واریز یک‌مرحله‌ای کمک معیشتی برخی معترضان
کد خبر: 988845
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049F7
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
یارانه معیشتی برخی خانوار‌های معترض که اعتراض آن‌ها مورد پذیرش واقع شده بود، در حالی به صورت تک‌مرحله‌ای به حساب آن‌ها واریز شده که طبق وعده مسئولان، باید هر سه مرحله به صورت یکجا پرداخت می‌شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سه‌شنبه هفته گذشته مصادف با هشتم بهمن ماه، سومین مرحله یارانه معیشتی به حساب خانوار‌های مشمول این طرح واریز شد. طبق اعلام مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه، در این مرحله ۷۵۷ هزار و ۳۲۴ خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آن‌ها از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تأیید شده، حمایت معیشتی مرحله اول و دوم و سوم را همزمان دریافت خواهند کرد.

اما در حالی که قرار بود یارانه معیشتی هر سه نوبت ماه‌های آذر، دی و بهمن ۷۵۷ هزار و ۳۲۴ خانوار معترض، به صورت یکجا به حساب آن‌ها واریز شود، برخی خانوار‌های مشمول در تماس با خبرگزاری مهر اعلام کردند که فقط یک مرحله از یارانه معیشتی را دریافت کرده‌اند.

در همین زمینه حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تأیید این موضوع گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صرفاً مسئولیت شناسایی خانوار‌ها و رسیدگی به اعتراضات را بر عهده دارد که در این زمینه، لیست معترضانی که درخواست آن‌ها مورد موافقت قرار گرفته بود، به سازمان برنامه و بودجه اعلام شده‌است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی افزود: بر اساس اعلام مسئولان سازمان برنامه و بودجه، معوقات خانوار‌های معترضی که از سه نوبت، فقط یک یا دو نوبت به حساب آن‌ها واریز شده تا پایان امسال واریز خواهد شد. بر اساس تصمیم دولت، کمک معیشتی به تناسب بعد خانوار پرداخت می‌شود، به این ترتیب که برای خانوار‌های تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز انجام می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار