رسانه ملی چه خیری از کمال تبریزی دید که او را رها نمی‌کند!
کد خبر: 971955
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044qh
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
صداوسیما چه خیری از کمال تبریزی دیده که پس از هدر دادن بودجه چند صد میلیاردی یک سریال الف ویژه غیرقابل پخش باز هم سریال الف ویژه دیگری به او واگذار می‌کند و به دلیل غیرقابل استفاده بودن تصاویر فیلمبرداری شده این دومی نیز همچنان مشتاق و متعهد به همکاری با او است.
جواد محرمی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: کمال تبریزی یکی از مبتذل‌ساز‌های این سال‌های سینمای ایران است. او در این سال‌ها یک سریال الف ویژه (با هزینه میانگین دقیقه‌ای ۲۰ میلیون تومان) به نام سرزمین کهن ساخته که موجب تنش قومیتی در استان‌های لرنشین شد و غیرقابل پخش است. با این حال رسانه ملی در اوج مشکلات مالی این سازمان یک سریال الف ویژه دیگر به او سپرده که وی ماه‌ها سرگرم فیلمبرداری آن بوده ولی تصاویر ضبط شده به درد نمی‌خورد و حالا به او گفته‌اند از اول فیلمبرداری کند. جالب است که صداوسیما حتی خود را مقید به این هم نمی‌داند که درباره چرایی اینکه فیلمبرداری چنین پروژه پرهزینه‌ای بدون استفاده است و باید از نو فیلمبرداری شود توضیحی به مردم بدهد. از آنجا که تبریزی ید طولایی در تغییر فیلمنامه متناسب با سلایق فکری و اعتقادی خود در آثار تولیدی با پول بیت‌المال دارد می‌توان ریشه موضوع را حدس زد.

این یک سؤال جدی است که چرا کسی که یک بار سریال الف ویژه را از پول بیت‌المال زمین زده باید بار دیگر به او اعتماد و جایزه به او داده شود! و در کمال ناباوری تصاویر فیلمبرداری شده سریال بعدی الف ویژه او نیز پس از ماه‌ها فیلمبرداری قابل پخش نباشد و با این حال باز هم مدیران سیما قید همکاری با او را نزنند و ادامه کار را به وی بسپارند. از قدیم گفته‌اند آدم عاقل دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود، اما معلوم نیست چرا رسانه ملی هر بار که از همکاری با کمال تبریزی گزیده می‌شود، پشت دستش را داغ نمی‌کند و باز هم برای همکاری با این فیلمساز حاشیه‌ساز و خسران‌آفرین تمایل نشان می‌دهد.

این‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که کارگردان‌های بزرگی، چون داوود میرباقری که فاخرترین آثار تلویزیونی سیما را ساخته است چند سال پیش پس از ارائه فیلمنامه سلمان فارسی مدت‌های مدید به دلیل نداشتن بودجه معطل بود و سریال حضرت موسی (ع) نیز به همین دلیل مدت‌ها با مشکل روبه‌رو بود و نیز کارگردان امتحان پس‌داده‌ای، چون مرحوم ضیاءالدین دری با وجود طرح‌های مختلف بیش از یک دهه امکان ساخت سریال در سیما را نداشت. کمال تبریزی پیش از این سابقه تولید سریال شهریار را هم دارد که در آن این شاعر انقلابی را در سال‌های آخر عمر، شخصی پریشان‌حال و پریشان‌گوی به تصویر کشیده بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار