‌نشینان را تحریک کند.

این مرد به آنان القا کرده است باقی ماندنش در نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی یعنی اجرای معامله ترامپ با همه ابعادش که با تبعید فلسطینیان نوار غزه به مصر و اخراج آنان در مثلث اراضی اشغالی و تسلط بر دره‌ها و حفظ شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری و پس از گشودن در‌های کشور‌های عربی و بازار‌های عرب بدون کوچک‌ترین امتیاز دهی همراه است. نتانیاهو با این آرزوها، ذهن احزاب راست اسرائیلی را به بازی گرفته و آنان نیز پرونده فساد وی را که بر پیشانی‌اش چسبیده است، فراموش کرده و با همه توان برای رأی دادن به وی بسیج شده‌اند. امروز در برابر شرایط جدیدی هستیم. عرب‌ها و مسلمانان باید اطمینان داشته باشند که در جامعه اسرائیل کسی وجود ندارد که به دنبال سازش واقعی با آنان باشد و این جامعه نیز فقط به فکر توسعه‌طلبی و حمله و تسلط است و عاشق رنگ خون و بلکه تشنه آن است، اما نکته عجیب اینکه برخی درجامعه اسرائیل پیروزی نتانیاهو را مصیبتی فرهنگی می‌دانند و این پیروزی دال براین است که در جامعه اسرائیل دیگر کسی به دنبال افراد سالم نیست، بلکه به دنبال کسانی هستند که دل و جگر فلسطینیان و عرب‌ها را صبح و شب در طبق بگذارند و آن را بجوند در مقابل برخی عرب‌ها که مهمان همیشگی کاخ‌های آنان هستند خود را خوشبخت می‌دانند. پیش از این، اسحاق رابین به دلیل عدم اطلاع دهی افتتاح حساب بانکی به نام همسرش زمانی که سفیر رژیم صهیونیستی در امریکا بود، کرسی خود را به عنوان نخست وزیری ترک کرد، اما جامعه اسرائیل اقدامات نظامی وی را که از هاگانا آغاز شد و در سال ۱۹۶۷ در اشغال قدس به پایان رسید حتی خدمات وی به عنوان سفیر این رژیم در امریکا را فراموش کرده است، اما با این گرایشات به جامعه فاشیستی و نژادپرستی، این جامعه، نتانیاهو فاسد را پذیرفت، بنابراین فلسطینیان باید خود را برای درگیری طولانی و پیچیده‌ای با نتانیاهو آماده کنند که به احزاب راست، کاسه‌هایی از خون فلسطینیان داده است، اما به فلسطینیانی که هنوز به تغییر جامعه اسرائیل امیدوارند باید گفت این جامعه به گواهی صندوق‌های رأی فاشیستی شده است.

منبع: العالم
برچسب ها: نتانیاهو ، دموکراتیک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار