کلام تاریخی «مدرس» و بدحالی نخبگان سیاسی و هنری در ایران امروز
کد خبر: 979803
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046tH
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
«محمدرضا کائینی» منتشر کرد
سلبریتیسم این دوران، عصاره روشنفکری پیشرو و مترقی ماست! اگر در پی آن هستید چهره عریان‌تر آن را ببینید، به سر و ریخت نافُرم این جماعت نگاهی بیندازید!

سرویس تاریخ جوان آنلاین: محمدرضا کائینی، دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان، بمناسبت سالروز شهادت «آیت‌الله سیدحسن مدرس»، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

منقول است که رضاخان در پی تعمیر باغ ملی و از سر جاه طلبی ذاتی، بر سر در آن، مجسمه‌ای نیم تنه، اما دو رو از خود نصب کرد! این مجسمه در واقع از دو قسمت تشکیل شده بود. نیمی را واردین به باغ می‌دیدند و نیمی را خارجین. تندیس را از آن روی بدین هیات پرداخته بودند که هیچیک از عابرین از دو سو، از حظ زیارت سردار سپه محروم نمانند! وی روزی از مدرس-که برای شرکت در مراسمی، بدان محل آمده بود-پرسید: حضرت آقا مجسمه ورودی را ملاحظه فرمودید؟ مخاطب که در حاضر جوابی و طنازی ضرب المثل بود، گفت: " بله، مجسمه شما را دیدم، درست مثل صاحبش دو رو دارد! ". وقایع نگاران آورده اند که رضاخان در پی این پاسخ، تا پایان مجلس به خود می‌پیچید و دیگر دم نزد!

سوگمندانه باید اذعان کرد که آن تندیس، امروزه تمثیل خیلی از سیاسیون و بلانسبت نخبه گان فرهنگی و هنری ماست. جماعتی-اعم از سیاست پیشه گان آزاد و محصور و نیز سلیبریتیسم منحط این روزگار-که در انتخابات نود و شش برای بنفش بازی، تنبان بر سر نهاده بودند، امروز به یکباره نالانِ پدیده‌ای شده اند که خود آن را ساخته اند! آنان که امروز پیج‌هایی اینستایی را سیاه کرده اند، هیچ از خود پرسیده اند که به قول قدما: "این زبان بسته را چه کسی به روی پشت بام بُرد؟ "

و کلام آخر و به عنوان آدرسی دقیق تر، سلبریتیسم این دوران، عصاره روشنفکری پیشرو و مترقی ماست! اگر در پی آن هستید چهره عریان‌تر آن را ببینید، به سر و ریخت نافُرم این جماعت نگاهی بیندازید!

پ.ن: تصویر منتشر نشده ذیل آمده، شهید آیت الله سید حسن مدرس را در پی ترور توسط عمال رضاخان و دربیمارستان نشان می‌دهد. امروز سالروز شهادت آن بزرگوار در کاشمر است.
 
روایتی خواندنی از نحوه مواجهه شهید مدرس با رضاخان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار