دومین درمانگاه دولتی دندانپزشکی در اراک راه اندازی می‌شود
کد خبر: 991122
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049pq
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از راه اندازی دومین درمانگاه دولتی دندانپزشکی در این شهر طی سه ماه آینده خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از راه اندازی دومین درمانگاه دولتی دندانپزشکی در این شهر طی سه ماه آینده خبر داد.

سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: پیرو دستور این کمیته از ابتدای مهر ماه تا ۱۵ دی ماه امسال تمامی مطب‌های سطح شهر اراک توسط تیم نظارت و بررسی بر درمان مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: با توجه به بازدیدهای به عمل آمده نزدیک به ۲۰۰ مطب منشور حقوقی بیمار را رعایت نمی‌کردند، قرار شد طی مکاتبه با نظام پزشکی پیاده سازی منشور حقوقی در مطب‌ها را انجام دهند و مواردی مانند نصب تعرفه در معرض دید عموم، پروانه مطب و… را نیز پیگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تعرفه‌های مطب‌های بخش خصوصی و دولتی هر سال روی پورتال دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد اگر مبالغی خارج از تعرفه از بیماران اخذ شود موارد به تعزیرات گزارش داده می‌شود.

جمالیان گفت: در بحث آنفلوآنزا استان مرکزی با کمترین میزان مرگ و میر مواجه بود. بیماری کرونا میزان انتشار آن بسیار بالاتر و مرگ و میر آن دو الی سه درصد و در مقابل با آنفلوآنزا پایین‌تر است. بیماری آنفلوآنزا در کشور بسیار خوب مدیریت شد و در مورد کرونا جلساتی در حال برگزاری است و با وجود اینکه به کشور ورود پیدا نکرده به خوبی مدیریت خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات مهم در بخش سلامت مردم بخش دندانپزشکی است، بیان کرد: متأسفانه استان مرکزی فاقد درمانگاه دولتی دندانپزشکی بود که در این راستا با مشارکت بخش خصوصی یک درمانگاه ایجاد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: با توجه به هزینه‌های بالای دندانپزشکی در این راستا دومین درمانگاه دولتی دندانپزشکی در اراک تا اردیبهشت ماه سال آینده راه اندازی می‌شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار