تشکیل وزارت بازرگانی خلاف سیاست‌‎های کلی است
کد خبر: 977731
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Lr
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت
عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیئت عالى نظارت با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت بازرگانى بر خلاف سیاست‌هاى کلى ابلاغى است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سید مصطفی میرسلیم عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با «فارس» درباره نظر این هیئت درباره مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی گفت: هیئت عالى نظارت با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت بازرگانى بر خلاف سیاست‌هاى کلى ابلاغى است.

میرسلیم با اشاره به اینکه در کشور ما تفکیک و ادغام بازرگانى از صنعت بیش از ۱۰ بار رخ داده‌است و اخیراً نیز دولت بیش از یک بار تلاش کرده که بازرگانى را از صنعت و معدن جدا کند، ولى موفق نشده‌است، اظهار داشت: به نظر این جانب به ویژه در شرایط امروز که ضرورت اجراى سیاست‌هاى اقتصاد مقاومتى براى نجات دادن کشور از آثار و تبعات تحریم‌هاى ظالمانه و نیز سوء‌مدیریت داخلى بر همگان واضح شده، لازم است تکلیف تولید باکیفیت داخلی و صادرات به صورت هماهنگ انجام گیرد و گرایش به واردات مستقلاً نتواند تولید داخل را به رکود بکشاند.

وی افزود: ما در چهل سال گذشته شاهد غلبه گرایش به واردات به ویژه به دلیل سرازیر شدن دلارهاى نفتى بوده‌ایم و من خود شاهد بوده‌ام که براثر توطئه واردکنندگان حتى مدیران فداکار و خدومى که به تولید داخلى اصالت مى دادند، دستگیر و زندانى شدند! همان نوع فشار‌ها باز در صدد بودند که با جدا کردن وزارت بازرگانى به نوعى استقلال تصمیم‌گیرى براى واردات برسند و در نهایت با نفوذی که واردکنندگان دارند، تولید داخلى را تضعیف کنند؛ الحمدلله جلو این اقدام به‌موقع گرفته شد و امیدواریم وزارت صمت بتواند با اقتدار و همه‌جانبه‌نگرى مصلحت‌ها و منافع کشور را با ایجاد هماهنگى دقیق و مداوم بین تولید با کیفیت داخلى و تأمین از خارج در موارد اضطرارى برقرار کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار