تعیین تکلیف جدایی ری از تهران تا پایان مجلس دهم
کد خبر: 990223
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049bL
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
عضو شورای شهر تهران از ارسال طرح جدایی شهرستان ری از تهران به کمیسیون شورای مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: اعضاء این کمیسیون مخالفتی با این طرح ندارند و تا پایان مجلس دهم در خصوص جدایی ری از تهران تصمیم‌گیری خواهد شد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حسن خلیل‌آبادی با اشاره به طرح جدایی شهرستان ری از تهران اظهار کرد: این موضوع هم‌اکنون به کمیسیون شورای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است و در انتظار نتیجه آن در این کمیسیون هستیم که تاکنون چند جلسه در مورد این طرح در کمیسیون شورا‌های مجلس تشکیل شده است و بنده هم شرکت کرده‌ام و در واقع اعضای این کمیسیون نظر مخالفی در این زمینه ندارند. اگر هم در این جلسات مخالفتی بوده از سوی نماینده شورای عالی استان‌ها و نماینده دولت بوده که تحت نفوذ شهرداری مخالفت‌هایی را بیان کرده‌اند البته این اظهارنظر‌ها تاثیری روی نظر اعضای کمیسیون شورا‌ها نداشته است.

وی افزود: از تمام کسانی که داعیه قانونمندی دارند هم دعوت می‌کنم در این مورد به اصل ۱۰۰ قانون احترام بگذارند و جدایی ری از تهران را بپذیرند.

این عضو کمیسون فرهنگی شورای شهر تهران تصریح کرد: به‌زودی این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد که با توجه به شرایط و نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیش‌بینی می‌شود که نظرات نسبت به اجرای طرح مثبت باشد.

خلیل‌آبادی یادآور شد: جدایی شهرستان ری از تهران موضوعی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این دوره از مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری خواهد شد و در نهایت اجرا می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در رابطه با دلایل جدایی ری از تهران گفت: ما به دنبال این هستیم که هویت ری حفظ شود، اما اینکه با این جدایی وضعیت مردم و شهر بهتر خواهد شد یا نه، این بستگی به عملکرد مدیریت شهری و شهرداری جدیدی خواهد داشت که تشکیل می‌شود ضمن اینکه هم‌اکنون هزینه‌های بسیار زیادی به شهرستان ری تحمیل می‌شود و این در حالیست که این موارد به پیشرفت شهرستای ری لطمه‌های بسیار زیادی وارد کرده است.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار