فلسطین ۳۰۰ نقض در معامله قرن را به شورای امنیت می‌برد
کد خبر: 989932
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049We
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
سازمان آزادیبخش فلسطین سندی شامل ۳۰۰ مورد نقض قوانین بین‌الملل در طرح ادعایی صلح امریکا آماده کرده است و قصد دارد همزمان با سفر رئیس تشکیلات خودگردان به نیویورک، آن را میان اعضای شورای امنیت پخش کند. جامعه جهانی هم گفته است که معامله قرن نمی‌تواند مناقشه فلسطین و اسرائیل را حل کند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: با گذشت نزدیک به دو هفته از رونمایی معامله قرن از سوی رئیس‌جمهور امریکا، واکنش‌های جهانی نسبت به این طرح ننگین همچنان ادامه دارد. فلسطینی‌ها که هشدار داده‌اند به هیچ وجه با طرح امریکا موافقت نخواهند کرد، تلاش می‌کنند با بردن این طرح به شورای امنیت سازمان ملل، از مجاری قانونی حقوق ضایع شده خود را پیگیری کنند. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان امروز به نیویورک می‌رود تا طرحی را که فلسطینی‌ها در رد «معامله قرن» آماده کرده‌اند برای تصویب شدن به شورای امنیت تحویل دهد. به گزارش روزنامه القدس‌العربی، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد فلسطینی در همین زمینه اعلام کرد: «سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) سندی را حاضر کرده که شامل ۳۰۰ مورد نقض قانون بین‌الملل در طرح ادعایی صلح امریکاست». عریقات تأکید کرد: «این سند به زبان انگلیسی در میان تمام اعضای شورای امنیت و جمعیت عمومی سازمان ملل پخش خواهد شد». بر اساس این گزارش در طرحی که دبیرکل ساف تهیه کرده، آمده است: «تخلف‌های انجام شده در طرح امریکا قطعنامه‌های سازمان ملل مربوط به مسئله فلسطین را نقض می‌کند و بارز‌ترین آن‌ها مربوط به مسئله قدس است که اسرائیل هیچ حق حاکمیتی در آن ندارد و جامعه بین‌الملل الحاق آن را به رسمیت نشناخته است». همچنین، در این سند به تخلف‌های انجام شده علیه نوار غزه و حاکمیت آن و نیز منابع طبیعی و اقتصاد نیز پرداخته شده است.

فلسطینی‌ها درحالی نقض قوانین بین‌المللی در معامله قرن را به شورای امنیت می‌برند که امریکا طی ۷۲ سال گذشته از تأسیس رژیم صهیونیستی، هرگونه طرح ضد صهیونیستی در شورای امنیت را وتو کرده است. به گفته رهبران فلسطین، طرح واشنگتن سرزمین فلسطین را به ۶ درصد سرزمین فعلی کاهش می‌دهد و بخش‌های گسترده‌ای از کرانه باختری را به سرزمین‌های اشغالی ملحق می‌کند. همچنین این طرح به‌رغم مخالفت‌های جهانی، طرح راهکار دو دولتی را از بین برده است و قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است. این طرح که به ادعای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا با جزئیات‌ترین طرح از زمان تأسیس اسرائیل به شمار می‌رود، نه تنها کمکی به روند صلح در منطقه نمی‌کند بلکه به تشدید تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها منجر می‌شود. گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کرده‌اند که تا پای جان از سرزمین‌شان دفاع خواهند کرد.
برچسب ها: معامله قرن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار