سرزمین ایران محل پیاده کردن نسخه نئولیبرالیسم نیست
کد خبر: 970326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044QQ
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
جریان شهیدزدایی طرح عده‌ای فریب‌خورده از مکتب غرب است
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه جریان شهیدزدایی اقدامی شکست خورده از سوی عده‌ای فریب‌خورده از مکتب غرب است، گفت: جای بسی تاسف است که عده‌ای فریب‌خورده که از مکتب غربی تلمذ نموده‌اند و تفکرات و نظریات غربی را تنها نسخه پیشرفت می‌دانند با بهانه‌هایی در قالب توسعه، دست به شهیدزدایی در جنبه‌های مختلف زده‌اند.

حجت محمدی در پاسخ به این سوال که چرا عده‌ای در کلان‌شهرها می‌خواهند واژه شهید از معابر و کوچه‌ها حذف بشود، اظهار داشت: در غالب نقاط و کشورهای دنیا، اماکن عمومی با اسامی و عناوینی نامگذاری می‌شوند که برگرفته از ارزش‌ها، تاریخ، فرهنگ و ادبیات آن سرزمین است.

این فعال دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در کشور ما نیز در دوره قبل از انقلاب شاهد وجود عناوین و القاب شاهزادگان و افراد منتسب به آنها بودیم که ماهیت استبدادی و خودکامگی حکومت را در این مورد هم به نمایش گذاشته بود، مصداق آن عناوین و اسامی خیابان‌ها و بناهایی است که گاها امروز هم استفاده می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه وقوع انقلاب اسلامی و به تبع آن حاکمیت ارزش‌های انقلابی،این جریان را دچار دستخوش تحول گردانید و انقلابی‌گری در این عرصه بروز و ظهور یافت و اشخاص تاثیرگذار و شهدای انقلاب زینت‌بخش مکان‌ها و گذرگاه‌های عمومی شهرها شد، خاطرنشان کرد: شهدای انقلاب و دفاع مقدس را می‌توان بخشی مهم از تاریخ کشور دانست که به واقع نقطه عطفی در تاریخ این سرزمین هستند و خواهند بود.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با تاکید به اینکه امروزه اقتدار کشورمان در عرصه‌های مختلف به خاطر خون شهدا بوده است، تصریح کرد: این شهدا نه منتسب به جریان زر و زور بوده‌اند و نه ذره‌ای منیت در وجودشان بود، اینان مصداق جهاد فی‌سبیل‌الله با نفس بودند، برخواسته از دل مردم و فرزندان همین ملت بودند.

این فعال دانشجویی دانشگاه تبریز تاکید کرد: حال خانواده‌ها و مردمی که فرزندان خود را در راه استقلال این کشور قربانی کرده‌اند، بی‌شک تاریخ و خاطره آنها را برای خود مغتنم و عزیز می‌دانند.

به گفته وی، جای بسی تاسف است که عده‌ای فریب‌خورده که از مکتب غربی تلمذ نموده‌اند و تفکرات و نظریات غربی را تنها نسخه پیشرفت می‌دانند با بهانه‌هایی در قالب توسعه، دست به شهیدزدایی در جنبه‌های مختلف زده‌اند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز همچنین با بیان اینکه در توجیه این اقدامات ناشایست بهانه‌هایی واهی چون اشتباه پیمانکار از سوی مدیران و مسوولان ارائه می‌شود که هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند آن را پذیرا باشد، افزود: آنانی که در پس این اقدامات قرار دارند و نظریه‌پرداز این‌گونه حرکت‌ها هستند، باید بدانند که این سرزمین محل پیاده کردن نسخه نئولیبرالیسم برای به اصطلاح یکسان‌سازی فرهنگی نیست.

برچسب ها: شهید ، جریان ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار