دولت با مسکن مهر کاسبی می‌کند
کد خبر: 976890
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00468I
تعداد نظرات: ۱۱۹ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰
به گفته متقاضیان مسکن مهر دولت هم اکنون با ارزشمند شدن زمین‌های مسکن مهر کاسبی جدیدی به راه‌انداخته و سهم عرصه (زمین‌های مشاع) را که زمانی ارزش چندانی نداشته حدود ۳۰ میلیون تومان به متقاضیان می‌فروشد.
مهران ابراهيميان
 سرویس اقتصادی جوان آنلاین: مسکن مهر قرار بود با ۲۰ میلیون آورده و ۲۰ میلیون تومان تسهیلات تکمیل شود، اما اکنون با تغییرات مکرر قیمتی و تأخیر‌های چند ساله مواجه است و معلوم نیست با راه‌اندازی طرح ملی مسکن سرنوشت متقاضیان مسکن مهر چه می‌شود. به عنوان مثال در پردیس مسکنی که قرار بود ۴۰ میلیون تومان تمام شود به تازگی با افزایش چندباره قیمت‌ها، بدون تحویل سینک و کابینت و آیفون تصویری ۸۰ میلیون تومان تمام می‌شود که با مجموع هزینه‌های دیگر حداقل هزینه‌های واجب و خرید وسایل سرقت شده بیش از ۱۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود.

به گفته متقاضیان مسکن مهر دولت هم اکنون با ارزشمند شدن زمین‌های مسکن مهر کاسبی جدیدی به راه‌انداخته و سهم عرصه (زمین‌های مشاع) را که زمانی ارزش چندانی نداشته حدود ۳۰ میلیون تومان به متقاضیان می‌فروشد.

ر- د یک متقاضی مسکن مهر در این‌باره با حضور در روزنامه به خبرنگار جوان گفت: در هیچ کشوری تأخیر در تحویل مسکن موجب افزایش پرداختی‌های خریدار نمی‌شود، اما اکنون افرادی که در زمان اجرای طرح با ۲۰ میلیون آورده و ۲۰ میلیون تسهیلات صاحب‌خانه شده‌اند در فاز‌های بعدی پردیس حداقل آورده ۲۹ میلیون‌و‌۷۵۰ هزار تومان و وام ۵۰ میلیونی واحدی را باید تقبل کنند و مسکنی را تحویل بگیرند که سینک و کابینت و آیفون تصویری ندارد و با مشکلات دیگری مانند نصب بد کاشی‌ها و محوطه کارگاهی مواجهند. البته تا کمتر از یک ماه پیش تسهیلات ابلاغی ۴۰ میلیون تومان بود که به تازگی و بدون اعلام قبلی افرادی که به بانک‌ها مراجعه می‌کنند متوجه افزایش ۱۰ میلیون تومانی و تسهیلات ۵۰ میلیونی می‌شوند.

۱۰ میلیون پول زیادی و زور!
وی تأکید می‌کند به چه دلیل دو نفر که فاصله مسکن آن‌ها تنها یک بلوک است باید ۱۰ میلیون تومان بیشتر تسهیلات بپردازند، در حالی که واحدش را دیرتر تحویل می‌گیرد و باید هزینه‌های بیشتری را متحمل شود.

وی با گلایه از آخوندی، وزیر سابق که به طور کلی طرح مسکن مهر را کنار گذاشته و عدم تحویل حتی یک واحد مسکن مهر را افتخار دوران وزارت خود می‌دانست، گفت: پنج سال پروژه‌های مسکن مهر با کندی بسیار زیاد پیگیری شد تا اینکه وزیر جدید بالاخره تصمیم به حل مشکلات مسکن مهر بیفتد، اما متأسفانه وعده‌های دولتمردان امسال هم محقق نشده و اکنون بار دگر وعده داده‌اند که پروژه مسکن مهر باز هم تأخیر داشته و تا پایان سال ۹۹ تکمیل خواهند شد.

این متقاضی شاکی که حاضر به فاش شدن نامش نیست با اشاره به طرح مسکن ملی که به تازگی از سوی دولت طرح شده، گفت: دولت‌ها با تغییر نمی‌توانند تعهدات دولت‌های قبلی را به فراموشی بسپارند و‌ای کاش دولت تکلیف فرزندی را که متولد شده روشن می‌کرد بعد به سراغ پروژه‌ای دیگر می‌رفت. البته شاید دولت هم حق داشته باشد، چون دلال‌ها به این شهرک‌ها حمله برده‌اند و گفت می‌شود اطلاعات متقاضیان واقعی لو رفته‌است و هر روز دلالان برای خرید واحد‌های آن‌ها تماس می‌گیرند تا مسکن آن‌ها را با قیمت کم از دستشان خارج کنند.

وی افزود: قیمت عرضه را نیز تا دو سال پیش ۵ میلیون تومان ارزیابی می‌کردند تا قرارداد ۹۹ ساله زمین به دائمی تبدیل شود، اما اکنون باید برای خرید زمین‌های بایری که زمانی بی‌ارزش بوده ۳۰ تا ۴۰ میلیون بپردازیم. ارزشی که با همین مسکن مزخرف (به تعبیر وزیر سابق راه و شهرسازی) پیدا کرده و در زمان حاضر دولت از آن سود می‌برد.

هزینه دیرکرد پیشکش سود مشارکت را حذف کنید
پ –ت دیگر متقاضی مسکن مهر پردیس که هنوز موفق به تحویل مسکن خود نشده‌است، می‌گوید: افزایش قیمت‌ها در حالی صورت گرفته که عامل تأخیر مسکن متقاضی نبوده و دولت باید هزینه دیر‌کرد تحویل را هم تقبل کند، زیرا متقاضی مسکنی که با تأخیر خانه‌اش را تحویل می‌گیرد، در این مدت هزینه اجاره‌بها پرداخته‌است، اما با کمال تعجب می‌بینیم که هر ماه بر قیمت خانه‌های تحویلی افزوده می‌شود و می‌گویند سود دوران مشارکت در تسهیلات را که حدود ۹ میلیون تومان می‌شود، باید متقاضی بپردازد!

وی ادامه داد: به علاوه مشکلات نصب کابینت و سایر ملزومات تا همین دو سال پیش با کمتر از ۱۰ میلیون تومان هزینه حل می‌شد، اما اکنون حداقل نیاز به ۳۰ میلیون تومان آورده جدید است.

وی با بیان اینکه متقاضیانی که حاضر به خرید مسکن در بیابان‌ها و کوه‌ها بودند افراد متمول نبوده‌اند، افزود: شرکت عمران در روز تحویل واحد تعهدنامه‌ای محضری از مالک می‌گیرد مبنی بر اینکه واحد را کامل تحویل گرفته‌است کلید را تا یک بازه زمانی تحویل نداده و درست از بعد از تعهد نامه محضری دزدی از واحد‌ها آغاز می‌شود، رادیاتور، شیرآلات و حتی پنجره‌های دو جداره نیز گم می‌شود!

وی افزود: این سرقت‌ها در حالی رخ می‌دهد که محوطه‌ها هنوز کارگاهی بوده و کسی بدون مجوز حق ورود و خروج به آنجا را ندارد.

یک متقاضی دیگر حاضر در دفتر روزنامه نیز از مشکلات دریافت اضافه واریزی گفت و افزود: دولت و شرکت عمران پردیس به راحتی و بدون هیچ استدلال منطقی دریافتی خود را زیاد کرده‌اند و به سرعت از متقاضیان دریافت می‌کنند، اما اگر کسی اضافه پرداختی داشته باشد، حداقل تا شش ماه پس از تحویل واحدش باید دوندگی کند تا به این جمله از سوی مسئولان شرکت عمران برسد که «باید تحقیق کنیم و ببینیم که به این پول نیاز دارید یا نه؟!»
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱۹
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
22
خانه از،پایبست ویران است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
خیلی ممنون ازاین تیترتون واقعا که حرف دل ما مسکن مهریهای بیچاره رازدید خدا خیرتون بده
حسین
|
Germany
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
26
من خودم یکی از مالکان فاز۱۱ هستم که تا اخر ۹۹ هم فکر نکنم تحویل بدن خونمو و راضی نیستم بیشتر ازین این دولت اذیتمون کنه و از جیب امسال من خرج کنه.هزینه دیرکرد باید توسط خود دولت پرداخت بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
20
هزینه ی نقل و انتقال قبل از عیدنوروز دویست هزار تومن بود و بعد به یک میلیون افزایش پیدا کرد چرا باید اینجوری باشه؟؟؟.تازه خونه ی ما فاز 11 پردیس مرداد ماه تحویل بوده اونم تحویل سوری و هنوز با تلاش های زیاد مدیر ساختمان آب و برق و گاز نداره و قابل سکونت نیست .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
3
با سلام بنده هم یکی از متقاضیان مسکن مهر هستم وتمام مسائل مطرح شده از سوی همشهریان عزیزم را درروزنامه جوان تایید میکنم من هم مثل بقیه تمام این زور گویی ها را تحمل کرده ام الان هم واحدم رو با دهها عیب وایراد تحویل گرفتم درحالی که بانک مسکن وام 30 میلیون رو کرد40میلیون و7میلیون همجریمه به خاطر اینکه خانه مرا 7سال دیر تر تحویل داده اند 47میلیون وام را به من تحمیل کردند وبنده از سال 95مبلغ 10میلیون هم اضافه واریزی داشته ام والان یکسال ونیم است بدنبال پولم هستم وهنوز موفق نشده ام وبرای اینکه بخواهم ساکن شوم باید کلی هزینه کابینت وکم وکاستیها کنم انشا له که این مسایل دیگر کار امریکا نباشد اخه صیادان ماهر تمام کم کاریها شون رو در همه عرصه ها که موجب این همه تورم ونارضایتی مردم شده به گردن تحریمها میندازن درحالی که تحریمها شاید 5در صد هم در امور کشورمان اثر نداشته خلاصه که از هر ابزاری می خواهند از مردم سواستفاده کنند وما هم فقط بخدا پناه میبریم ،ازاطلاع رسانیتون کمال تشکر وقدردانی رادارم ،،یاعلی،،،
شهرام
|
Canada
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
8
سال ها گذشت و تكميل نشد ولى تمام باورهاى ما ويران شد
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
برادر عزیز هدف این دولت تدبیر همین ویران کردن باورها بود از تاخییر در مسکن مهر.
اگر ئولت انقلابی سر کار می اومد جای اینا مشکلات حل شده بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
3
۸من متقاضی فاز ۵هستم برای ما هم موقع ثبت نام با پارکینگ و انباری و کلیه ی ملزومات ساختمانی بود که متاسفانه حالا بعد از ۸سال خانه ای نیمه کاره بدون پارکینگ و انباری و ملزومات پکیج شوفاژ سینک و شیرآلات و کمد دیداری میخواهند تحویل دهند . فقط یک چهار دیواری که آن هم باید مجدد د داخلش بنایی کنیم تا بشه بهش خانه گفت . وسایل داخلی برای فاز ۵ رو حداقل قیمت ۵۰الی ۶۰تومن براورد کردیم + سود دورات مشارکت زوری + وامی که بدون کنتور در حالا اضافه شدن آن است
رجبی
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
6
مطلب شما را خواندم و برام بسیار جالب بود....
تقریبا بدون نقص بود ، مشکلات ما خیلی بیشتر از این مطالبه ، دست هر عزیزی که اطلاعات داده درد نکنه،
ولی ایکاش میگفتید زونهای آخر تحویلی گناهی نکردند که قرعه تحویل آخر براشون افتاده، چرا باید خسارت بیشتری بدهند؟؟!!!
چرا موضوع وام را علنی نمیکنند!!!!!
چرا ۵۰۰ هزار میلیارد تسهیلات را عنوان نمیکنند میخواهند بعنوان کمک اجباری بدهند!!!!!
یعنی ظلم به مردم نجیب بازهم جا داره؟؟؟؟
بعدازاین همه انتظار،،،،،،ناگفته نماند که با ورود مهندس اسلامی و دکتر هدایت پروژه درحال پیشرفته ....
ولی اگر قرار به اینه مردم هزینه تکمیل پروژه را بدهند خوب چندسال پیش اینکارها را صورت میدادند ،ماهم متحمل پرداخت اجاره های سنگین و هزینه های جانبی مورد نیاز نمیشدیم ...
ضمن اینکه درفاز 11 اکثرا آورده را تکمیل کرده و نیازی به وام ندارند اگر کسی هم آورده اش کامل نباشه بخاطر اینه که قرارداد ۵ برگی دریافت نکرده و مقصر خود شرکت بوده ولاغیرررر.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
ممنون كه اين گزارش و تهيه كردين
ولي من بعيد ميدونم آقايون براي مسكن مهر كاري كنند
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
4
گوش مردم از وعده وعید های مسیولین و عوامل عمران پر است
خدا خودش به ما مردم کمک کنه
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
6
با تشکر از منعکس کردن مشکلات و منجلاب متقاضیان مسکن مهر پردیس
در حال حاضر زون یک در فاز ۱۱ پردیس در اولویت تحویل قرار دارد و تمامی لوازم و تاسیسات ان مثل موتور آسانسور و پکیج و رادیاتور و شیر آلات و کولر و لوازم اتاق تاسیسات از قبل خریداری شده است. واحد های زون یک در مرحله افتتاح و تحویل قرار دارند و انشعاب کشی بصورت کامل انجام شده. حتی برای حدود ۶۰۰۰ واحد زون یک که تمام هزینه و خرج ها از قبل انجام شده افزایش وام تحمیل شده
از آن گذشته سایر فازها و زون ها چه گناهی کرده اند ؟
بجای اینکه بابت تاخیر ۸ ساله به ما جریمه تاخیر و دیر کرد داده شود در چندین مرحله در این چند سال افزایش قیمت تحمیل شده و هر روز بر سود ربای بانک بابت واحدی که تحویل داده نشده در حال افزایش است
سالهاس مستاجر هستیم و تمام سرمایه زندگیمان را رو اعتماد به دولت برای این خانه ها پرداخت کردیم و سالهاس داریم اجاره خانه میدهیم
این خانه ها قرار بود سرپناهی برای قشر ضعیف جامعه باشد
پروژه مسکن مهر شده منبع درآمدی برای دلال ها و باندهای مافیای این پروژه با تاخیر در تحویل و ایجاد یاس و نا امیدی در حال از چنگ مردم در آوردن این واحد ها و سود های نجومی هستند
هیچ کس هم پاسخگو نیست و فقط فشار روز افزون بدون اعلام یک زمانبندی مشخص و موکول شدن تحویل از هر سال به سال دیگر بر دوش مردم ضعیف است
گوش مردم از وعده وعید های مسیولین و عوامل عمران پر است
خدا خودش به ما مردم کمک کنه
بهاره
|
Germany
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
2
واله بنا بر نوشته خود روزنامه شون شده کاسبی براشون ما که راضی نیستیم هیچ ۷۰ پشتمون هم راضی نیست خدا به دادشون برسه
امان اله
|
-
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
3
من یک واحد دادرم فاز ۱۱ علاوه بر جریمه دیرکرد از طرف بانک وام شده ۵۰ میلیون تومان ضمن اینکه وقتی به بانک مراجعه میکنی جهت تشکیل پرونده وام یا نامه کسر اقساط ارائه کنی و یا سپرده گذاری کنی ما اقشار ضعیف از کجا پول سپرده بیاریم بعد از این مراحل شرکت عمران و کزو یک واحد اجباری با یک اقرار نامه اجباری با مضمون اینکه من یک واحد تحویل گرفتم بصورت کامل دارای اب و برق و گاز و کابینت و اسانسور ولی باید حداقل شش ماه دوندگی کنی و حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه کنی تا صاحب خونه بشی هنوز اسکان پیدا نکردی شرکت عمران هر روز اس ام اس میفرسته جهت فروش عرصه نمی دانم شرکت عمران و وزیر مردم انهم یک قشر اسیب پذیر که خود محتاج به کمک دولت هستند ولی دولت با ترفند های مختلف از مردم باج خواهی میکنند....چه کسی باید به داد و فغان مردم رسبدگی کند .
زهرا بیرانوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
4
الان قریب به ۹سال است که ثبت نامی مسکن بی مهر شدم و هرسال و هر ماه و هر روز یک بامبول جدید درمیارن..عرصه من میگه ۴۲میلیون تومن.. الان رفتم کارت قسط بگیرم میگه ۱۰میلیون به وامت اضافه شده..خدااایا دادمون رو به کجا ببریم..واقعا هر چی که داخل این مقاله نوشته شده متاسفانه واقعیته
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
4
درود ، درسته نزدیک به هشت ساله باتوجه باینکه مقرر شده بود ۱۸ ماهه مسکن مهر رو تحویل بدهند این مردم بیچاره رو به هر طریقی ازشون پول میگیرند هر بار یک بازی جدید علاوه بر آن با توجه به ارزش افزوده ایجاد شده از این طرف هم سودمند میشوند معلومه که حالا حالاها دست از سر این مردم بیچاره بر نمیدارند نه جوابگوی مبالغ دریافتی هستند و نه تحویل درست و درمون . واحدی که با ۲۰ یا ۲۵ میلیون و ۳۰ میلیون وام قرار بود تکمیل و به مالک واگذار شود حالا هم با افزایش آورده هم افزایش وام دست در جیب این مردم ضعیف میکنند قطعا باید جایی پاسخگو باشند . افرادی هستند که ودیعه خانه اجاره ای را بابت همین مسکن مهر گذاشتد به امید اینکه ۱۸ ماه بعد صاحبخانه شوند اما دریغ که هشت ساله اجاره خانه چند برابر دادند اینو چه کسی جوابگو هستش تازه این مردمی که هشت سال صبر کردندآورده دوبرابر شد ، وام دو برابر شد باید ضرر سود دوران مشارکت رو هم به بانک بپردازند خداوکیلی این بد قولی و بی انصافی نیست ؟؟؟؟!!
پاسخ ها
شبنم
| Romania
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
این ارزش افزوده که مدیرای پروژه با دادن شماره حساب شخصی وقتی نامه تحویل الکی داری ولی داریم قسط واحدامون را از همین تاریخ تحویل کاغذی هم پرداخت میکنیم
از ما میگیرن که از هر طنز تلخی زهرمارترِ
انقلابی که براش انقلاب شد این بود
حق مظلوم گرفتن این بود
ناشناس
|
Czech Republic
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
مقامات اجرایی میگن عادیه دیگه چیکار کنیم.
رحمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
تو رو خداا شما صدای ما رو به گوش اینا برسونید د به این مسولین هنوز تحویل ندادن هی گرون میکنن مگه ما ار کجا داریم این همه هزینه کنیم بخدا مستاجرین دیگه چیزی ندارن هر روز هم وعده تحویل میدن هیچ امکاناتی نداره خسته شدیم چقد باید محتضر باشیم
فاطمه هاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
4
با عرض سلام و خسته نباشید
سپاسگزارم که مشکلات ما رو بیان کرده و به گوش مسئولین رسوندید
تو این ۸سال کم‌لطفی های زیادی از طرف مسئولین دیدیم خوشحالیم که شما درد مردم رو انتقال دادید
امیدوارم موفق باشید
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام و خسته نباشید برای افشاع گری شجاعانه شما عزیزان .خدا خیرتان بده ک برای ما پیگیری نمودید .لطفا ما مهری ها را فراموش نکنید.در پناه حق.عمرتان پاینده
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
2
0
بی خود و بی جهت
هفت ساله غر میزنن قرار بود زمین رایگان باشه،قرار بود بیست تومن باشه.قرار بود تحویل هجده ماهه باشه
اقا قرار بود که بود.تموم شد رفت.
بالاترین اتفاق یعنی شکایت به دیوان عدالت اداری در دو مرحله اتفاق افتاد بعد دو سال تبرئه شد عمران
بجای وقت تلف کردن.بجای رویا بافی و بجای شکایت ،ببینیم شرایط موجود چیه
غر به چی میرنیم وقتی هزاران واحد اماده رو خود مردم تحویل نمیگیرن و گذاشتن گرونتر بشه بفروشن.انتظار کدوم خدمات داریم وقتی خود ساکنین تو یک مشارکت لامپ سردری و باغچه زدن بلوکشون واموندن و میگن به ما چه؟شکایت چیو به کی ببریم؟دولت به دولت!

انشالاه ساکنین با تحویل واحد و هزینه کرد به ابادانی واحد کمک کنند.و مردم با خرید عرصه هم نقدینگی ببرن بالا و هم فضای مسکن مهر فراموش کنند و کلیه منطقه رو ملکیتی کنند.و مابقی افراد با پیگیری حضوری .درخواست تکمیل واحد کنند
والا دلالان در لباس متقاضی زیادن که خواسته های خودشون جهت تخریب وحدت به اسم مطالبه گری جایگزین کنند و با سم پاشی فضارو بریزن بهم.باید هوشیار بود و گول هر ای دی مجازی نخورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
نکند تو یکی از مسئولان هستی؟؟؟
تاجی
|
-
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
0
با تشکر از خبرگزاری حوان که مشکلات مسکن مهر رو عنوان کردین ممنون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
1
سلام ممنون از روزنامه جوان که سالها درد و رنج متقاضیان سکن مهر و بی مهری وزیر قبل دولت آقای روحانی و همچنین وعده و وعید شخص رییس جمهور را در روزنامه خود منتشر کرد
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
4
بعد از سالها واحد های تحویل شده تازه اول سختی هست
تازه باید کفش آهنی به پا کنیم و از هفت خان رستم بگذریم
واحدهای تحویلی یک چهار دیواری بدون هیچ گونه امکانات و با کلی نواقص هست
واحدهایی که ابتدای تابستان تحویل شده تا الان قابل سکونت نشده. دزدی ها و کم و کسری ها و اجبار در امضای نامه تحویل واحد هایی که سر تا پا مشکل دارند به عنوان واحد کامل و بدون مشکل و بعد از آن ماه ها دویدن برای رفع نواقص و مشکلات
هیچ گونه نظارتی هم بر این تحویل های ناقص و سرتاسر مشکل نیست و تمام فشار ها بر روی مردم است
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
ممنون از اینکه حداقل یکجا از مشکلات مسکن مهریها واقعیات گفته شد
امیدوارم تا زمان حل شدن مشکلات شما رسانه محترم با این قشر ضعیف باشید
سپاس
محمد بلالی
|
United States
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام کمال تشکر را از روزنامه جوان وتمام بانیان گزارش برحق که حرف دل مسکن مهریان ستمدیده بود را دارم وامید وارم در راه اعتلای فرهنگ ظلم ستیزی پاینده و جاودان باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
2
ندادن مسکن مهر یه نوع کلاهبرداری بزرگ..من موندم کی این وسط دار سود میبره خونه رو تحویل نمیدن تا هر چند ماه یکبار با یه قانون جدید از مردم دزدی کنن..علت ندادن مسکن مهر کمبود بودجه نیست بلکه یه راه درآمد برای اون.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
2
واقعا کی هست که بداد مابرسه...؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
واقعا که حرف دل ما روزدید مازون 1فاز11هستم 7ماهه قراربوده واحدماروتحویل بدن ولی فقط وعدههای دروغ فقط دارن مارواذیت میکنندفقط هرروز پول مفت ازما میخان واممون رواز40میلیون به50میلیون رسوندن و8میلیون سودمشارکت برای کوتاهی خودشون ازمابدبختا می گیر ند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
تاکی می خوان ظلم به مالکان مسکن بی مهر پردیس رو ادامه بدن?افزایش وام..سود دوران مشارکت...عدم تحویل واحد
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
2
دولت بجاى اينكه دست قشر ضعيف جامعه كه از روى اجبار به مسكن مهر پناه برديم بگيره و كمكمون كنه، داره زمينى رو كه بايد به رايگان تقديم مردم ضعيف ميكردو به ما ميفروشه. از اون طرف وامو ١٠ ميليون گرون كرد. مهمتر از همه جريمه ى دير كردى كه بايد به مردم بابت هفت سال دربدر كردن مردم بده تازه اونم ٧/٥ ميليون از مردم روى وام گرفت. متاسفم .
علی فراهانی
|
India
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
با سلام وتشکر از بیان واقعیات در گزارش جامع و شفاف شما ؛قطعا مسئولین خودشان به تمامی موارد مطروحه اشراف دارند و میدانند چه دارند میکنند ولی خودشان را به خواب زده اند.امیدوارم کمی وجدان خفته خودشان را بیدار کنند و بیش از این در حق متقاضیان جفا نکنند.
علی فراهانی
|
India
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
مسئولین خودشان به تمامی موارد مطروحه اشراف دارند و میدانند .. اما....
مریم نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
باسپاس از اینکه در این وانفسای بی توجهی مسئولان به مشکلات عدیده مسکن مهر پردیس، این روزنامه گزارشی از بخشی از مشکلات صاحبان واحدهای این پروژه را انعکاس داده است، امیدوارم مسئولین امر با خواندن این گزارش به خود بیایند و اقدام به حذف سود دوران مشارکت کرده و از افزایش ۱۰ میلیونی وام این خانه ها جلوگیری کنن و ضمن تحویل هرچه سریعتر این خانه ها به صاحبانشان، نظارت عادلانه ای به قیمتهای کذایی و گزاف خرید عرصه داشته باشند و در کاهش این قیمت ها اقداماتی موثر را به انجام رسانند.
اسکندری
|
United States
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
ممنون از روزنامه وزین جوان که به مشکلات کهنه مسکن مهر پرداختند.امیدوارم تداوم داشته باشه.مسکن مهر و مدام افزایش وام و آورده اصلی و حالاهم که پول زمین تحت عنوان عرصه و خونه ای که معلوم نیست کی تحویل متقاضی بشه.فعلا که 10 سال گذشت.
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
من به افزایش وام مسکن مهر پردیس اعتراض دارم.وخواهان رسیدگی میباشم. لذا من یک بازنشسته میباشم.درمخارج زندگی موندم.ازکجابیارم جهت پرداخت قسط.زندگی رابه مردم سخت کردهاید.شمادیگه کی هستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
اگر م تحویل بدن با کلی ناقصی هست که از عهده ما خارج خرج کردنش اخه چرا از کجا بیاریم نه برق نه اب ونه گاز باید کلی دوندگی کنی
محمد
|
United States
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
باتشکر از گزارش خوبتون امیدوارم صدای این قشر مظلوم شنیده شود . این مردم که دادرسی ندارند و بعد از اینهمه تاخیر در ساخت و تحویل ُ هر روز هم ظلم جدیدی براشون تدارک می بینند . یکروز افزایش هزینه نقل و انتقال ُ یکروز افزایش وام ُ یکروز گرفتن اقرارنامه محضری سلب حق اعتراض و یکروز تحویل واحد ناتمام و ناقص بدون کولر و پکیج و کابینت و شیرآلات و دستشویی به عنوان واحد صحیح و سالم و کامل ُ و اینک هم دزدی اقلام درون واحدها که پس از تحویل اتفاق می افتد . در حالیکه خود مالکین هم اجازه ورود به محیط کارگاهی ممنوعیت دارند ولی گویا راه برای دزدان و سارقین لوازم و کابلها باز است .
ناشناس
|
Denmark
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
1
خیلی نامردیی هشت سال ما رو سر کار گذاشتن بعدشم هی درخواست پول میکنن
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام،تشکر بابت انتشار این متن،ای کاش این مطلب رو جناب وزیر وطراحان ومشاوران وپیشنهاد دهندگان طرح جدید اقدام ملی مسکن میخواندند وابتدابرای تکمیل مسکن بی مهر تلاش میکردند وبعد به فکر کندن چاه دیگری برای بی خانه ها میافتادند
یک مالک درچاه مسکن مهر پردیس افتاده
شاهین۱۱۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
مردم چه گناهی کردند که به دولتمردان اعتماد کردند .
هم باید افزایش هزینه ها و سود مشارکت را بدهند و هم پول اجاره خانه .
شاهین۱۱۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
2
متاسفانه طرح ملی مسکن مهر بعد از دولت قبل دستخوش بی مهری و به نوعی جنبه گرو کشی سیاسی دولت قرار گرفت و با بهانه های گوناگون از تکمیل و تحویل آن به مالکین سر باز زدندن تا شاید از افتخارات دولت قبل بکاهند از این رو وزیر وقت با مزخرف خواندن این مساکین بیش از پنج سال انرا به رکود در اورد و باعث خسارتهای جبران ناپذیری به متقاضیان مسکن مهر گردید
شاهین۱۱۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
تشکر ازمدیر مسئول روزنامه جوان بخاطر نشر مشکلات مالکین مسکن مهر.
شاهین۱۱۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
با سلام و تشکر و قدردانی ازمدیر مسئول روزنامه جوان بخاطر نشر مشکلات مالکین مسکن مهر.

متاسفانه طرح ملی مسکن مهر بعد از دولت قبل دستخوش بی مهری و به نوعی جنبه گرو کشی سیاسی دولت قرار گرفت و با بهانه های گوناگون از تکمیل و تحویل آن به مالکین سر باز زدندن تا شاید از افتخارات دولت قبل بکاهند از این رو وزیر وقت با مزخرف خواندن این مساکین بیش از پنج سال انرا به رکود در اورد و باعث خسارتهای جبران ناپذیری به متقاضیان مسکن مهر گردید و در تبع آن بانک مسکن هم سود مشارکت از مردم گرفت و شرکت عمران هم طی سالهای اخیر با اضافه کردن وام از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون و تبلیغات برای خرید عرصه دست در جیب متقاضیان کرده !

مردم چه گناهی کردند که به دولتمردان اعتماد کردند .
هم باید افزایش هزینه ها و سود مشارکت را بدهند و هم پول اجاره خانه .
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
با سلام من ۸ سال پیش ثبت نام کردم به خدا یه موی سفید نداشتم الان یه موی سیاه تو سر خودمو خانومم نیست تو رو قران این واحد هارو تحویل بدید به خدا کفن جیب نداره کمی فکر مردم ضعیف باشید
محمد رضا بیانی
|
-
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
واقعا این مسکن مهر غیر قابل تحمله خواهشا مسولین کاری کنند
نیره کلاته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
2
من هم از قربانیان مسکن مهر هستم که هفت ساله پولمو تو این واحدها گزاشتم الان پسرم هفت سالشه ولی من همچنان مستاجر هستم ولی متاسفانه هیچ امیدی به دریافت این واحدها رو ندارم
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
با تشکر از روزنامه جوان . مسولین ترا بهرچی اعتقاد دارید بیشتربفکر مردم باشید .تا کی انتظار تاکی پول اضافه از مردم میگیرید خودتونو جای مردم بزارید درک کنید
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
باسلام وعرض تشكر از عنوان كردن مشكلات مسكن مهر ،،
شايد مسئولان در مورد عملكردهاى خود كمى تأمل كرده وبفكر ما باشند
چگوارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام
. ممنون میشم منتشر کنید . اینطوری نمیشه قرار باشه تحویل ندن ، انشاله امام زمان (عج) به زودی ظهور میکنه و به امید خدا اولین جایی که فتحش میکنیم شرکت عمران هست که کمر ما رو شکونده.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
واقعاً شرمنده آوره.دولت باید ضرر و زیان دیر کرد و خلف وعده اش را بدهد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
دولت باید جریمه دیر کرد تحویل خانه ها را بدهد نه مردم
م - ز
|
United Kingdom
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام ۱۰ سال انتظار کشیدم هر بلایی که خواستن سرمون اوردن دیگه چقدر تحمل کنیم والا اگه فولاد هم باشی کم میاری
ممکنه بگید چقدر و چه مدت دیگه تحمل کنیم مگه ما آدمها چند سال عمر میکنیم به خدا دیگه کم اوردم خسته شدم
عاقبت اعتماد کردن نباید این باشه
ابوالقاسم سرمدی
|
Netherlands
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
قرار بود این مسکن ارزان تمام بشه وزمین آن رایگان باشد اما الان دارن پول زمین را ازما میخان
س ز
|
United Kingdom
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام آخر عاقبت کسی که اعتماد میکنه اینه من باید همو روز نقد میخریدم بزرگترین اشتباه عمرم بود ۱۰ سال خیلی زمانه
تازه اینه ما که گذاشتیم واسه وارث چون به عمر ما این خونه نمیرسه نوش جون بعد ازما
ناشناس
|
Korea, Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
فقط و فقط قوه قصایه و سازمان بازرسی کشور باید به مسکن مهر پرویس ورود پیدا کنند تا مشکل حل بشه
ا - ز
|
United Kingdom
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام به همه دوستان
ماه ۸ در حال گذر است و همچنان از تحویل خبری نیست مطمئنم سال بعد هم باید خانه های اجاره ای مون رو دوباره تمدید کنیم تازه یه تورم دیگه برای سال جدید توراهه و برای تعمیرات باید بیشتر هزینه کنیم و هیچکس نیست به دادمون برسه همش دروغ همش سرکاریم دیگه دارم کم میارم شاید عمرم به این خونه ها نرسه مگه ما چند سال عمر میکنیم ما الان احتیاج داریم خدایا خودت به دادمون برس
ناصر اکبری
|
France
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
من یکی از متقاضیان مسکن مهر هستم بالاخره بعد از۸سال بی عدالتی ها دیدیم هنوزهم هستن کسانیکه با شهامت مشکلات این قشر ضعیف را بگوش مسئولین برسانند هر چند که مشکلات مسکن مهر بر هیچ مسئول یا غیر مسئول پوشید
نیست خداروشکر ما به همینم دل خوشیم
م ز
|
-
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
من ازمالکان فاز5هستم بعداز هشت سال چند روزی است که قرارداد پنج برگی گرفته ام ولی این قرارداد هم مثل همان صورتجلسه تک برگی است و هیچ تاریخی برای تحویل قید نکرده و همچنان دست دزدان را برای هر کاری باز گذاشته اند من که راضی نیستم سپرده ام به خدا.........
مهدی ابیار
|
United States
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
سلام من هم فاز 11 ملک اولی هستم که آقای هدایت دروغ می گویید قصد دولت این بوده که این قشر را صاحب خانه کنیم 40 میلیون اورده دادم 30 میلیون وام را باید 44میلی.ون 14 ساله بدهم 47 قسط 300 هزار تومانی دادم 22میلیون پول عرصه نقد دادم ایا اسم کار کاسبی نیست؟؟؟
نعمت الله مدبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام،صبرمردم هم حدی دارد.به خدابهترین مردم راداریم.اگه این شرایط مسکن مهردرکشور دیگری وجودداشت مردمانش دولت را عوض می کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
سلام با سپاس و قدردانی از شما بزرگواران که محبت کردن که مشکلات ما مسکن مهر ها که الن مسکن بی مهری نام گذاری شده عنوان کردن من تمام پول پیش خانه ام را دادم به امید این که ۱۸ ماه خانه تحویل بگیرم ولی الان ۹ ساله که همچنان منتظر هسیم و معلوم نیست که کی تحویل میشه الان با اجاره های سنگین که ماهی ۲ میلیون کرایه پرداخت میکنم زندگیم دیگه به مو رسیده واقعا دیگه نمیدانم چه کنم هر سال وعده و وعید آقایان رو میشنویم ولی هیچ خبری نیست
فتانه کولیوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
من مالک یه واحد در فاز ۱۱ پردیس هستم قدر انتظار بکشیم کی تحویل میدن فقط دروغ میگن همش میگن هفته دولت میدیم ۲۲ بهمن میدیم تا اخر اسفند میدیم ولی هیچی معلوم نیست ،وقتی هم تحویل میدن پراز خرابیه اصلن خوب کارنکردن فقط پول میخوان نمیدونن ما قشر ضعیف هستیم قادر به پرداخت پول نیستیم خونه خراب و‌پراز عیب و ایراد میدن با کدوم پول تواین گرونی درست کنیم چقدر انتظار بکشیم چرا با مردم اینطور رفتار میکنن
فتانه کولیوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
فقط پول میخوان نمیدونن ما قشر ضعیف هستیم قادر به پرداخت پول نیستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
باسلام..ممنون از روزنامه خوبتون..واقعأ ما مسکن مهری های پردیس..بخصوص فاز 11 آماج گلوله های این دولت شدیم..بعداز 8 سال انتظار هنوزم هیچ خبری از واحدها که نیست..بلکه وامیکه قرار بود با 20 میلیون تمام شود حالا ب 50 میلیون رسیده..آیا منی که سرپرست ی خانوار هستم سزاوار چنین ظلمی از این دولت می باشم..فکر نمیکنم عمر ما آنقدری باشدکه روزی بتوانیم در خانه بی مهر خود زندگی کنیم..واقعأ خسته شدیم از این همه وعده های پوچ این دولت و دولتمردانش..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
دم شما گرم
حسین اشتیاقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
2
واقعا ممنون از این گزارش خوبتون
حداقل یه خبرگزاری حرف حق رو در رابطه با مسکن مهر پردیس زد.
من خودم از سال ۹۱ پول ریختم برای فاز ۱۱ پردیس ،توی قراردادش نوشته بود ۱۸ ماه تحویل میدن ،به خدا هنوز و بعد از ۷ سال واحدم رو تحویل ندادند...
من اون موقع زانتیا داشتم فروختم ۱۵ میلیون ،الان همون ماشین شده ۱۰۰ میلیون!
اگر میدونستم تحویل نمیدن پولم رو یه جا دیگه سرمایه گذاری میکردم ۱۰۰ برابر سود میکردم.
اونوقت الان مجبورم ماهی ۲ میلیون اجاره بدم در شرایطی که خودم خونه دارم ولی خونه خودم رو تحویلم نمیدن!
خدا ازشون نگذره من که نمیگذرم...
فاطمه بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
کمال تشکر از شما که مشکلات مسکن مهر رو مطرح کرید با امید این که ترتیب اثری داده شود
نعمت الله مدبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
سلام،توروخدا دست از،پول گرفتن ازمردم برداریدویک دهم پولی که می گیرید،برای مردم کارکنید کار کار کار کار،،،کوگوش شنوا...فقط .......
نعمت الله مدبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
سلام.به حضرت عباس (ع) واگذارمیکنم هرکسی روکه می تونست برای حل مشکلات مسکن مهر کاری انجام بده و نداد....به خداآه مردم دامن برخی از مسئولان رومیگیره،2 سال کجاو8سال فعلاتاحالا کجا؟ای کاش گوش شنوایی باشه
یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
ما مردم شریفی هستیم میدونیم چه خبره اگر تا الان سکوت کردیم از نجابت ماست نه از حماقت.کاش مسئولان بفهمند صبر این مردم حدی داره و .زودتر به داد ما برسند...واقعیت اینه که مسکن مهر شو آف مسئولین بود و هست و خواهد بود وگرنه انسانهایی بوده اند که مدرسه یا بیمارستانی را که بدون هیچ سرو صدایی و با سرعت ساخته اند بدون اینکه در بند این باشند که نامشان ثبت شود یانه کسانی که با خدا معامله کردند .امیدوارم خدا به دولتمردان ما انصاف دهد تا قدر این مردم صبور را که حدود ۱۰ سال بیصبرانه در انتظار تحویل واحدهایشان هستند بدانند.
زهرا شایانی
|
United States
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
ممنونم از شما که به ما توجه کردید.بعد از چندین سال اگه.اگه خدای نکرده مشکلی پیش نیاد.وقتی که تحویل میدن.قبل سکونت نیست.ایا این شده مسکن..بازم از شما ممنونم که به درد مردم توجه کرده.تا کمی از نظر روحی آرام بگیریم.
مالک منتظر فاز 11 نااامید از تحویل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
با سلام , ضمن تشکر از گزارش خوبتون و انعکاس مشکلات مالکین مسکن مهر پردیس لازم بذکر میدانم که , طولانی شدن زمان تحویل , تحویل بی کیفیت , اضافه کردن چند باره ی قیمت اولیه , پرداخت جریمه تاخیر تحت عنوان سود دوران مشارکت از جیب مالکین در صورتی که مقصر تاخیر نبودند وتحمیل ده ملیون وام اصافه به کسانی که تحویل نگرفته یا دیرتر تحویل گرفتند ظلم بزرگی است که قابل اغماض نیست. و معلوم نیست این فشارها تا کی ادامه دارد !!!
علیرضا
|
Tajikistan
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
چند سال تاخیر در تحویل ،افزایش قیمت چند باره، عدم تحویل صحیح و کامل طبق قراردا د در مسکن پردیس و به سخره گرفتن مردم و خریداران توسط مسئولین ،نشاندهنده ضعف بیش از حد قدرت اجتماعی و مردم در برابر قدرت حاکم در ایران هست ، فقط صحبتهای آخوندی وزیر پیشین مسکن درمورد مسکن مهر برای سقوط کامل یک دولت در کشورهای دارای دموکراسی کافیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
باسلام چرا هیچکس جوابگوی این همه زورگویی نیست مگر نه اینکه دولت میخواست مردم خانه دار شوند؟؟؟؟ یک واحد آن هم باهزار مشکل ونقص بعد از ۸ سال دارن تحویل میدن به اندازه ۲۰۰میلیون به مردم خسارت زدن کلی خون دل وحالا سود دیرکرد خودشونم ما باید بدیم .چقدر باعث افتخاره !!!!!!!!!!
soozan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
سلام من یه مسکن مهری هستم که ۷ سال ثبت نام کردم و هنوز مستلجرم و هرسال میگن سال دیگه
و همچنان از تحویل خبری نیست مطمئنم سال بعد هم باید خانه های اجاره ای مون رو دوباره تمدید کنیم تازه یه تورم دیگه برای سال جدید توراهه و برای تعمیرات باید بیشتر هزینه کنیم و هیچکس نیست به دادمون برسه همش دروغ همش سرکاریم دیگه دارم کم میارم شاید عمرم به این خونه ها نرسه مگه ما چند سال عمر میکنیم ما الان احتیاج داریم خدایا خودت به دادمون برس
ناشناس
|
Greece
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
من ين مسكن را به قيمت پنجاه ميليون تومان سال نودو سه خريدم به اميد اينكه تا اخر سال تحويل بگيرم بعد از اين همه سال تازه بايد عرصه چهل مليونى كابينت سى مليونى وساير خرجهاى زيادى كه بعد از اين مدت طولانى بپردازيم فكر ميكنيد كه اگر من پولم رو در بنگ ميگذا شتم بهتر نبود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
سلام
چرا نظرات خوانندگان را منتشر نمی کنید ؟
میثم قربانلو
|
Canada
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
به خدا خسته شدیم
خونمون چند سال ساخته
پول پیشمون آنقدر بی ارزش شده فقط کفاف ساخت خرابیای داخل ساختمون رو میده،
با اینهمه نقص و دیر کرد
تازه سود دو آن مشارکت اضافه شدن وام و همه ضررهای مالی نصیب ماست،
شمارو به خدا انصاف داشته باشید...
میثم قربانلو
|
Canada
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
در نهایت از روزنامه جوان
نهاااااایت تشکر رو داریم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
دولتی که اکثر مسئولانش مرفه باشند.بیشترازاین نباید انتظار داشت که بخواهد به تعهداتش عمل کند.. متاسفم
نیک عهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
خوب حالا واحد ها رو شرکت دیگه ای ساخته برای انتقال سند چهار صد هزار تومان سهم عرضه برای یک سال می گیرند تحویلش هم که خدا میدونه چقدر انتظار دارد
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
ممنون ازشما که بعدهشت سال عزوجزما مسکن مهری ها دردمارو متوجه شدین .پروژه مسکن مهر برای ما وعده خونه نشداما نونخونه خوبی برای دولت بود
مرتضی
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
مطالب این خبر کانلا درسته و از شما که پیگیر مشکلات مردم هستین کمال تشکر را دارم
یوسف آصف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
من خودم درپردیس زندگی می کنم آورده اکثراعضا نزدبک ۳۰الی ۴۰بوده که بانک مسکن هم حدودا۴۰تومان تسهیلات بابت هرواحدباسود۷درثدمرداخت کرد.انصاف داشته باشیم ساخت پروژه هاراکه بانک مسکن به تعویق نینداخت .که حدود۷سال بطول انجامیددرصورتی که طبق تعریف می بایست ۲۴ماهه تمام شود.این ۷سال بانک مسکن داردبابت تجهیزمنابع اش به مردم سود۱۸درصدپرداخت می کنددراحالی است که ازمتقاضیان مسکن مهرسود۷درصدمی گیردیعنی دولت وتعاونیهاوشرکت های انبوه سازوبرخی افرادی که سهم آورده راتکمیل نمی کنندتیشه به ریشه بانک مسکن وپول بیت المال می زنند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
1
1
با سلام....کسی واقعا هست برسه به داد ما مسکن مهری های پردیس ....چقدر زور گویی چقدر خالی کردن جیب ما خسته شدیم بخدا...
زمانی
|
United Kingdom
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
خسته شدیم از اینهمه دروغ
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
خدایی این مسکن به خونه اخرت ما نزدیک شده ... باید احسنت گفت که زورشان به یک مشت مردم مظلوم و ندار کردن ... واقعا نمیخواهن حیا کنن فقط میتوان گفت از اه این مردم بترسید و ان شاءالله خدا جاتون رو بده البته اگر ایمان داشته باشید که آخرتی هم وجود دارد
شایان
|
Germany
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
هردم ازاین باغ بری میرسد ،
سپاسگزارم از بابت اینکه بالاخره یه گزارش از مسکن مهر دیده شد ، که بسیار هوشمندانه به کل قضیه نگاه کرد .
چند وقتی هست که با تغییروتحول داخل وزارتخونه اقایون بالاخره بعداز حدود ۵سال بفکر تکمیل مسکن مهر افتاد ، اما به چه قیمت هرروز استرس اینکه مبادا دوباره طلب پول کنن ،این واحدها برای طبقه جوون جامعه که تو هیچ اداره ثبتی چیزی بنامشان نبود افتتاح شد که با هزاران امید به دولت اعتماد کردن و با بضاعتی که داشتن تو این مسیر قدم گذاشتن ، دولت عوض شد دولت امید سرکاراومد‌ اما بخاطر جناح بازی طرح رو زیرسوال بردن انگارنه انگار که پشت این طرح چه کسانی هستن که چشم امید بستن، اینقدر بی توجهی شد که پای دلالها به میان امد کسانی که چندین واحد مسکونی بنامشان بود بازهم سروکله شان پیدا شد وبا دندان تیزشده اماده گرفتن واحد با کمترین قیمت شدن، اینها همش برمیگرده به بی تدبیری و مهم نبودن مردم برای دولت جدید،
متاسفانه هر روز شاهد اخبار افزایش قیمت وام اونهم نه با اطلاع بلکه چراغ خاموش شدیم ، کجای دنیا به اینصورت با مردمش برخورد میکنه .
صادقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
سلام فردی که سالل۹۲ در فاز۱۱ ثبت نام کرده ۲ ماه پیش واحدش را با وام ۴۰ میلیونی تحویل گرفته حالا من که سال ۹۱ ثبت نام کردم و کلی هم اجاره خانه دادم هنوز واحدم را تحویل نگرفتم تازه الانم که میگن وام ۵۰ تومان شده است پس اون اولویت تحویل که موقع ثبت نام ۱۸ ماهه می گفتن چی شد؟
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
با سلام
من الان ۹ سال برای مسکن مهر پردیس ثبت نام کردم خونه ای که قرار بود مهر باشه بجز بی مهری و دروغ و ریا هیچ چیزی ندیدیم با وجود مستاجر بودن زیر بار قرض رفتن هر جور که آقایون و روسا گفتن انجام دادیم چی شد؟ هنوزم مستاجریم نمیدونم چی باید گفت هشت سال ریاست جمهوری روحانی هم گذشت ما شدیم بازیچه دست سیاست گذاری غلط مسولین زمین برهوت دادن واسه مسکن مهر الان پول عرصه رو میخوان از مردم بگیرن با پنبه سر میبرن مگه مسکن مهر نبود واقعا شرم آورده هیچ جای دنیا اینطوری با دشمنانشان رفتار نمیکنند که شما با مردم همیشه در صحنه رفتار میکنید خواهشها حرف درد دل مردم رو برسونید به گوش ناشنوای مسولین
علی صفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
با سلام و تشکر از روزنامه جوان که گزارش خوبی از مسکن مهر تهیه و منتشر کرد.
مسوولین بعد از گذشت تقریبا ۸ سال از شروع مسکن مهر،خودشان میدانند که بخاطر دعواهای سیاسی کار را عقب انداخته اند و از طرفی کاسبی هم میکنند.
واقعاً دعای خیر مردم بدرقه خود و خانواده‌شان
مهدی کرمی
|
France
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
لطفا صدای مارو به گوش این بی مسئول ها برسونید خسته شدیم از امروز و فردا کردن
هر روز وام رو زیاد میکنند از کجا بیاریم قسط رو بیشتر بدیم ۱۰ سال شد این انتظار برای یه آلونک
خجالت بکشید دیگه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
2
ضمن تشکر از روزنامه ارزشی جوان بابت انعکاس مشکلات متقاضیان مسکن مهر من هم یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس هستم حدود هشت سال انتظار گران شدن مبلغ توافق شده اولیه ۲ برابر شدن وام اولیه که وعده داده بودن قرار بود ۱۸ ماهه تحویل بدن تا حالا شده ۸ سال قرار بود زمین رایگان بدن الان شروع کردن به فروش ۳۰ تا ۴۰ میلیونی عرصه به خاطرخوابیدن ساخت مسکن در زمان عباس آخوندی جریمه ۸ میلیونی به وام ها اضافه کردن افتاد به گردن متقاضی لطفا صدای ما باشید ما دیگه توانی و پولی برایمان نمانده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
سلام ماهم با هزار امید و کلی قرض و وام و فروختن ماشین و طلا یه واحد خریدیم سالهاست منتظریم . هرسال به رهن و اجاره ها اضافه میشه و ما مجبوریم به سختی زندگی کنیم به امید اینکه خونه رو تحویل بدن . خسته شدیم از این همه انتظار و سختی
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
2
تشکر از اینکه مشکلات متقاضیان مسکن مهر را منعکس کردید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
2
باسلام
خونه هایی که خودشون دیر ساختن و هنوز تحویل ندادن رو دارن سود دوران مشارک وجریمه شو از جیب مردم میگیرن وام 30میلیونی روکرد 40میلیون وقرار شد دیگه پولی ازمردم نگیرن ولی دروغ گفتن و وام رو کردن50میلیون.اونم از واحدهای تحویلی شونه که بی کیفیت ترین مصالح رو بکار بردن وبعد از تحویل واحد باید نزدیک 40میلیون توش خرج کنی تابشه ازش استفاده کرد.پول عرصه هم که دیگه خداییش پوله زوره...

واقعا اسم این مسکن مهرهس؟یا مسکن زجر؟
حسین
|
Netherlands
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
هشت سال است که مال باخته ایم هشت سال است که هر روز به بهانه های مختلف از ما پول دریافت میکنن هشت سال است که از جیب ما مسکن مهری ها میگیرند تا خود به جیب بزنن و اینکه هشت سال است که بین دوراهی مانده ایم که چکنیم . خلاصه درد دل های زیادی دارم . فقط میتونم این بگم که خدا خودش به دادمون برسد
ع ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
0
د اگر کسانی که این پول می داشتند می رفتن خانه می گرفتند ازسال نود یک منتظر این دولتمردان نمی نشستندکه هرروز یک قانون پیاده کنند
طاها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
0
سلام بر عزیزان روزنامه جوان
دمتون گرم بابت گزارش کاملا واقعی که به تحریر درآوردید
ولی چرا اینقدر دیر
ناشناس
|
-
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
0
من نیز یکی از مالکان فاز ۱۱ هستم با حقوق کارگری منتظر خونه هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
4
درود براحمدی نژاد و تاسف بر روحانی که مسکن مهر راتعطیل کرد
باران‌شیرازی
|
Poland
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
0
سلام ۸ساله‌مسکن‌مهرثبت‌نام‌کردم‌الان‌می‌گن‌به‌مشکل‌خورده‌نه‌خونه‌بهمون‌میدن‌نه‌پولمونوبخدامستاجرم‌گرفتارم‌الان‌چه‌جوری‌خونه‌بخرم‌توروخداکمکمون‌کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
0
0
تورم وگرانی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
0
3
روحانی مردم را بیچاره کرد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
0
0
سلام
مشکل مسکن مهر باید توسط نهادهای انقلابی مثل این که حل بشه
اردوهای جهادی و انقلابی
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
0
باسلام به مسئولان خواهشن الکی قول ندین دیگه پیر شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
0
3
با سلام و احترام
تمام صحبت هاي مردم كه در بالا به اشكال مختلف بيان شد ه است صحيح مي باشد. اما فقط بايد اين نكنه را عرض كنم كه چرا حاميان مردم مستضعف امروز در خصوص اين اجحاف سكوت مي كنند و اجازه ميدهند به مردم اينطور ظلم شود و شركت عمران شهر جديد پرديس به هر شكلي خلاف قراردادهاي منعقده عمل كند(تاخير در تحويل ، اضافه نمودن مبالغ وام، عدم اجرايي تعهدات قراردادي كه مردم در بالا اظهار داشتند و اخذ يك ميليون تومان براي نقل و انتقال يك دفترچه 5 برگي) به نظر با توجه به حجم سرمايه گذاري مردم از اوايل دهه 1390 اين مردم هستند كه بايد خسارت بگيرند و خانه هاي انها بايد در كوتاهترين زمان ممكن تحويل شود. چرا دادستان عمومي كشور و ارد اين موضوع نمي شود اين سوالي است كه شما خبرنگاران محترم بايد پيگيري نماييد و از مسئولين سه قوه اين موضوع را بخواهيد تا بررسي و نسبت به عودت خسارت هاي وارده به مردم و همچنين تحويل اين خانه ها اقدام نمايند.
با تشكر فراوان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
0
1
سلام ، اول تشکر کنم از روزنامه جوان که درد و دل متقاضیان مسکن مهر پردیس رو بخوبی منعکس کرد ، دوم اینکه تمام صحبتهای مطرح شده توسط متقاضیان مورد تائید بنده هم که متقاضی فاز 5 پردیس هستم میباشد ، سوم اینکه از مسئولین محترم روزنامه خواهش میکنم که موضوع رو پیگیری کنند چون متاسفانه هیچ کدوم ار مسئولین مربوطه جوابگوی متقاضیان نیستند ، شاید به وسیله خبرنگاران شما ما هم به جواب سوالاتمان رسیدیم که تا چه زمان باید شاهد وعده های تکراری باشیم ؟ چه زمانی قرار است واحدهای ما تحوبل شود ؟ در نهایت تا چه میزان قرار است آورده مردم بالا رود و قیمتها گران شود ؟ .......... و هزاران سوال دیگر که متاسفانه گوش شنوائ نیست برای پاسخ دادن
ایرانی بدبخت وبیچاره وسرگردان
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
0
0
آی مردم مگه این مسعولین خوابن؟؟ چرا نظارتی ندارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
0
2
سلام فقط میخوام بگم ایدولت مردان بجای امید ناامید وبه جای تدبیر بی تدبیر بخدا اگه اعتقادی بخدا داشته باشید بالاخره گرفتار دادگاه الهی خواهید شد چون ما به امیدی این خانه ها رو خریدیم چوب خدا اگه بزنه دیگه دعوا نداره ما صاحبان این مسکن مهر شما نامردان رابخدا واگذار کردیم ان شاالله گرفتار عدالت خدابشید چون همیشه وعده دروغ به این مردم مظلوم دادید طرف شمارو خداست اگرکل خانه های مسکن مهر رو به مردم ندید بخصوص فاز 5 بخدا ما مستاجریم
محمد رمضانپور
|
Netherlands
|
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
0
3
با تشکر از شما نشریه ی مردمی
بنده متقاضی مسکن مهر پردیس هستم
یک دهه سپری شده و همچنان با تمام مشکلات مالی ما متقاضیان واجاره نشینی وکرایه مسکن و با اینکه ما اورده خودمان را در سال 91 تکمیل کردیم ولی متاسفانه همچنان مسئولین شرکت عمران در حال تخلف های متعددی هستند وهیچ دستگاه ناظری هم به کار انها نظارت نمیکند وحتی جلوی دروغ گویی انها را نمیگیرد که دایم میگویند که ده ها هزار افتتاح دارند وهمه ی امارشان دروغ است وهیچ لیست کلی بابت ان وجود ندارد وقریب به شاید چند هزار اختلاف بین ان اماری که اعلام میکنند وامار واقعی اختلاف وجود دارد
لطفا نهادهای محترم نطازتی به کار شرکت عمران نظارت نمایند که حق این قشر محروم ومستضعف بیش از این پایمال نشود
با تشکر از همه ی زحمت کشان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
0
0
برای مسئولین مربوطه متاسفم که قشر ضعیف را از یاد بردن و به جای اینکه به داد این قشر برسن به فکر سرکیسه کردنشونم هستن دولت آقای روحانی با شعار تدبیر و امید روی کار اومد اما تو این7 سال کاملا برعکس شعارهاش عمل کرد چرا ما باید بعد از گذشت حدود یک دهه با یه همچین زورگویی ها و خلف وعده هایی روبرو بشیم؟ زورشون به قشر ضعیف میرسه؟ مسئولین بدونن که حق الناس سنگینی به گردنشونه
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
0
0
با سلام
به نظر من واحد در هر حالتی هست هزینه ای که تا بحال پرداخت شده را حساب کنن وواحد را تحویل صاحبان بدهند و خود مردم گروه تشکیل بدن و خودشان واحد خود را تکمیل کنن چون اول وآخر باید واحد را به کلی تامیرات کرد
حمیدرضا
|
Romania
|
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
1
سلام
عمران پرند فقط روی کاغذ واحدارو تحویل داده و داره قسط ازمون میگیره
یه نامه الکی به عنوان تحویل واحد داده دستمون میگه خوش اومدین برین کلید بگیرین برین تو واحدتون
بعد که میریم مدیر پروژه میگه ۵ میلیون بزنید به حسابم تا کلیدتونو بدم ،مالیات واحدتونه
عمران میریم میگن به ما چه خودتون میدونین با مدیر پروژه تون
آخه این چه وضعیه
سرگردنه س؟
دزدی و همکاری عمران با دزد از این بالاتر؟
خیلی سر موقع واحدامونو دادن با کلی افزایش و وام اون هم واحدای خام
حالا جایزه و دستخوش و باج سیبیل هم میخوان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
0
سلام ببخشین من از مسئولان میخواهم بخاطر خدا قیمت این مسکن هارو اینقدافزایش ندن ما تازه ازدواج کردیم نمیتونیم صاحب خونه بشیم لطفا فکر ما جواناروبکنین
بادام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
0
0
چه کسی پاسخگوست مملکت بی قانون دو ولت نمیتونه اداره کنه این حکومت دست مافیا میچرخه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار