استخراج کانی‌های فلزی از معادن جدید خراسان‌رضوی آغاز شد
کد خبر: 977536
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Ii
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۴
سرویس ایران جوان آنلاین: با انعقاد یک پروتکل سه جانبه میان، استانداری خراسان‌رضوی، سازمان صمت این استان و شرکت ملی صنایع مس ایران، آزادسازی ۱۰ کیلومتر مربع از جنوب استان برای استخراج کانی‌های فلزی به خصوص مس آغاز شد.
محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی در سی و دومین اجلاس سراسری خانه‌های صنعت، معدن و تجارت در نمایشگاه بین‌المللی مشهد گفت: در حوزه معدن بزرگ‌ترین کاری که قرار است آغاز شود انعقاد یک پروتکل سه جانبه با استانداری، سازمان صمت استان و شرکت ملی صنایع مس ایران است که بر این اساس آزادسازی ۱۰ کیلومتر مربع از جنوب خراسان برای استخراج کانی‌های فلزی به خصوص مس صورت خواهد گرفت.
وی افزود: خراسان‌رضوی استان مهمی در حوزه‌های صنعت، معدن و بازرگانی است که ۳۰ میلیون زائر در سال دارد، این یک ویژگی خاصی است که همه فعالیت‌ها در همه بخش‌های این استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، خراسان‌رضوی از نظر صنعتی استانی ویژه‌ای است و ۶ هزار واحد صنعتی با ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش دفتر و ۲۰۰ هزار اشتغال دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: میانگین تحقق جواز تأسیس در این استان با ۲۰ درصد از میانگین کشور با ۱۲ درصد بالاتر است. همچنین بخش معدن یکی از محور‌های اساسی توسعه اقتصادی خراسان رضوی است. اساساً در حوزه صنعت آنچه که برنامه اصلی ماست، رفع نیاز واردات از طریق پروژه‌های تعریفی است. همکاران ما با همکاری تشکل‌ها روی این ماجرا کار کرده‌اند و متد آن تهیه شده است.
مس فروش تصریح کرد: همزمان با این قضیه شرکت ایمیدرو از ما درخواست ۳۰ کیلومتر از اراضی استان را برای اکتشاف و سرمایه‌گذاری را داشت که تفاهمنامه مربوط به آن را امضا نکردیم و امضای آن منوط به آزادی پهنه‌ای شد که بر اساس آن فعالیت‌های ما پیش رود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار