اشتباهی که نباید تکرار کرد
کد خبر: 990821
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049kz
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
یادداشت «مهدی فضائلی» پیرامون لزوم شناخت جریان غیرانقلابی
صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محتوایی متنوع و عمیق، روایتی منصفانه از گذشته انقلاب ارائه، وضعیت کنونی را توصیف، چشم‌انداز آینده را روشن، راه‌های تحقق چشم‌انداز را تبیین و موتور پیشران گام دوم انقلاب برای تحقق این چشم‌انداز یعنی جوانان را معرفی و به میدان دعوت کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: مهدی فضائلی، کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی در روزنامه صبح نو نوشت: همزمان با ۲۲ بهمن سال ۹۷ و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در حالی‌که دشمنان سودای پایان انقلاب را در سر می‌پروراندند، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اقدامی نوآورانه، نه‌تن‌ها تبلیغات دشمن را عقیم کردند بلکه چشم‌انداز چالش ۴۰ ساله دیگری را فراروی آنان باز کردند.

صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محتوایی متنوع و عمیق، روایتی منصفانه از گذشته انقلاب ارائه، وضعیت کنونی را توصیف، چشم‌انداز آینده را روشن، راه‌های تحقق چشم‌انداز را تبیین و موتور پیشران گام دوم انقلاب برای تحقق این چشم‌انداز یعنی جوانان را معرفی و به میدان دعوت کرد.
این بیانیه که بیشتر نگاهی به آینده دارد به اقتضا و در حد لازم ۴۰ سال اول انقلاب را نیز آسیب‌شناسی کرده است.
یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی که سکاندار کنونی انقلاب که از همراهان نخست بنیان‌گذار انقلاب اسلامی نیز بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در تمامی صحنه‌های مهم انقلاب حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده، بیان کرده‌اند، این نکته است:
«.. و بدانید که اگر بی‌توجهی به شعار‌های انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌هایی از تاریخ ۴۰ ساله نمی‌بود-که متاسفانه بود و خسارت‌بار هم بود- بی‌شک دستاورد‌های انقلاب از این بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمی‌داشت.»
هیچ اشتباهی را و هیچ غفلتی را نباید تکرار کرد، اما تکرار برخی اشتباهات و غفلت‌ها بسی خسارت‌بارتر و جبرانش بسی دشوارتر و گاهی محال است.
مردم عزیز ایران در آستانه انتخابات مهم دیگری هستند و البته این راه با انتخابات‌های دیگر در آینده ادامه خواهد داشت.
همه مراقب باشیم اشتباه غفلت از جریان انقلابی را تکرار نکنیم و ضمناً مراقب انقلابی‌های دوآتشه یا سوپرانقلابی‌ها هم باشیم!
شناخت جریان غیرانقلابی چندان دشوار نیست؛ آنان خود نیز بنایی و اصراری بر انقلابی‌بودن خود ندارند و همین کافی است.
جریان غیرانقلابی، انقلاب را پایان‌یافته می‌داند و توصیه‌اش دست برداشتن از شعار‌ها و آرمان‌های انقلاب و هضم‌شدن در معادلات ظالمانه جهان است.

این جریان نه برای استقلال ارزش والایی قائل است و نه برای خودباوری و تکیه بر توانمندی‌ها و استعداد‌های درون‌زا.
این جریان کلید حل مشکلات کشور را در دست بیگانگان می‌بیند و برای پیشرفت کشور هیچ ابتکاری جز عمل‌کردن به نسخه‌های بیگانه ندارد.
غیرانقلابی‌ها تاکیدی بر اسلامیت نظام ندارند و باوجود سینه چاک‌کردن برای جمهوریت، رأی مردم را فقط تاجایی‌که به نفع‌شان باشد برمی‌تابند!

اما شناخت سوپرانقلابی‌ها قدری دشوار است. این‌ها سخت مدعی انقلابی‌بودن هستند و به عبارتی فقط خود را انقلابی می‌دانند. غالبا اهل تعامل با دیگران نیستند و با چشم‌پوشی از واقعیت‌ها صرفا بر آرمان‌ها تکیه می‌کنند. دافعه در سوپر انقلابی‌ها حداکثری و جاذبه گاهی در حد ضرورت هم نیست! ادعای ولایتمداربودن اینان غلیظ است، اما با سخنان و مواضع رهبری نیز اقتضایی برخورد می‌کنند و در مواقعی که این مواضع برای آنان ناخوشایند باشد به‌جای تطبیق خود با رهبری، ایشان را مورد سؤال قرار می‌دهند که چرا مانند آنان فکر نمی‌کنند!
البته این را هم توجه داشته باشیم که این امور نسبی هستند؛ لذا باید نزدیک‌ترین افراد به معیار‌های صحیح را انتخاب کنیم.

به هر حال اگر ایرانی قوی می‌خواهیم که می‌خواهیم، تلاش کنیم انقلابی‌های واقعی که «عقلانیت» و «معنویت» دو ویژگی مهم آنهاست را بشناسیم و روانه خانه ملت کنیم.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار