دشمن برای تغییر محاسبات مسئولان و مردم برنامه دارد
کد خبر: 975423
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045kd
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
فرمانده کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه‌های ارتش:
هفدهمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز (چهارشنبه) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا برگزار شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای ورود به میدان با حضور بر مزار شهیدان و قرائت فاتحه، یاد و خاطره مدافعان فداکار اسلام و میهن را گرامی داشتند. فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های مستقر در میدان سان دیدند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در سخنانی، حفظ امنیت را مسئولیت مقدس و حساس نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی برشمردند و با اشاره به طراحی دشمنان برای سلب امنیت از برخی کشور‌های منطقه، گفتند: دلسوزان عراق و لبنان بدانند اولویت اصلی آنان، علاج ناامنی است و مردم این کشور‌ها نیز بدانند مطالبات به‌حق آن‌ها فقط در چارچوب ساختار‌های قانونی قابل تأمین است.

نباید به دشمن اعتماد کرد
رهبر انقلاب اسلامی همچنین بار دیگر مسئولان و مؤثران فکری و همچنین آحاد ملت را به هوشیاری در قبال تلاش برای تخریب محاسباتی آنان فراخواندند و تنها راه مقابله با آن را بصیرت دانستند و چند نکته مهم را نیز گوشزد کردند: باید به آینده و تحقق وعده‌های الهی امیدوار بود، نباید به دشمن اعتماد کرد، از تحرکات دشمن نباید لحظه‌ای غفلت کرد، به پیروزی‌ها غرّه نشویم و نیرو‌های مسلح باید آمادگی لازم برای مقابله با فتنه را داشته باشند.

فرمانده کل قوا در ابتدای سخنان خود به اهمیت موضوع امنیت برای هر جامعه و وظیفه مهم نیرو‌های مسلح برای تأمین امنیت اشاره کردند و افزودند: اگر در جامعه‌ای امنیت نباشد، امکان فعالیت‌های اقتصادی، علمی و تحقیقاتی و کار‌های فکری و فرهنگی وجود نخواهد داشت، بنابراین حفظ امنیت یک وظیفه فوق العاده با ارزش است که باید قدر آن دانسته شود. ایشان بزرگ‌ترین لطمه به یک کشور را سلب امنیت آن دانستند و با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان برای آشوب و سلبِ امنیت برخی کشور‌های منطقه، گفتند: عامل این خباثت‌ها و کینه‌ورزی‌های خطرناک، شناخته‌شده هستند و در پشت این قضایا، امریکا و سرویس‌های اطلاعاتی غربی با پشتوانه پول برخی کشور‌های مرتجع منطقه قرار دارند.

اولویت اصلی عراق و لبنان، علاج ناامنی است
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دلسوزان عراق و لبنان تأکید کردند: اولویت اصلی، علاج ناامنی است و مردم این کشور‌ها نیز متوجه باشند که دشمن به دنبال برهم زدن ساختار‌های قانونی و ایجاد خلأ در این کشور‌ها است و تنها راه رسیدن مردم به مطالبات بر حقی که دارند، پیگیری آن‌ها در چارچوب ساختار‌های قانونی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: دشمنان چنین فکر‌هایی را برای کشور عزیز ایران هم داشتند، اما خوشبختانه ملت هوشیارانه و به‌موقع به میدان آمد و نیرو‌های مسلح نیز آماده بودند و آن توطئه خنثی شد.

تفاوت ارتش‌های استکباری با ارتش جمهوری اسلامی
فرمانده کل قوا در ادامه به تفاوت طبیعت ارتش‌های قدرت‌های استکباری با ارتش جمهوری اسلامی پرداختند و گفتند: مسئولیت اصلی ارتش‌های قدرت‌های استکباری تجاوز، غصب و ضربه زدن به کشور‌های دیگر است، اما در فلسفه و منطق نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی، ضمن آنکه دفاع در جای خود محکم و قدرتمندانه وجود دارد، اما تجاوز ابداً جایگاهی ندارد. ایشان به برخی از جنایات ارتش‌های انگلیس، فرانسه و امریکا در یکصدسال اخیر، در شبه قاره هند، شرق و غرب آسیا و شمال و مرکز آفریقا اشاره کردند و افزودند: مشکل اصلی این ارتش‌ها، تکیه آن‌ها به نظام‌های استکباری است و بر همین اساس است که ما همواره بر لزوم تکیه ارکان و عناصر مختلف نظام به قرآن و اسلام تأکید می‌کنیم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: نظام اسلامی، نیرو‌های مسلح خود را اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی مورد ارج قرار می‌دهد و آن‌ها جزو عناصر مؤثر و مهمِ نظام اسلامی هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، جانفشانی در همه میدان‌ها و سرافرازی در همه امتحان‌های چهل سال گذشته را از دیگر خصوصیات و ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی برشمردند و افزودند: تعداد بسیاری از عناصر با ایمان ارتش همچون شهیدان صیاد شیرازی، ستاری، بابایی، فلاحی و فکوری و همچنین مرحوم ظهیرنژاد و مرحوم سلیمی به استقبال نظام جمهوری اسلامی آمدند و خیل عظیم ارتش را به‌دنبال خود آوردند.

نقش‌آفرینی مهم ارتش در جبهه مقاومت
فرمانده کل قوا یکی از عرصه‌های سرافرازی ارتش را پشتیبانی از جبهه مقاومت در سال‌های اخیر دانستند و خاطرنشان کردند: این نقش‌آفرینی مهم در آینده و در وقت خودش اعلام خواهد شد.

ایشان تحول در سازماندهی و در تاکتیک‌های عملیاتی و در فکر و فرهنگ و جهت‌گیری‌ها را از دیگر ویژگی‌های بارز ارتش جمهوری اسلامی خواندند و سپس در خصوص وظایف آینده نیرو‌های مسلح از جمله ارتش، نکاتی را بیان کردند.

برنامه دشمن تغییر محاسبات مسئولان و مردم است
رهبر انقلاب اسلامی به تبیین مختصات یک ملت آزاده پرداختند و گفتند: ملتی که آزادانه اراده و آزادانه عمل کند و منافع حقیقی خود را به‌درستی تشخیص دهد و با استقلال، اراده و عمل، آن منافع را تأمین کند، یک ملت آزاده است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از مختصات ملت آزاده را «تأثیر نپذیرفتن از تخریب محاسباتی دشمن» خواندند و افزودند: یکی از برنامه‌های دشمن، تغییر محاسبات مسئولان و مؤثران فکری و همچنین آحاد مردم است تا منافع حقیقی و ملی خود را نتوانند به‌درستی تشخیص دهند.

ایشان با تأکید براینکه تخریب محاسباتی مسئولان و مردم، همچون وارد کردن بدافزار به یک سیستم رایانه‌ای و دستکاری اطلاعات و وارد کردن اطلاعات غلط است، خاطرنشان کردند: گاهی اوقات دشمن در رایانه عمومی مدیریت یک کشور و در اندیشه و محاسبات آن‌ها اثر می‌گذارد، اما یک ملت آزاده هیچ‌گاه از این اقدام تأثیر نمی‌پذیرد و شجاعانه به‌دنبال منافع ملی خود می‌رود.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه تأثیر نپذیرفتن از تخریب محاسباتی دشمن را «بصیرت» دانستند و تأکید کردند: اگر چشم باز و هوشیاری نباشد، نه می‌توان منافع حقیقی و راه رسیدن به آن را تشخیص داد و نه می‌توان فردی را که باید این بار بزرگ را به‌دوش بکشد، به‌درستی شناخت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه اگر این مختصات وجود داشته باشد، ملت به نتایج مطلوبی خواهد رسید، گفتند: همه آحاد مردم به‌ویژه نیرو‌های مسلح باید احساس تکلیف کنند و مراقب باشند که دشمن در محاسبات فکری آنان تأثیرگذار نشود. ایشان سپس در جمع‌بندی مباحث مطرح شده چند نکته را بیان کردند: ۱- به دشمن نباید اعتماد کرد و نباید به او خوش‌بینی ساده لوحانه داشت؛ ۲- نباید لحظه‌ای از تحرکات دشمن چشم برداشت و غافل شد؛ ۳- نباید دشمن را ناتوان و حقیر شمرد، بلکه باید آن را در اندازه‌های خود شناخت و برای مقابله آماده بود و ۴- نباید به پیروزی‌ها غرّه شد، چرا که یک لحظه غفلت می‌تواند همانند جنگ احد، پیروزی را تبدیل به شکست کند حتی با حضور پیامبر (ص) در میدان.

نیرو‌های مسلح باید مراقب فتنه باشند
رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان، مجاهدت، تلاش مستمر، وحدت و هم‌افزایی و مشغول نشدن به سرگرمی‌های حقیر دنیوی» را از جمله عوامل پیروزی و حفظ آن برشمردند و گفتند: اگر این عوامل حفظ نشوند، پیروزی‌ها از دست خواهند رفت.

فرمانده کل قوا حفظ عوامل پیروزی را یک مأموریت ویژه برای نیرو‌های مسلح بیان کردند و افزودند: نیرو‌های مسلح باید مراقب فتنه باشند و آرایش و آمادگی‌های لازم را برای مقابله با فتنه داشته باشند، زیرا طبق فرموده خداوند متعال در قرآن، فتنه از کشتار و قتل نیز بدتر است. رهبر انقلاب اسلامی «حفظ امید به آینده» و «اطمینان به تحقق وعده‌های الهی» را دو عامل مهم برای مقابله با توطئه‌ها برشمردند و گفتند: امروز به لطف خداوند و به کوری چشم دشمنان، جوانان کشور سرشار از امید هستند و تحقق وعده‌های الهی را که شاید تصور آن‌ها در گذشته دشوار بود، اکنون در مقابل چشمان خود می‌بینیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شکست‌های پی در پی رژیم صهیونیستی در مقابل جوانان مؤمن حزب‌الله و جوانان با همت فلسطینی در جنگ‌های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۷ روزه را نمونه‌های عینی از تحقق وعده‌های الهی برشمردند و افزودند: ناکامی استکبار در منطقه غرب آسیا، با وجود هزینه‌های گزاف و اعتراف خودشان به این شکست، از دیگر نمونه‌های تحقق وعده‌های الهی است. ایشان در پایان سخنان خود تأکید کردند: به لطف خداوند، راهپیمایی‌های بازگشت در غزه، روزی به بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمین خودشان منجر خواهد شد.

ارتش مقتدرعلیه دشمن، فداکار کنار مردم
در این مراسم امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش با تأکید بر آمادگی کامل جوانان مؤمن و پر انگیزه ارتش برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: ارتش مبتنی بر آموزه‌های قرآنی، در مقابل دشمنان مقتدرانه و در کنار مردم فداکارانه ایستاده است و نسل جوان ارتش با بصیرت، احساس مسئولیت، ایثار و دست در دست برادران خود در سپاه، راه مجاهدت و مقاومت را برگزیده و آماده جانفشانی در هر زمان و مکان و در هر سطحی هستند.

امیر سرتیپ دوم ساعدی، فرمانده دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا نیز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های تحصیلی و تربیتی دانشگاه بیان کرد.

در این مراسم تعدادی از فرماندهان، روحانیون، استادان و دانش‌آموختگان نمونه ارتش، جوایز خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت و نمایندگان دانشجویان و دانش‌آموختگان نیز درجه و سردوشی دریافت کردند. اعطای پرچم و قرائت خطابه از سوی دانشجویان قدیم و جدید و اجرای رزمایش میدانی «طلوع خورشید قائم» از دیگر برنامه‌های مراسم دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا بود. همچنین یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند و همزمان عملیات اعتماد به‌نفس اجرا شد.
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
کشاورزالبرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
0
2
همه باید مواظب فتنه و مراقب امنیت باشیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
0
1
همانطور که در تغییر محاسبات مردم در انتخابات های گذشته موفق عمل کرد!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار