لزوم همکاری اداره کل مسکن و شهرسازی با شهرداری منطقه
کد خبر: 989600
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049RI
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
شهردار منطقه 8 در دیدار با مدیرکل مسکن و شهرسازی استان تاکید کرد:
طی جلسه ای شهردار منطقه 8 با مدیرکل مسکن و شهرسازی استان دیدار نموده و پیرامون اجرای پروژه های بازآفرینی شهری در بافتهای فرسوده شهر بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسه دکتر علی مدبر شهردار منطقه 8 با اشاره به طراحی چندین پروژه باز آفرینی در بافت های فرسوده منطقه تاریخی شهر از قبیل بلوک باروی تبریز و بلوک گجیل و ... بر لزوم احیاء و نوسازی بافت فرسوده منطقه اشاره نموده و خواستار همکاری اداره مسکن و شهرسازی و اداره میراث فرهنگی استان در راستای تحقق و اجرای پروژه های بازآفرینی شهری مد نظر شدند.
شهردار منطقه هشت در ادامه به اقدامات مد نظر آتی منطقه هشت در حوزه  گردشگری، از قبیل تبدیل خانه های تاریخی به هتل بوتیک،ایجاد مسیرهای گردشگری و... اشاره نموده و از روزهای درخشان منطقه با اجرای پروژه ها مد نظر خبر داد.

وی در ادامه خواستار بازنگری سازمان مسکن و شهرسازی در خصوص اعتبارات بافتهای فرسوده جهت ساماندهی و نوسازی بافتهای ناکارامد شهری در بافت فرسوده شد.
در پایان این جلسه مدیرکل مسکن و شهرسازی استان، قول همکاری ومساعدت برای جذب اعتبارات از وزارت راه و شهرسازی  داده و بر تهیه عاجل طرح تفضیلی منطقه تاریخی توسط مشاور میراث فرهنگی تاکید کردند.

 

برچسب ها: تبریز ، مسکن ، شهرسازی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار