ضرورت جلوگیری از زایش طبقات در مناطق حاشیه‌نشین تبریز
کد خبر: 979593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046pt
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز، جلوگیری از زایش طبقات و یا ساخت بناهای غیرایمن را ضروری دانست و ادامه داد: شاید به‌طور کلی امروز نتوانیم موضوع بدمسکنی را ریشه‌کن کنیم اما از افزایش آن می‌توان جلوگیری کرد.

فریدون بابایی‌اقدم  در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز با دستور جلسه آسیب‌شناسی مسیرگشایی‌های جدیدالاحداث در شهر تبریز، ضمن اشاره به تکمیل نگارش تعرفه عوارض محلی توسط شهرداری تبریز بررسی این تعرفه در کمیته‌های کارشناسی مرتبط را خواستار شد.

وی با اشاره به بازدید روز گذشته از شهرداری منطقه 2 تبریز گلایه  اصلی شهروندان را در بخش‌های مختلف تعرفه عوارض محلی و کمیسیون ماده صد معرفی کرد.

بابایی‌اقدم افزود: با توجه به اینکه بافت فرسوده بافتی ناپایدار، ریزدانه و نفوذناپذیر است مسیرگشایی در این بافت‌ها می‌تواند عاملی برای دسترسی به عمق محلات باشد.

وی ادامه داد: بر اساس دیدگاه غالب مسیرگشایی بیش از اینکه هزینه‌ای برای شهرداری باشد، درآمد بشمار می‌رود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: با کمی تأمل می‌توان درآمد بودن این مسیرگشایی‌ها را با توجه به زیر پا گذاشتن ضوابط شهرسازی  و نبود پارکینگ درک کرد.

وی، موضوع مسیرگشایی‌ها را موضوعی بسیار پیچیده عنوان کرد و یادآور شد: وجود ساختمان‌های غیرایمن و بدون استحکام بنا و آسیب دیدن این ساختمان‌ها حین مسیرگشایی از موانع این طرح‌هاست.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز جلوگیری از زایش طبقات و یا ساخت بناهای غیرایمن را ضروری دانست و ادامه داد: شاید به‌طور کلی امروز نتوانیم موضوع بدمسکنی را ریشه‌کن کنیم اما از  افزایش آن می‌توان جلوگیری کرد.

برچسب ها: تبریز ، عضو ، شورای شهر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار