دریاچه‌ای که بعد از سیل در سیستان و بلوچستان ایجاد شد
کد خبر: 986719
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048gp
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
باقرزاده کریمی درباره جزئیات ایجاد دریاچه در برخی از مناطق استان سیستان و بلوچستان پس از وقوع سیل توضیحاتی داد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: مسعود باقرزاده کریمی معاون امور تالاب‌ها در دفتر زیستگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست، درباره ایجاد دریاچه‌ای در جنوب سیستان و بلوچستان طی بارش‌های اخیر اظهار کرد: با توجه به بارش‌های اخیر در منطقه چابهار و دیگر مناطق استان سیستان و بلوچستان، برخی از رود‌های فصلی این مناطق با انباشت آب باران تبدیل به دریاچه شده‌اند.

وی با بیان اینکه سیلاب‌های اخیر به صورت اتفاقی هستند، افزود: این سیلاب‌ها هر ۱۰ سال و یا بیشتر به وجود می‌آیند و چاله‌ها و رود‌ها را پر آب می‌کنند.

باقرزاده کریمی گفت: در حال حاضر آب جمع شده حاصل از بارش باران طی روز‌های اخیر به صورت دریاچه و یا بزرگتر است، لذا به دلیل پایدار نبودن در خاک فرو رفته و یا در رود‌ها جریان پیدا می‌کند و از منطقه خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از گودال‌های مناطق بیابانی نیز در پی بارش‌های اخیر پر آب شده‌اند، تصریح کرد: علی رغم بارش باران در بسیاری از مناطق کشور، نمی‌توانیم از این آب برداشت کنیم.

معاون امور تالاب‌ها در دفتر زیستگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خوشبختانه با این حجم از بارش‌ها آب‌های زیرزمینی تقویت شدند و ساکنان مناطق تحت تأثیر بارش باران می‌توانند از این آب‌ها در سال‌های متوالی برداشت و استفاده کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار