دشمن در آشوب اخیر برنامه‌ریزی گسترده، اما مزدور اندکی داشت
کد خبر: 978281
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Uj
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
رئیس‌جمهور: یک جمع کوچک ضد وطن و منافع ملی، حتی به کودکان و نوجوانان و داروخانه‌ها و مراکز پزشکی هم رحم نکردند
رئیس‌جمهور با قدردانی از اجتماعات عظیم و خودجوش مردم در شهر‌های مختلف کشور از جمله زنجان، تبریز، شهرکرد و سایر شهر‌ها علیه آشوبگرها، تأکید کرد: این بزرگ‌ترین نمایش قدرت ملت ایران است و در این جریانات هم توان دشمنان ما مشخص شد و هم میزان ایستادگی، بزرگواری و عظمت ملت ایران به نمایش درآمد.
سرويس سياسی‌ جوان آنلاين: رئیس‌جمهور با گرامیداشت یاد و تلاش و فداکاری نیرو‌های امنیتی کشور که در روز‌های اخیر و برای تأمین امنیت مردم شهید شده یا آسیب دیده‌اند، با خانواده‌های آنان ابراز همدردی کرد و گفت: «تعدادی از افتخارآفرینان ما در نیروی انتظامی، سپاه و بسیج در این جریانات دچار آسیب شدند که نسبت به عظمت و تلاش‌های آنان سر فرود می‌آوریم.»

رئیس‌جمهور با قدردانی از اجتماعات عظیم و خودجوش مردم در شهر‌های مختلف کشور از جمله زنجان، تبریز، شهرکرد و سایر شهر‌ها علیه آشوبگرها، تأکید کرد: این بزرگ‌ترین نمایش قدرت ملت ایران است و در این جریانات هم توان دشمنان ما مشخص شد و هم میزان ایستادگی، بزرگواری و عظمت ملت ایران به نمایش درآمد.

مقابل آگاهی و صبوری مردم سر تعظیم فرود می‌آورم
حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت وزیران اظهارداشت: امروز می‌خواهم از ملت بزرگ و هوشیار ایران تشکر و سپاسگزاری کنم و به خاطر آگاهی، صبوری و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود بیاورم. مردم ایران از یک آزمون تاریخی دیگر سربلند بیرون آمدند و نشان دادند به رغم اینکه ممکن است مشکلات اقتصادی یا گله‌هایی از مدیریت کشور داشته باشند، اما هرگز نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود.
روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران به خوبی آگاه هستند که هدف اصلی خودکفایی کشور در زمینه تأمین انرژی است تا محتاج به بیرون نباشیم و بتوانیم با تولیدی که در داخل انجام می‌دهیم انرژی مورد نیاز را به درستی تأمین و به طور صحیح مصرف کنیم و مقداری عدالت را در جامعه پیاده و اجرا نماییم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه به دنبال این هستیم که از یارانه سوخت، مردم نیازمند بیشتر از آن‌هایی که غیرنیازمند هستند استفاده کنند، گفت: آنچه حاصل طرح اصلاح قیمت انرژی بوده، پرداخت مبالغی به ۱۸ میلیون خانوار متوسط و کم درآمد است که بر این اساس دو مرحله آن تاکنون در تاریخ ۲۷ آبان برای حدود ۷ میلیون و ۸۵۰ هزار خانوار و در تاریخ ۲۹ آبان برای ۴ میلیون و ۴۴۸ هزار خانوار وجوه مورد نظر پرداخت شده و به مابقی خانوار‌ها نیز روز شنبه پرداخت خواهد شد.

کمک حمایتی شامل انصراف‌دهندگان از یارانه هم شد
روحانی افزود: ممکن است طرح اصلاح شامل برخی از افراد بشود که حتی خودشان از دریافت یارانه‌ها انصراف داده بودند و در این گروه‌ها هستند به گونه‌ای که برخی افرادی که مبالغ را دریافت کرده‌اند نمی‌دانستند که این پول از کجا آمده و دچار تعجب شده بودند که باید در این راستا توضیحات بیشتری برای مردم بیان شود.

آشوب‌طلبان سازمان‌یافته و مسلح بودند
رئیس‌جمهور تأکید کرد: مردم در این حوادث نشان دادند که نقشه آشوب و حادثه‌سازی دشمن و تلاش سرویس‌های بیگانه و تروریستی را به خوبی می‌شناسند و فریب آن‌ها را نمی‌خورند.
روحانی با اشاره به گزارش وزیر کشور در جلسه دیروز هیئت دولت به عنوان مسئول اجرای طرح و ارائه آمار و ارقام افرادی که در چند روز اخیر به خیابان‌ها آمده بودند، گفت: مشخص شد که چه تعداد از افراد به خیابان‌ها آمده بودند و آشوبگران تعداد کمی از آن‌ها بودند؛ منتها آشوب طلبان سازمان یافته، برنامه‌ریزی شده و مسلح بودند که کاملاً بر اساس برنامه طراحی شده از سوی ارتجاع منطقه، صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها اقدام کردند.

رئیس‌جمهور اظهارداشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم ما در حوادث مختلف در برابر نقشه دشمن پیروز شدند و این بار هم در اغتشاشات که نقشه دشمن برای ایجاد ناامنی بود مردم به پیروزی رسیدند و آن‌هایی که در دو سال گذشته با اعمال تحریم‌های حداکثری ناامنی و اقدام علیه نظام را طراحی کرده بودند و به دنبال این بودند که این فشار باعث شود روزی مردم علیه نظام به خیابان‌ها آمده و ایستادگی کنند، نتوانستند موفق شوند.

روحانی تأکید کرد: به‌رغم فشار دشمنان در سال‌های ۹۷ و ۹۸ مردم نشان دادند که نسبت به منافع و امنیت ملی و یکپارچگی خود حساس هستند و معلوم شد دشمنان ملت ایران که در این دو سال و سال‌های گذشته برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای آشوب طلبان داشته‌اند چقدر سربازان کمی داشته اند؛ گرچه انسان‌های شروری را به خدمت گرفته بودند و خسارات زیادی به زندگی و جان مردم وارد کردند و حتی به کودکان و نوجوانان هم رحم نکردند و با سلاح گرم و سرد به مردم حمله کرده و به مغازه ها، خانه ها، داروخانه‌ها، مراکز پزشکی و اماکنی که خدمات رسان به مردم بودند، خسارت وارد کردند. این نشان می‌دهد که این جمع کوچک ضد کشور و علیه وطن و منافع ملی اقدام کردند.

همواره نسبت به نظرات مردم گوش شنوا داشته باشیم
روحانی با اشاره به نمایش قدرت ملت ایران علیه آشوبگران در روز‌های اخیر ادامه داد: ملت ایران همواره به دنیا هوشیاری، بیداری، اتحاد و همبستگی خود با کل نظام را نشان می‌دهند و ما باید همواره نسبت به نقد‌ها و نظرات مردم گوش شنوا داشته باشیم هرچند آن‌هایی که نقد دلسوزانه دارند همیشه زمان شناس بوده و می‌دانند که چه وقت باید برای از بین بردن نقشه‌های دشمنان در برابر آن‌ها متمرکز شوند.

رئیس‌جمهور با تقدیر از ملت ایران و رهبر معظم انقلاب که با بیانات حکیمانه خود مردم را راهنمایی و واقعیت‌ها را تبیین کردند، گفت: دولت همچنان مانند گذشته در طرح‌های مهم با دو قوه دیگر در جلسات هماهنگی و مشورت می‌کند و همانطور که این بار نیز با تصمیم سران سه قوه و با هماهنگی دو قوه دیگر فعالیت خود را برای کمک به خانوار‌هایی که تحت فشار بیشتر اقتصادی هستند انجام داده‌ایم، در آینده نیز هر طرحی داشته باشیم با دو قوه دیگر هماهنگ خواهیم بود.
روحانی همچنین با تقدیر از تلاش‌های وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و وزارتخانه‌هایی که در خدمات رسانی به مردم در شرایط سخت سهیم بودند، گفت: از وزرایی که در بخش اقتصاد برای آرام کردن اقتصاد و بازار جامعه تلاش می‌کنند نیز تشکر می‌کنم.

نسبت به فداکاری نیرو‌های امنیتی سر فرود می‌آورم
رئیس‌جمهور با بیان اینکه خوشبختانه مردم، کسبه و بازاریان هم همکاری کردند و در کنار این طرح و نظام بودند، اظهار داشت: باید از عزیزانی که در این ایام برای امنیت ایران شهید شدند و صدمه دیدند و مجروح شدند یاد کنیم؛ تعدادی از افتخارآفرینان ما در نیروی انتظامی، سپاه و بسیج در این جریانات دچار آسیب شدند که نسبت به عظمت و تلاش‌های آنان سر فرود آورده و با خانواده‌های عزیز و بزرگوار آنان ابراز همدردی می‌کنیم. نیرو‌های فداکار کشور نشان دادند که برای امنیت مردم و حفظ اموال و آرامش آنان، از نثار جان خود نیز دریغ نکرده و ایستادگی می‌کنند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران آزمایش خود را به خوبی پشت سر گذاشته و با نمره بالایی در قبولی موفق شدند و امروز نوبت مسئولان اعم از دولت و وزرا برای خدمت و تلاش بیشتر در مسیر خدمت به مردم و کاهش مشکلات از زندگی مردم است و باید برای انجام این رسالت بزرگی که بر دوش داریم تلاش کنیم.

روحانی با بیان اینکه باید نسبت به مراقبت از وحدت و انسجام مردم نیز هوشیار بوده و تلاش کنیم، گفت: آن دستگاه‌هایی که از این به بعد و پس از پایان این ماجرا‌ها نسبت به آگاه‌سازی مردم موظف هستند از جمله دستگاه‌های اطلاعاتی، قوه قضائیه و صدا و سیما نیز باید به وظایف خود عمل کنند و مردم را آگاه کنند که چه کسانی و با چه نیاتی به خیابان‌ها آمدند و چه اقداماتی برای تخریب اموال مردم و جان آن‌ها داشته و چه نتیجه‌ای را کسب کردند. رئیس‌جمهور تأکید کرد: ما باید در برابر مردم متواضع بوده و سر فرود آوریم و در برابر مزدورانی که علیه امنیت کشور اقدام می‌کنند قاطع باشیم تا کشور در مسیر تعالی و توسعه و امنیت قرار بگیرد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
0
0
الحمدالله
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار