فتنه ۸۸ زنگ بیدار باش درکشور بود
کد خبر: 983968
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047yS
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران:
حجت الله حجت الاسلام روح الله نوری زاده، گفت: مواضع آمریکا تاکنون هیچ تغییری نکرده ،چشم امید به آمریکا داشتن بیهوده است.
محمدرضا عباسی

حجت ‌الاسلام روح‌الله نوری زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران ،امروز در آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی که، از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولین این شهرستان در سالن اوقاف اسلامشهر برگزار شد ،اظهار کرد: آمریکا تا امروز مواضعه اش بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ تغییری نکرده ،چشم امید داشتن به دشمن و آمریکا بیهوده است.
حجت‌الاسلام نوری‌زاده با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، افزود:رسول خدا همواره بیان می فرمودندکه، بعد از مرگم از سه چیز میترسم ،یک گمراهی امت بعد از شناخت حقیقت، فتنه هایی که گمراه کننده است و در نهایت شهوت شکمی و شهوت جنسی است که، مانع از رسیدن امت به سعادت و خوشبختی می شود .
وی با اشاره به این که ۶۰ بار در قرآن کریم درباره فتنه و مشتقات آن ذکر شده است ،تاکید کرد:فتنه از آزردن میان دو گروه افراد درجامعه به وجود می آید و فتنه ها تنها لازمه ابتلاعات و امتحانات الهی هستند و حقیقت وحشتناک از آن یاد می شود که حضرت علی (ع) از فتنه ها به خدا پناه می برد، ظاهراً اصل فتنه یکی از ابزارهای ایجاد قدرت توسط دشمن است. رئیس ستاد رسیدگی به امور مساجد استان تهران، انقلاب اسلامی را یک هدیه و لطف الهی برای مردم جامعه ایران برشمرد و گفت :منتهی آلامال همه انبیا و اولیای الهی تشکیل حکومت دینی بود که ،همواره برای تشکیل این حکومت با انواع فتنه‌ها و توطئه ها و کارشکنی‌ها درگیر بودند،تا جایی که به پیامبر اسلام (ص)اجازه تشکیل حکومت اسلامی را نمی دادند .
وی با بیان اینکه در طی ۲۵۰ سال از عمر معصومین و ائمه اطهار (س)،دشمنان اسلام به انواع و اقسام فتنه ها اجازه ندادند ،حکومت اسلامی شکل گیرد و حاکمان، مردم را از ائمه جدا کردند ، تصریح کرد :به برکت قیام عاشورا و خون امام حسین (ع)در صحنه کربلا، اسلام در تاریخ ماندگار و باعث شد تا مردم از خواب غفلت بیدار شوند.
سخنران آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی در اسلامشهر، افزود :یکی از کارهایی که فتنه در جامعه ایجاد می‌کند، این است قدرت تشخیص حق از باطل را از انسان می گیردکه ،دشمنان اسلام از این رو از ابتدا این طور در بین مردم تبلیغ و تلقین کرده بودند که، دین از سیاست جداست و اجازه تثبیت و تشکیل حکومت اسلامی را نمی دادند.وی تاکید کرد :در سال ۵۷ دومولفه امام و ملت در کنار هم قرار گرفتند و با روشنگری و رهبری امام خمینی(ره) نظام جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل حکومت دینی و اسلامی که منتهی آلامال انبیاو اولیای الهی بود، در ایران شکل گرفت .
حجت‌الاسلام نوری‌زاده با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) به هدف، راه و مردمی که انتخاب کرده بود کاملاً ایمان داشت، گفت: همه دشمنان ایران اسلامی که حتی از رژیم پهلوی حمایت می‌کردند، تصور نمی کردند که یک روحانی بتواند با سلاح ایمان و اتکا به مردم انقلابی را رقم بزند و به پیروزی برسند، که از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی دشمنی ها و اختلاف افکنی های شروع شد.
وی بیان کرد :دشمنان انقلاب اسلامی و کسانی که مدعی جدایی دین از سیاست بودند ،عامل ایجاد همه فتنه ها و توطئه ها در کشور هستند ، از بین بردن اصل اسلام و حکومت دینی را مورد هدف خود قرار داده اند.
این مقام مسئول با اشاره به برخی از فتنه ها و توطئه های دشمنان ایران اسلامی، افزود: کودتای ۲۸ مرداد ۴۲، تحمیل قانون ننگین کاپیتولاسیون و غیره از جمله توطئه هایی بود که، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما به وجود آمده، انقلاب اسلامی عزت و اقتدار را برای مردم به ارمغان آورد، باید این عزت و سربلندی بازگو شود.
وی با تاکید بر اینکه بزرگترین سرمایه کشور ما اعتماد ملی است ،ادامه داد: از بدو شکل گیری اعتماد ملی در کشور ما، دشمنان و ایادی استکبار جهانی تلاش کردند ،در برابر این اعتماد ملی مردم مقابله کنند، ازتحریک مردم ، نفوذ فرهنگی و اشکال مختلف توطئه ها و ترفند ها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرده اند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران با بیان اینکه دشمنان می دانستند، که نباید به خط قرمز مردم که مکتب امام حسین(ع)است دست بزنند، خاطرنشان کرد :بزرگترین فلسفه دین اسلام و قیام امام حسین(ع) این است که زیر بار حرف زور نمی رویم، فتنه ۸۸ یک زنگ بیدارباش برای کشور بود، مسئولین تا زمانی که گوش به فرمان رهبری و در خدمت مردم باشند، هیچ خطری از سوی دشمنان کشور و نظام ما را تهدید نمی کند، وحدت و اتحاد مردم با رهبری و مسئولین ،تمام توطئه ها وفتنه هارا خنثی می کند .

برچسب ها: 9دی ، اسلامشهر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی