بنیاد برکت ۲۸۰۰ شغل در نهبندان ایجاد می‌کند
کد خبر: 972811
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00454V
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
قرارداد ایجاد ۲۸۰۰ شغل در شهرستان نهبندان میان بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به امضا رسید.
سرویس ایران جوان آنلاین: قرارداد ایجاد ۲۸۰۰ شغل در شهرستان نهبندان میان بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به امضا رسید.
روز گذشته قراردادی در چهارچوب تفاهمنامه کلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان‌جنوبی برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم استان، در حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و به منظور ایجاد یک‌هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور به امضای محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی و نعمت‌الله رضایی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بنیاد برکت رسید.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این‌باره توضیح داد: پیرو سفر دکترمحمد مخبر رئیس ستاد اجرایی به استان خراسان‌جنوبی، ستاد تعهد کرده بود که از طریق بنیاد برکت یک‌هزار طرح اشتغالزایی را در نهبندان به عنوان یکی از شهرستان‌های محروم و کم برخوردار استان ایجاد کند که با امضای این قرارداد، عملیات اجرایی آن به شکل رسمی آغاز شد.

رضایی راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی را منجر به ایجاد ۲۸۰۰ شغل ذکر کرد و بیان داشت: یک‌هزار طرح اشتغالزایی مذکور در قالب الگو‌ها و مدل‌های اقتصادی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغالزایی برکت) و «آسمان» (آیین‌نامه سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) عملیاتی می‌شود و حجم کل سرمایه‌گذاری مورد نیاز بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان خراسان‌جنوبی، عملیات اجرایی ایجاد طرح‌های اشتغالزایی آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود که تمامی طرح‌ها تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری کامل برسد. معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: این طرح‌های اشتغالزایی با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان نهبندان و در رسته‌های شغلی‌ای، چون زنجیره پرورش شتر، پرورش دام سبک و صنایع دستی ایجاد می‌شود.

رضایی درباره حضور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نمایشگاه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر نیز گفت: بنیاد برکت در این نمایشگاه بخشی از عملکرد‌ها و دستاورد‌های خود را از آغاز تأسیس تاکنون به نمایش گذاشت.
وی با اشاره به حضور معاون اول رئیس‌جمهور در غرفه بنیاد برکت در نمایشگاه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر اظهار کرد: آقای جهانگیری ضمن استماع گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های بنیاد برکت، در مورد بیمه بودن نیرو‌های شاغل در طرح‌های اقتصادی بنیاد سؤال کردند که برای ایشان توضیح دادیم که این امکان در قالب قراردادی که با بیمه روستاییان و عشایر منعقده شده، فراهم است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خصوص فعالیت‌های این بنیاد از بدو تأسیس تاکنون گفت: در این مدت بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال توسط بنیاد برکت در کشور سرمایه‌گذاری شده است که از این میزان، ۲۰ هزار میلیارد ریال صرف حوزه‌های عمرانی و زیربنایی شده و ۷۰ هزار میلیارد ریال نیز به توانمندسازی اقتصادی و اشتغالزایی در روستا‌ها و مناطق محروم اختصاص یافته است. رضایی تصریح کرد: بنیاد برکت تا به امروز ۱۴۰۰ مدرسه، ۲۰۸ خانه بهداشت، ۱۵۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی، ۲۶ هزار مسکن محرومان و ۸۰۰ پروژه عمرانی از جمله راه و پل‌سازی، احداث راه‌های روستایی و آب‌رسانی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته اجرا و به پایان رسانده است.

وی افزود: بنیاد برکت همچنین تاکنون در ۱۷ هزار و ۴۰۰ طرح توانمندسازی اقتصادی سرمایه‌گذاری کرده است که ۱۴ هزار و ۲۰۰ طرح در قالب مدل اشتغالزایی اجتماع‌محور و به منظور تأمین معیشت و ایجاد اشتغال پایدار با حداقل هزینه‌ها بوده است. معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: این بنیاد از زمان تأسیس تاکنون، در مجموع بیش از ۳۰۰ هزار شغل در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته ایجاد کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار