تأمین سالانه یک میلیون مترمکعب آب برای صنایع یزد
کد خبر: 991255
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049rz
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
سرويس ايران جوان آنلاين: شرکت آب منطقه‌ای یزد به طور متوسط سالانه یک میلیون مترمکعب آب را برای بخش صنعت تأمین می‌کند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان اینکه شرکت مذکور به طور متوسط سالانه یک میلیون متر مکعب آب برای بخش صنعت تأمین می‌کند، گفت: سریع‌ترین منبعی که می‌تواند در تأمین آب صنایع یزد مؤثر باشد، استفاده از آب حاصل از تصفیه پساب فاضلاب است. محمدمهدی جوادیان‌زاده ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در خصوص انتقال آب از دریای عمان، تأمین آب بخش صنعت است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین سهم اشتغال و ارزش افزوده استان در بخش صنعت است، گفت: این در حالی است که بخش کشاورزی با بیشترین درصد مصرف آب، کمترین اشتغال و ارزش افزوده وجود دارد که با توجه به کمبود منابع آب در استان و از طرف دیگر اهمیت تولید در بخش کشاورزی لازم است تمهیدات لازم به منظور ارتقای بهره‌وری در این بخش اتخاذ شود که البته با همکاری بخش کشاورزی استان این سازوکار‌ها در سند سازگاری با کم آبی استان در نظر گرفته شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد افزود: در حال حاضر آب مورد نیاز صنعت از آب‌های زیرزمینی تأمین می‌شود و در زمینه تخصیص آب صنایع بزرگ با مشکل مواجه هستیم.
جوادیان‌زاده بیان کرد: سریع‌ترین منبعی که می‌تواند در تأمین آب صنایع یزد مؤثر باشد، بخش تصفیه پساب است که عملیاتی کردن آن حداقل به سه سال زمان نیاز دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار