همراه با لایحه بودجه، ۳ برنامه عمرانی، یارانه‌ای و اشتغال دو ساله تقدیم مجلس می‌شود
کد خبر: 974527
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045WB
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
رئیس سازمان برنامه و بودجــه از ارائــه همزمان لایحه بودجه به همراه سه برنامه عمرانی، یارانه‌ای و اشتغال دوساله خبر داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت افزود: مقرر شدلایحه بودجه سال۱۳۹۹ به صورت دوسالانه تنظیم شود. یعنی هم ارقام و پیش‌بینی‌های منابع و مصارف سال ۱۳۹۹ و هم پیش‌بینی سال ۱۴۰۰ را با هم داشته باشیم.

وی گفت: در این لایحه همه منابعی که حاصل از فروش نفت است، خارج می‌شود، بنابراین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ بدون انعکاس درآمد‌های نفتی در منابع بودجه جاری خواهد بود.

نوبخت افزود: با حذف منابع نفتی از بودجه جاری، درآمد‌های نفتی که در سال آینده داریم، با توجه به اینکه نوعی واگذاری سرمایه‌ای است به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای برای طرح‌های عمرانی اختصاص خواهد یافت.

وی بابیان اینکه ما یک برنامه دوساله تهیه کرده‌ایم که برنامه عمرانی دولت برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ است، گفت: منابع طرح‌های عمرانی اولویت‌دار یعنی طرح‌هایی که می‌تواند در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به اتمام برسد و طرح‌هایی که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور در سفر‌های استانی، آن‌ها را مشخص کردند و همچنین طرح‌هایی برای مناطق کمتر توسعه‌یافته به صورت ویژه، در نظر گرفتیم که از محل منابع فروش نفت تأمین اعتبار خواهند شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: البته این همه منابع ما برای طرح‌های عمرانی نیست، بلکه سایر منابعی که از صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی برای طرح‌های مشارکتی نیز به آن افزوده می‌شود که در قالب برنامه عمرانی دولت به همراه لایحه‌ای که بدون منابع نفت تنظیم می‌شود تقدیم خواهد شد.

نوبخت گفت: به غیر از آن برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ یک برنامه اشتغال دوسالانه نیز داریم و در آن هر سال، حدود یک میلیون فرصت شغلی پیش‌بینی کردیم که حداقل ۲ میلیون فرصت شغلی در این برنامه دو سالانه ایجاد شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود:، اما اینکه از چه منابعی می‌توانیم این شغل‌ها را ایجاد کنیم و در چه فعالیت‌هایی امکان دارد این اشتغال ایجاد شود، این همان کاری است که برای سال جاری انجام داده‌ایم و برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ نیز در نظر گرفتیم.

وی گفت: به جز این‌ها برنامه یارانه‌ها را نیز به مجلس تقدیم می‌کنیم که بر اساس آن برای مجلس و جامعه شفاف مشخص می‌کنیم که در اقتصاد ما چه مقدار یارانه می‌دهیم و آن‌ها را چگونه تفکیک می‌کنیم و چه مقدار به صورت بودجه قرار است به دستگاه‌های مختلف بپردازیم که به صورت جزء در برنامه مشخص شده‌است.
برچسب ها: لایحه بودجه 98
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار