کلید واژه سردار سلیمانی مراجعه به آراء رهبر انقلاب بود
کد خبر: 987803
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048yJ
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
«سعدالله زارعی» در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران:
کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه پیروی از مکتب سلیمانی برای ملت و امت راهگشا است، گفت: سردار سلیمانی با مدیریت و هدایت رهبر انقلاب برنامه شکست آمریکا در منطقه را اجرایی کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا طی سخنانی در مراسم نمازجمعه تهران، با تبیین مکتب شهید حاج‌قاسم سلیمانی گفت: آنچه از شهادت شهید سلیمانی باقی مانده است یک مکتب است و پیروی از این مکتب برای ملت و امت راهگشا بوده و می‌تواند جامعه و مدینه فاضله را به وجود آورد.

وی افزود: نکته کانونی و محوری مکتب سلیمانی مجاهدت خالصانه او در راه خداست.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: آمریکا در مواجه با انقلاب اسلامی ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ به بعد به این جمع‌بندی رسید که برای نجات خودش از مشکلات در منطقه بایستی مقاومت ملت‌ها و به ویژه مقاومت جمهوری اسلامی را از سر راه خود برداشته و به همین جهت طراحی پیچیده‌ای را دنبال کرد و گروه ۴۰۰ نفره را مشغول طراحی یک استراتژی کامل برای غلبه آمریکا در منطقه کرد.

وی افزود: این پروژه از سوی پل‌ولفوویست مدیریت می‌شد که نحوه کار آن به صورتی بود که دولت جورج‌بوش در سال ۲۰۰۰ بر سر کار آمد و این برنامه را او در دستور کارش قرار داده که ادبیات نهایی آن خاورمیانه جدید و بزرگ بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: آن‌ها آشکارا اعلام می‌کردند که آنچه آمریکا در جنگ جهانی اول در منطقه دنبال می‌کرد در شرایط فعلی وجود ندارد و با توجه به وجود آمدن جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت آن اهداف منسوخ شده است و به دنبال شکل‌گیری خاورمیانه جدید بودند تا بتوانند برای سال‌های طولانی در منطقه مسلط شوند.

زارعی گفت: ماجرای مشکوک ۱۱ سپتامبر در آن ایام به وجود آمد و آمریکایی‌ها تلاش کردند از این موضوع و مسأله استفاده کرده و طرح‌های خشن خود را برای اجرای اهدافشان عملیاتی کنند.

وی تصریح کرد: اشغال افغانستان و تسخیر عراق بخشی از برنامه‌های آمریکا بود که در همان زمان جورج‌بوش و تونی‌بلر رؤسای جمهور آمریکا و انگلیس نام ایران و سوریه را برای ایجاد تغییرات عمده مطرح کردند که توطئه خطرناک به حساب می‌آمد.

وی تصریح کرد: جورج‌بوش تغییرات مدنظر خود را با بیان واژه جنگ‌های صلیبی به منظور تحریک جهان مطرح کرد تا اهداف خود را اجرایی کند که این موضوع هم توطئه دیگری محسوب می‌شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: ۳۰۰ هزار نیرو نظامی، اطلاعاتی و عملیاتی در آمریکا و همچنین ۴۰ هزار نیروی نظامی، اطلاعاتی از سوی انگلیس و مقادیر زیادی نیرو از سوی اروپایی‌ها و غیر اروپایی‌های وابسته به آمریکا پای این کار آمده تا توطئه بزرگ‌شان با انهدام مرزها، دولت‌ها ملت‌ها اجرایی شود.

وی گفت: بعد از این جریانات و اتفاقات بود که درک دقیقی از خطر بزرگ در جهان اسلام ایجاد شد و همگان هم باید به این درک مشترک می‌رسیدند و به همه منطقه تذکرات لازم داده می‌شد.

هشدار رهبر انقلاب درباره خطر بزرگ در منطقه

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با درک این خطر بزرگ و تهدید‌آمیز، لزوم مقابله با آن را مطرح کردند که اگر با این وضعیت مبارزه نشود کل هستی جهان اسلام تحت تأثیر قرار می‌گیرد و به همین دلیل تعدادی از فرماندهان نظامی را فراخواندند و به آن‌ها فرمودند که اگر با این تهدید مقابله نشود جمهوری اسلامی هم ممکن است مورد تهدید واقع شود.

وی افزود:‌رهبر انقلاب فرمودند باید برنامه منسجم و کارآمدی برای خنثی شدن این توطئه بزرگ آمریکا تهیه شود و با برنامه منسجم می‌توانیم آمریکا را در عراق شکست دهیم؛ با این کار ویژه، کل طرح خطرناک آمریکا علیه جهان اسلام خنثی شد هر چند که کل محوریت این کار بر دوش شهید سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران قرار گرفت.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: سردار سلیمانی با اعتقاد عمیق به جهاد در راه خدا و با تبعیت تام از رهبر انقلاب و با اعتقاد راسخ به توانایی نیرو‌های مجاهد به صحنه آمده و برنامه خنثی‌شدن آمریکا را در دستش گرفت.

سردار سلیمانی با هدایت رهبر انقلاب برنامه شکست آمریکا در منطقه را اجرایی کرد

زارعی گفت:‌سردار سلیمانی با مدیریت و هدایت رهبر انقلاب برنامه شکست آمریکا در منطقه را اجرایی کرد در حالی که آمریکایی‌ها بیش از ۳۰۰ هزار نیروی نظامی، اطلاعاتی و عملیاتی در عراق داشتند.

وی گفت:‌ترامپ اعتراف کرد که آمریکا ۷ تریلیون دلار بودجه برای اجرای طرح خاورمیانه بزرگ و جدید را هزینه کرده است و برای این هدف تجهیزات گسترده‌ای را هم به میدان آورده بود.

وی گفت: سردار سلیمانی با امکانات کم و با بودجه ناچیز به مقابله با تهدید خاورمیانه بزرگ که جمهوری اسلامی را هم تهدید می‌کرد به مقابله برخاست.

زارعی گفت: سردار سلیمانی با نبوغ فکری و خاص خود نیروی کوچکی را طراحی و سازماندهی کرد و آن‌ها هم با تکیه بر نیروی مردمی‌شان در عراق طرح‌های آمریکایی‌ها را در این کشور به شکست مجبور کردند.

سردار سلیمانی با تکیه بر نیروی مردمی عراق کار‌های بزرگی کرد

وی گفت: سردار سلیمانی با سازمان‌دهی نیرویی چابک و با تکیه بر نیروی مردمی عراق کار‌های بزرگی کرد.

وی تصریح کرد: اخراج اشغالگران غربی از عراق و سیادت سیاسی ملت عراق کلید واژه‌های اصلی برنامه عظیم شکست آمریکا در عراق و منطقه بود ضمن اینکه دیگر برنامه شکست آمریکا و همپیمانانش شکست آن‌ها و خنثی کردن توطئه‌هایشان در سوریه، یمن، افغانستان، فلسطین و لبنان بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: برنامه چابک سردار سلیمانی برای نجات منطقه و مردم آنهم با وجود نیروی محدود، هزاران جزئیات داشت که بر همین اساس راهبرد و تاکتیک‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شد که توانست در تمامی این موارد سربلند بیرون بیاید.

وی گفت: سردار سلیمانی توانست در تمامی ۹ جنگ بزرگی که از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۶ در منطقه ایجاد شده بود آمریکا و همپیمانانش را شکست دهد که البته حاکی از نبوغ سردار سلیمانی است.

زارعی به ۵ خصوصیت ویژه سردار سلیمانی و نتایج آن در صحنه عمل اشاره کرد و افزود: ولایت‌محوری و اعتقاد راسخ سردار سلیمانی به رهبر معظم انقلاب بخشی از شخصیت و عمل او محسوب می‌شود.

وی گفت:‌کلید واژه سردار سلیمانی مراجعه به تدابیر و آراء رهبر معظم انقلاب بود و به همین دلیل او بار‌ها می‌گفت که نه تنها این کار را از روی ایمان و اعتقادش انجام می‌دهد بلکه قسم می‌خورد که تجارب رهبر انقلاب در امورات مختلف حکیمانه بوده و تدابیر ایشان همواره راهگشاست.

وی خاطره‌ای از سردار سلیمانی نقل کرد و افزود: سردار سلیمانی از جلسه‌ای می‌گفت که با نخست‌وزیر یکی از کشور‌های منطقه که رقابتی هم با جمهوری اسلامی داشت، برگزار گرد مبنی بر اینکه آن نخست‌وزیر به سردار سلیمانی گفته بود تو استاد تاکتیک هستی، اما از استراتژی اطلاعی نداری؛ حاج‌قاسم سلیمانی در پاسخ به او گفته بود که در بالای سر من یک استراتژیست بزرگ به نام مقام معظم رهبری وجود دارد این در حالی است که شما در میدان هم تاکتیک ندارید.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: سردار سلیمانی، امام و رهبری را با هیچکس و با هیچ اصلی مقایسه نمی‌کرد و همواره درباره آن‌ها تعصب خاصی داشت.

وی گفت: مرز دوستی حاج قاسم سلیمانی با افراد و جریانات، رهبری بود. ضمن اینکه شبانه‌روز تلاش می‌کرد که طیف‌ها و افراد مختلف را به رهبر معظم انقلاب نزدیک کند. در واقع سردار سلیمانی فراجناحی بود، اما اقدامات فرارهبری را نمی‌پذیرفت.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: سردار سلیمانی وقتی وارد میدان می‌شد با هدف تحقق فتح‌الفتوح برای جهان اسلام این کار را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: مشورت و درایت از دیگر خصوصیات سردار سلیمانی بود و در همین راستا مشورت را رکن مهمی در زندگی و مسئولیت‌هایش می‌دانست.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: سردار سلیمانی با آنکه در فهم مسائل سیاسی نبوغ بالایی داشت، اما جلسات تخصصی برگزار کرده و نظرات کارشناسان را دریافت می‌کرد، ولی با این حال هزاران کارشناس را هم تربیت کرد.

زارعی گفت: سردار سلیمانی به جای طرح ده‌ها مسئله جزئی، قلب و مسأله اصلی را پیدا می‌کرد و توان خود را برای غلبه بر آن کانون متمرکز می‌کرد که با این کار و تسخیر مسأله، بسیاری از جزئیات حل و فصل می‌شد.

وی با اشاره به کارنامه رئیس جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تأکید کرد: قاآنی و قاآنی‌ها افراد تربیت شده مکتب سردار سلیمانی هستند.

زارعی گفت: دیگر خصوصیات شهید سردار سلیمانی دشمن‌شناسی او بود و در این مسیر تاکتیک و راه‌های آنها، خنثی‌کردن روش‌ها و اهداف آن‌ها را می‌دانست. سردار سلیمانی کسانی که دشمن را نمی‌بینند و آن را کمرنگ کرده و ابهام‌آفرینی می‌کنند را خائن می‌دانست.

سردار سلیمانی عادی‌سازی دشمنان را کاری خائنانه می‌دانست

وی گفت: سردار سلیمانی عادی‌سازی دشمنان را کاری خائنانه می‌دانست و با تاکتیک‌های خود بر برنامه‌های دشمن مسلط می‌شد.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: سردار سلیمانی از داخل کشور‌های منطقه ظرفیت می‌ساخت و بر همین اساس برای جمهوری اسلامی هزینه‌سازی نمی‌کرد تا آن‌ها بتوانند در برابر آمریکا ایستادگی کنند.

وی گفت:‌توصیه سردار سلیمانی به جوانان اقامه نماز شب و احترام ویژه به پدر و مادر بود که این موضوع هم از دیگر خصوصیات سردار سلیمانی محسوب می‌شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: کتاب انسان کامل علامه شهید مرتضی مطهری آخرین کتابی بود که سردار سلیمانی در طول زندگی با برکتش خوانده و در این راه برای خود خلاصه‌برداری کرده بود.

زارعی تأکید کرد: سردار سلیمانی دورا ن ۸ ساله دفاع مقدس را برجسته‌ترین اتفاق جهان اسلام می‌دانست.

وی گفت: شهادت، گمشده سردار سلیمانی در زندگی‌اش بود و هیچ چیزی او را از این کار مانع نمی‌کرد ضمن اینکه او برای خود هیچ جایگاهی هم قائل نبود.

کارشناس مسائل غرب آسیا در پایان گفت: سردار سلیمانی به یکی از نزدیکانش گفته بود که مرا در نقطه خاصی در گلزار شهدای کرمان و بین دو قبر دفن کنید در حالی که آن فرد در پاسخ سردار سلیمانی گفته بود شما اینجا جا نمی‌شوید؛ سردار سلیمانی در پاسخ به او گفته بود من طوری می‌آیم که در اینجا جا شوم.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار