صرفه جویی ۹ میلیارد لیتری در سوخت با سدشدن قاچاق
کد خبر: 992750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AG6
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:‌ رئیس ستاد مبارزه با قاچاق گفت: با سدکردن قاچاق سوخت، حدود ۹ میلیارد لیتر صرفه‌جویی در سوخت داشتیم.
علی مؤیدی خرم‌آبادی در گفتگو با مهر در مورد اینکه با توجه به بازداشت یکی از مهره‌های اصلی قاچاق سوخت در هفته‌های گذشته، آیا این روند در حوزه‌های دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات جدیدی که در حوزه رهگیری در حال رخ دادن است؛ همچون طرح رهگیری سیگار، مؤید این مسئله است که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تمام توان و با به‌کارگیری ظرفیت تمام دستگاه‌ها به سمتی حرکت می‌کند که در هیچ نوع کالایی شاهد قاچاق نباشیم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: به‌عنوان مثال در حوزه لوازم‌خانگی، بحث شناسه‌دار کردن کالا‌ها را داریم که پس از این فرآیند، اگر کالایی در این حوزه بدون شناسه باشد، مورد برخورد قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: در ستاد بر این موضوع متمرکز هستیم که تمام کالا‌ها را با راه‌اندازی ۲۳ سامانه، زیرپوشش ببریم تا بحث قاچاق خود به خود و به صورت گام‌به‌گام رفع شود. مؤیدی با بیان اینکه در بحث سوخت اتفاق بزرگی افتاده است، گفت: در دو سال و نیم گذشته نزدیک به ۹ میلیارد لیتر صرفه‌جویی از مسیر سوخت داشتیم. سامانه‌هایی را در وزارت نفت و دستگاه‌های مرتبط با تأمین و توزیع سوخت، راه‌اندازی کردیم که نیل به قاچاق را کاهش می‌دهد. این مسئله نشان می‌دهد هم در وزارت نفت و دستگاه‌های مرتبط با هدایت ستاد در جهت نظم بخشی به بحث سوخت توفیقات خوبی حاصل شده است. رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بخش کوچکی خروج سوخت داریم که با تکمیل سامانه‌ها و نهایی شدن اقداماتی که در جدار مرز انجام می‌دهیم، به حداقل خواهد رسید.
وی در پاسخ به این سؤال که چگونه جلوی خروج سوخت به صورت لوله‌کشی را خواهید گرفت، اظهار داشت: قاچاق سوخت از این طریق نسبت به گذشته کاهش یافته است، اما به هر حال افرادی هستند که با این اقدامات در‌صددند منافعی به دست آورند که البته در حال مقابله با آن هستیم. البته باید تأکید کنم قاچاق سوخت از این طریق حجم قابل‌توجهی هم نیست.

برچسب ها: قاچاق کالا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار