قیمت هر کیلوگرم شکر فله‌ای در بازار ۴۷۰۰ تومان
کد خبر: 989181
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049KX
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
نرخ مصوب شکر تغییر نکرده است
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با بیان اینکه نرخ مصوب هر کیلوگرم شکر در کارخانه ۴ هزار و ۵۰ تومان است، گفت: قیمت عرضه هر کیلوگرم شکر فله‌ای در بازار همچنان ۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

داود موسوی، معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در جمع خبرنگاران در رابطه با قیمت شکر گفت: شکر یکی از کالا‌های اساسی کشور بوده که تاکنون با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ وارد کشور می‌شده، بنابراین باید دولت نرخ مصوبی را برای آن تعیین می‌کرد.
معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با تأکید بر اینکه ذخایر شکر کشور به اندازه کافی است، گفت: علاوه بر واردات تولید داخلی هم روانه بازار می‌شود و بر این اساس هیچگونه تغییر نرخی بابت تغییر گروه کالایی شکر در اولویت‌بندی‌های ارزی در بازار قابل‌قبول نیست.

موسوی اظهار داشت: در حال حاضر قیمت مصوب شکر در کارخانه ۴ هزار و ۵۰ تومان تعیین شده و با توجه به واردات مکفی شکر با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی شکر با قیمت مصوب قبل باید فروخته شود.
وی با بیان اینکه بسته به فله یا بسته‌بندی بودن شکر عرضه شده در بازار نرخ آن تعیین می‌گردد، بیان داشت: بر این اساس هر کیلوگرم شکر فله در مبادی توزیع ۴ هزار و ۷۰۰ تومان و هر کیلوگرم شکر سفید بسته‌بندی ۵ هزار و ۹۰۰ تومان است. همچنین نرخ شکر ۹۰۰ گرمی ۵ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است.

معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در ادامه با بیان اینکه آن دسته از کالا‌هایی که نرخ مصوب ندارند توسط سازمان مورد نظارت قرار می‌گیرند، بیان داشت: بر این اساس در سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات نرخ کف و سقف کالا بر اساس نرخ موجود در بازار اعلام می‌شود.
موسوی اظهار داشت: بر این اساس اقلامی که دارای نرخ مصوب هستند، نرخ آن‌ها بدون هیچ‌گونه تغییری در سامانه ثبت شده است و باید با همان نرخ در بازار عرضه شود. در مورد سایر کالا‌ها اگرچه نرخ آن‌ها بر اساس عرضه وتقاضا تعیین می‌شود، اما باید نرخ‌های معقولی در بازار مشاهده شود.
برچسب ها: شکر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار