کاهش چشمگیر تخلفات در حوزه معافیت‌ سربازی
کد خبر: 974297
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045ST
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از کاهش چشمگیر تخلفات سربازی خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار "تقی مهری"، رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار کرد: اصلاح فرآیندها، به کارگیری اقدامات پیشگیرانه در حوزه معافیت‌های سربازی و همچنین صدور کارت‌های هوشمند پایان خدمت و معافیت، منجر به کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.

وی ادامه داد: تغییر روند معافیت پزشکی به نحوی بوده که سعی شده از نفوذ افراد سودجو در این فرآیند‌ها جلوگیری شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا عنوان کرد: به کارگیری پزشکان نیرو‌های مسلح در معاینه اولیه مشمولان و ایجاد ارتباط سیستمی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) با آنان، همچنین ارتباط سامانه‌ای با بیمارستان‌ها و ارسال جوابیه از طریق پیک در معاینه تخصصی مشمول و یا بستگان درجه یک وی از جمله پدر، مادر، برادر و خواهر در معافیت‌های کفالت، موجب شده تا دسترسی افراد به مدارک پزشکی محدود و تخلفات در این زمینه کاهش یابد.

وی تصریح کرد: کاهش چشمگیر تخلفات در معافیت‌های کفالت، بیانگر اقدامات مثبت سازمان وظیفه عمومی ناجا در جهت کنترل و اصلاح فرآیند‌ها مانند تغییر در روند استعلامات ثبت احوال و سایر بررسی هاست.

سردار مهری گفت: در سال‌های اخیر سازمان وظیفه عمومی ناجا توانسته با اجرای طرح تعویض کارت‌های قدیمی پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند، حجم بالایی از کارت‌های جعلی پایان خدمت و معافیت را شناسایی، کشف و ابطال کند، همچنین هوشمندسازی کارت‌های مذکور موجب شده تا ضریب امنیت کارت‌ها افزایش و جعل آن‌ها دشوار‌تر شود.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان عزیز به وعده‌های افراد سودجو و متقلب توجه نکنند و تنها برای کسب اطلاع از فرآیند‌ها و قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی www.vazifeh.police.ir، تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا پیامک سازمان به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ مراجعه کنند.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار