تنها راه ادامه مسیر عزت
کد خبر: 987785
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048y1
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
یادداشت مهدی فضائلی درباره منطق «قوی شدن»
قدرت، مقوله‌ای نسبی است و نهایتی هم ندارد؛ لذا در دنیای کنونی اگر ملتی دست از رقابت در میدان قوی‌تر‌شدن بردارد باید مطمئن باشد که دیگران از روی او عبور خواهند کرد و حتی به حقوق اولیه‌اش هم احترام نخواهند گذاشت.
سرویس سیاست جوان آنلاین: مهدی فضائلی، کارشناس سیاسی، طی یادداشتی در روزنامه هفت صبح نوشت:
 
قدرت به‌واسطه پیامدهایش برای یک ملت نه فقط مقوله‌ای جذاب بلکه نیازی ضروری است و وقتی این ملت آرمان‌های بلند و مقدس داشته باشد و دشمنانی کینه‌توز و قوی، این ضرورت دوچندان می‌شود. ملت بزرگ ایران با پیروزی انقلاب اسلامی با بخشی از ظرفیت‌های خود آشنا شد و با روحیه اعتماد به نفس و خودباوری که حضرت امام خمینی(ره) در کالبد این ملت دمید، گام‌های بزرگ برای قوی‌شدن آغاز شد.

این گام‌ها در عرصه‌های مختلف سیاسی، علمی و دفاعی ثمرات انکار‌نا‌پذیری را به دنبال داشته و عظمت ایران عزیز را پس از دو قرن وقفه، احیا کرده است. بدون تردید امروز جمهوری اسلامی ایران اثرگذارترین کشور، نه فقط در معادلات منطقه‌ای بلکه جهانی است و این اثربخشی حاصل نشده، مگر به برکت انقلاب اسلامی و قدرت ناشی از آن.

البته قدرت، مقوله‌ای نسبی است و نهایتی هم ندارد؛ لذا در دنیای کنونی اگر ملتی دست از رقابت در میدان قوی‌تر‌شدن بردارد باید مطمئن باشد که دیگران از روی او عبور خواهند کرد و حتی به حقوق اولیه‌اش هم احترام نخواهند گذاشت.

یکی از مهم‌ترین سطوح قدرت، بازدارندگی است و این بازدارندگی می‌تواند به ترازی برسد که از تهدیدات نیز جلوگیری کند، چه برسد به اعمال تهدید! جمهوری اسلامی ایران در وضعیت فعلی چنان سطحی از قدرت برخوردار است که می‌تواند ابرقدرت درجه یک مادی جهان را تهدید و مهم‌تر از آن تهدیدش را به مرحله عمل برساند و در ماجرای سیلی عین‌الاسد همه مشاهده کردند.

البته در برخی زمینه‌ها به‌خصوص اقتصاد، آسیب‌پذیری ما بیشتر بوده، لذا دشمن هم از همین ناحیه فشار خود را تشدید کرده است. قوی‌شدن به‌عنوان یک امر جذاب و ضروری صرفا با آرزو حاصل نمی‌شود و دستیابی به آن الزاماتی هم دارد.

دولت قوی، قوه قضاییه قوی و مجلس قوی از جمله الزامات قوی‌تر‌شدن است و مردمی قوی و باهمت می‌توانند و لیاقت دارند تا خدمتگزارانی قوی برای خود انتخاب کنند؛ کارگزارانی که خودباوری و مردم‌باوری لازم را ندارند، خداباور هم نیستند و اینچنین دولتمردانی در دولت، مجلس، قوه قضاییه یا هر بخش دیگری از حاکمیت که باشند به سرعت مرعوب می‌شوند و بلد نیستند کشور را چگونه در دل دشواری‌ها مدیریت کنند!

این فراز از خطبه‌های اخیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تاریخی ۲۷ دی‌ماه را به‌عنوان حسن ختام مرور می‌کنیم. «همت ملی برای قوی‌تر‌شدن ایران تنها راه ادامه مسیر عزت ایرانیان است.»
برچسب ها: قوی شدن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار