افتتاح ۱۱ مدرسه برکت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه
کد خبر: 971043
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044bz
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
علاوه بر یک مدرسه در روستای سفیدبرگ شهرستان جوانرود، روز گذشته ۱۰ مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای برکت نیز با مجموع ۱۶۰ کلاس درس در شهرستان‌های زلزله‌زده در استان کرمانشاه به شکل رسمی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
سرویس ايران جوان آنلاين: ۱۰ مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برکت از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.
به گزارش «جوان» به نقل از روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، علاوه بر یک مدرسه در روستای سفیدبرگ شهرستان جوانرود، روز گذشته ۱۰ مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای برکت نیز با مجموع ۱۶۰ کلاس درس در شهرستان‌های زلزله‌زده ثلاث باباجانی، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، دالاهو و گیلانغرب در استان کرمانشاه به شکل رسمی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

در همین رابطه معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: سه مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای در سرپل ذهاب، سه مدرسه در ثلاث باباجانی، دو مدرسه در قصرشیرین و دو مدرسه در شهر‌های دالاهو و گیلانغرب افتتاح شد. محمد مهجوری افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت، برای ساخت این ۱۲ مدرسه، ۲۵۸ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است.

وی با اشاره به این موضوع که این ۱۰ مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برکت و همچنین مدرسه روستای سفیدبرگ شهرستان جوانرود، با شروع مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، پذیرای دانش‌آموزان بودند، تصریح کرد: «یکی از این مدارس در سرپل ذهاب، هفته گذشته و در جریان سفر دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان کرمانشاه افتتاح شد و مابقی نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسید.»
معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: «علاوه بر مدارس برکت، یک مرکز فنی و حرفه‌ای نیز در سرپل ذهاب افتتاح شد. برای ساخت این مرکز، بیش از ۱۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت هزینه شده است. این مرکز با هدف کمک به ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای جویندگان کار و توسعه اشتغال پایدار در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب در سال رونق تولید و براساس تأکیدات رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه مهارت‌آموزی به جوانان و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، توسط این بنیاد احداث شده است.»

مهجوری خاطرنشان کرد: «ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخت ۲ هزار مدرسه را تا سال ۱۴۰۰ هدف‌گذاری کرده که بیش از ۶۲ درصد از این تعداد، تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است. همچنین قرارداد ساخت ۸۲ درصد مدارس، تنظیم و در مرحله ابلاغ یا اجرا قرار دارد.» گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت و به منظور محرومیت زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور راه‌اندازی کرده است. همچنین روز گذشته با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش ۷۲ مدرسه با ۳۸۱ کلاس درس در شهر‌های زلزله‌زده استان کرمانشاه افتتاح شد.

مرزبان نظری مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم گفت: «در جریان زلزله آبان‌ماه سال ۹۶ در استان کرمانشاه، ۷۸ باب مدرسه با ۴۱۵ کلاس درس تخریب شد.» وی با بیان اینکه ۲۵ مدرسه از این تعداد شهری و ۵۳ مدرسه روستایی بوده، افزود: «با مشارکت خیران مدرسه‌ساز پس از زلزله عملیات ساخت ۱۹۰ پروژه با ۸۰۰ کلاس درس شروع شد.» مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه با اشاره به آماده بودن ۱۴۵ مدرسه با ۶۲۳ کلاس از این تعداد، ادامه داد: «مهرماه سال گذشته ۷۳ مدرسه از این تعداد مدارس که عموماً کوچک در مناطق روستایی بودند، افتتاح شد و روز گذشته نیز ۷۲ باب مدرسه در شهر‌های تازه‌آباد، ازگله، ثلاث باباجانی و سرپل‌ذهاب افتتاح شد.» مرزبانی با اشاره به تعهد ۱۲۰ میلیارد تومانی بانک‌ها، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و اتاق بازرگانی برای احداث مدارس در مناطق زلزله‌زده، گفت: «۱۱ مورد از مدارس افتتاحی از طرف ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث شده است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار