سردار سلیمانی موفق‌ترین چهره نظامی ضدتروریسم است
کد خبر: 972085
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044sn
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
تحلیلگر امریکایی:
سرلشکر قاسم سلیمانی موفق‌ترین چهره نظامی دنیا در زمینه مبارزه با تروریسم است. مبارزه او با داعش مبارزه‌ای متعهدانه است، برخلاف مبارزه دو روی امریکا با داعش که همزمان حمایت مخفیانه از تروریست‌هایی را هم که با آن‌ها مبارزه می‌کنند، شامل می‌شود
سرویس سیاسی جوان آنلاین: یک تحلیلگر امریکایی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را موفق‌ترین چهره نظامی در مبارزه با تروریسم توصیف کرده است.
کوین بارت، نویسنده و تحلیلگر مستقر در امریکا در مصاحبه با تسنیم گفت: «سرلشکر قاسم سلیمانی موفق‌ترین چهره نظامی دنیا در زمینه مبارزه با تروریسم است. مبارزه او با داعش مبارزه‌ای متعهدانه است، برخلاف مبارزه دو روی امریکا با داعش که همزمان حمایت مخفیانه از تروریست‌هایی را هم که با آن‌ها مبارزه می‌کنند، شامل می‌شود.»

وی در ادامه گفت: «سردار سلیمانی برخلاف امریکایی‌ها هدایت نیرو‌هایی را به عهده گرفته که بومی همان منطقه هستند. نیرو‌های او به شکست داعش تعهد راستین دارند و فقط برای دریافت حقوق دنبال انجام این کار نیستند. در حالی که برخی از نیرو‌های تحت فرماندهی امریکا- اگر نگوییم خود امریکایی‌ها هم همین‌طور هستند- صرفاً نیرو‌های مزدبگیر هستند.» جان کیل درباره نیرو‌های مزدبگیر می‌گوید: «مزدور‌ها به دردنخورند، آن‌ها متفرقند و چیزی برای ماندن در مبارزه ندارند غیر از حقوق بخور و نمیری که به اندازه‌ای است که آن‌ها بخواهند برای تو بکشند، اما آنقدر کافی نیست که بخواهند برای تو بمیرند. ژنرال سلیمانی و نیرو‌های او برخلاف نیرو‌های مزدبگیر (از جمله مزدوارن خود داعش که از سعودی‌ها پول می‌گیرند) آماده‌اند جانشان را کف دستشان بگذارند. نیرو‌های سردار سلیمانی مثل نیرو‌های انصارالله در یمن شجاعانه و با مهارت علیه مزدوران تحت استخدام خائنان جنگیده‌اند.»

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه سردار سلیمانی تا چه اندازه در تقویت محور مقاومت و مقابله با توطئه‌های امریکا و اسرائیل در منطقه نقش داشته به جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: «سردار سلیمانی اخیراً در یکی از معدود مصاحبه‌هایش درباره نقش خودش در جنگ ۳۳ روزه صحبت کرد. منابع غربی از مدت‌ها پیش اقرار کرده‌اند که فرماندهی سردار سلیمانی از جمله عوامل اساسی در تحقیر ذلت‌بار صهیونیست‌ها توسط حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ بود، اما دنیا تازه الان فهمیده که سردار سلیمانی تقریباً کل دوره جنگ را در لبنان و دوشادوش سیدحسن نصرالله و عماد مغنیه (که بعداً سال ۲۰۰۸ به شهادت رسید) بوده است.»

بارت در ادامه گفت: «دستاورد‌های قابل توجه سردار سلیمانی، خردمندی سیاست منطقه‌ای ایران را نشان می‌دهد که حمایت از گروه‌های مستقل، اصولی و متعهد به مقاومت در برابر صهیونیسم و امپریالیسم را شامل می‌شود. این رویکرد، در تقابل آشکار با رویکرد امریکا برای ائتلاف‌سازی است که به دنبال طرف‌های خودخواه، غیراصولی و بلندپروازی هستند که مایلند کشورشان را به مشتی دلار امریکایی بفروشند. این خودفروخته‌ها می‌شوند «دوستان و متحدان امریکا»، اما از آنجا که اساساً خودخواه و فاسد هستند، متحدان مؤثری نیستند. در میدان جنگ، شجاع نیستند و در کشور خودشان هم محبوب مردم نیستند.»
او اضافه کرد: «همین الان، دنیای غرب می‌پرسد که عربستان سعودی با بودجه نظامی ۶۷ میلیارد دلاری چگونه می‌تواند در برابر نیرو‌های کم‌بضاعت انصارالله جنگ را ببازد. پاسخ این است که نیرو‌های سعودی از بالا تا پایین فاسد هستند. آنان با صهیونیسم و امپریالیسم همبستر شده‌اند و غیر از جیب‌های پولشان، رهبری، اصول و مکتبی ندارند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار