پهنه تاریخی تبریز ظرفیتی بکر برای رونق گردشگری فرهنگی
کد خبر: 988295
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00496F
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
در چهارمین جلسه کاری مدیران نهادهای فرهنگی مطرح شد:
چهارمین جلسه کاری پیرامون ایجاد پهنه فرهنگ و هنر تبریز با حضور شهردار منطقه 8، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل میراث فرهنگی استان، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز و مدیر کل امور ارتباطات شهرداری تبریز برگزار شده و پیرامون بررسی طرح پهنه فرهنگ و هنر تبریز بحث و تبادل نظر گردید.
در این جلسه دکتر مدبر شهردار منطقه هشت با اشاره به پتانسیل‌های بالای منطقه هشت در ایجاد مسیر‌های گردشگری، از تغئیر نام گذر فرهنگی به پهنه گذر فرهنگ و هنر تبریز خبر داد.
شهردار منطقه هشت افزود: پهنه فرهنگ و هنر تبریز از موزه استاد شهریار که کانون فرهنگی تبریز به حساب می‌آید شروع شده و تا میدان نماز که محل اتفاقات فرهنگی متعددی بوده ادامه خواهد یافت.
مدبر در ادامه گفت: پهنه فرهنگ و هنر تبریز محل ارائه کار‌های فرهنگی و هنری و اجرا‌های خیابانی خواهد بود که این پهنه از پیاده راه‌های مقصودیه و تربیت عبور کرده وعابرین در طول مسیر شاهد چندین موزه و اماکن تاریخی و گردشگری تبریز خواهند بود.
در ادامه جلسه دکتر آبدار مدیر کل میراث فرهنگی استان، با اشاره به اینکه یکی از مباحث اصلی حوزه مدیریت شهری خصوصاً در محدوده‌های تاریخی تعریف گذر‌های فرهنگی است، گفت: «تبریز به عنوان شهری با هویت تاریخی چند هزار ساله، غنی از چنین معابر و گذر‌های تاریخی است که می‌توان با تدوین برنامه‌ای کوتاه و میان مدت از این ظرفیت‌های موجود برای توسعه گردشگری فرهنگی استفاده کرد.»
آبدار با بیان اینکه در وهله اول ایجاد زیرساخت‌های لازم، مرمت کالبد و جداره‌های تاریخی در این مسیر‌ها باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: «در کنار این مهم، باید با بیان مفاهیم فرهنگی و هنری، معرفی صنایع دستی، تولید محتوا، اطلاع رسانی و طرح موضوع به منظور جلب مشارکت مردمی در راستای رونق و توسعه گردشگری فرهنگی در محدوده­‌های تاریخی، تلاش کرد.»
گفتنی است، گذر‌های فرهنگ و هنر شامل خانه­‌های تاریخی، موزه ها، گالری ها، فروشگاه ­های صنایع دستی و ... خواهد بود، که در واقع محل­‌هایی هستند برای مجموع ه­ای از کسب و کار‌های فرهنگی و هنری، از جمله هنر خیابانی، تئاتر، هنر‌های آئینی و ... که مدت زمان ایستایی گردشگر، به تبع آن ارتقای رضایت ایشان، ایجاد اشتغال و درآمدزایی به همراه دارند.
برچسب ها: مدبر ، فرهنگ ، هنر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار