۹۶ درصد روستا‌های خراسان‌رضوی تحت پوشش اقتصاد مقاومتی
کد خبر: 976830
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00467K
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
سرويس ايران جوان آنلاين: ۹۶ درصد کل روستا‌های استان خراسان‌رضوی تحت پوشش معین‌های اقتصادی قرار گرفته‌اند.
علی‌اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۹۶ درصد کل روستا‌های استان خراسان‌رضوی تحت پوشش معین‌های اقتصادی قرار دارند، گفت: هم اینک معین‌ها برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود در ۵۱۰ روستا در حال فعالیت هستند.
وی به تجربه اجرای استان کرمان در اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: در قلعه گنج کرمان، به واسطه اجرای طرحی مشابه، نرخ بیکاری از ۳۶ درصد به شش درصد کاهش یافت و بعد از سه سال ۸ میلیارد تومان سرمایه از مردم جمع‌آوری گردید. حداقل سرمایه‌گذاری در قلعه گنج ۵ هزار تومان و سقف آن ۲۰ هزار تومان بود، اما متولیان امر در چنین شرایطی توانستند طرح توسعه‌ای انجام دهند و مردم را در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت دهند.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی تصریح کرد: امروز شاهدیم که ارکان مختلفی در این استان، پای کار آمده و تلاش دارند تا مسیر گام‌های توسعه‌ای معین‌های اقتصادی را هموار کنند. در یک نمونه، در شورای فرهنگ عمومی استان با مصوباتی نظیر ساخت تندیس معین‌های توسعه‌گر، نام‌گذاری خیابان‌ها یا میادین به نام آنها، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و مطبوعات برای معرفی معین‌ها و... تلاش نمود تا از معین‌ها که در نقش خیران اقتصادی پا پیش گذاشته‌اند، تقدیر کند.
لبافی، دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: پیشبرد طرح مثلث توسعه اقتصادی برای ما دارای اهمیت زیادی است و بخشی از اتکای این طرح نیز به اقدامات معین‌ها می‌باشد. از این منظر رصد مستمری بر فعالیت آن‌ها صورت می‌گیرد. در حال حاضر تأکید ما بر آن است که معین‌ها در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی گام بردارند و رویکردشان تحقق توسعه پایدار باشد.
برچسب ها: اقتصاد مقاومتی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار