بنیاد برکت در گیلان ۱۸۶۰ فرصت شغلی ایجاد کرد
کد خبر: 992737
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AFt
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۸
با ایجاد ۱۸۶۰ فرصت شغلی در شهر‌های صومعه‌سرا و تالش، گیلان نیز به استان‌های تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام پیوست.
سرویس ایران جوان آنلاین:‌ معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از راه‌اندازی ۶۲۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در صومعه‌سرا و تالش خبر داد و گفت: افتتاح این تعداد طرح اشتغالزایی، ایجاد ۱۸۶۰ شغل را در مناطق محروم و روستایی این شهر‌ها به دنبال داشته است. رضا راضی‌زاده ادامه داد: طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در ۲۵ روستای صومعه‌سرا و تالش به بهره‌برداری رسیده یا در شرف راه‌اندازی است. وی خاطرنشان کرد: از ۶۲۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور مذکور، ۲۶۶ طرح به بهره‌برداری رسیده و ۳۵۴ طرح دیگر نیز در دست اقدام است. به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، گیلان از جمله استان‌هایی است که امسال و برای اولین مرتبه تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد قرار گرفته است.

راضی‌زاده اظهار داشت: هشت مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در گام اول، ۶۲۰ طرح اشتغالزایی را در ۲۵ روستای صومعه‌سرا و تالش ایجاد کرده یا در دست اجرا دارند. وی از اختصاص ۵۸۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی این طرح‌ها خبر داد و افزود: پرورش دام سنگین، بلدرچین، مرغ، زنبور عسل و مشاغل فنی و خدماتی بیشترین سهم را از شغل‌های ایجاد شده در صومعه‌سرا و تالش به خود اختصاص می‌دهند. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد در سال آینده در استان گیلان نیز توضیح داد: سال ۹۹ علاوه بر ادامه اقدامات در صومعه‌سرا و تالش، شهر رشت و حومه‌اش نیز تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد برکت قرار خواهند گرفت. راضی‌زاده ادامه داد: با توجه به معضلات اجتماعی و آسیب‌پذیر بودن حومه شهر رشت، برنامه‌های ویژه‌ای برای ایجاد فرصت‌های کسب و کار در این مناطق در دستور کار است. وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با توجه به درخواست متقاضیان، ایجاد فرصت‌های شغلی را در دستور کار قرار می‌دهد و شغلی را به کارآفرینان تحمیل نمی‌کند و طرح‌های اشتغالزایی برکت با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های محلی هر منطقه ایجاد می‌شود. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز یک‌هزار و ۱۸۹ طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۵۱۹ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان گیلان به بهره‌برداری رسانده است یا در دست اقدام دارد. این بنیاد همچنین با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار