میزان عرضه سهام آرامکو ۲ برابر می‌شود
کد خبر: 970686
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044WE
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: عربستان سعودی سرگرم بررسی دو برابر کردن سهامی است که قصد دارد در برنامه عرضه اولیه عمومی سهام شرکت نفتی دولتی آرامکو به فروش برساند.
روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: خانواده سلطنتی سعودی و مشاورانش در حال بحث درباره عرضه حداکثر ۱۰درصد از سهام شرکت نفت عربستان سعودی معروف به آرامکو هستند که دو برابر برنامه قبلی برای عرضه ۵ درصد از سهام این شرکت خواهد بود.
در این بین دو منبع آگاه به رویترز اظهار کردند که حملات به تأسیسات نفتی عربستان سعودی که به توقف بیش از نیمی از تولید نفت این کشور منجر شد، احتمالاً به معنای آن خواهد بود که عربستان سعودی امسال سهام غول نفتی آرامکو را عرضه نخواهد کرد.
حملات به تأسیسات پالایش ابقیق و میدان نفتی خریص عربستان سعودی در ۱۴ سپتامبر سرمایه‌گذاران را مضطرب ساخته، آن هم درست زمانی که عربستان سعودی طرح‌های عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو را تسریع کرده بود. تحلیلگران بر این باورند که تشدید ریسک‌های امنیتی پس از این حملات و توانایی واقعی آرامکو برای احیای تولید از دست رفته، ممکن است ارزش سهام این شرکت را در چنین شرایطی تضعیف کند. به گفته یکی از این منابع آگاه، علاوه بر احیای کامل تولید نفت، آرامکوی سعودی اکنون به اعتمادسازی در میان سرمایه‌گذاران احتمالی خود نیاز دارد. عربستان سعودی مدعی است که تولید نفت این کشور تا پایان سپتامبر احیا خواهد شد. پیش از این حملات، آرامکو اعلام کرده بود آماده است سهام خود را در بازار‌های بین‌المللی علاوه بر بازار داخلی عرضه کند. مدیران ارشد آرامکو تأکید کرده‌اند که تصمیم‌گیری درباره مکان عرضه سهام این شرکت بر عهده تنها سهامدار آن خواهد بود که دولت عربستان سعودی است. حتی پس از حملات هوایی، امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو مدعی شد ما اعلام کرده‌ایم که آماده عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو پس از تصمیم‌گیری سهامدارمان هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار