دلار زیر قیمت صرافی ملی می‌فروشیم
کد خبر: 970307
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Q7
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
زمزمه دلال‌های خیابان فردوسی:
در حالی عده‌ای تلاش داشتند بعد از تحریم توخالی اخیر بانک مرکزی از سوی امریکا از آب گل‌آلود سیاست ماهی گرفته و بار دیگر بر طبل گرانی دلار بکوبند که امروز اکثر دلالان خیابان فردوسی فروشنده دلار شده و حاضرند زیرقیمت صرافی‌های بانکی دلارهایشان را بفروشند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: بعد از اعمال تحریم‌های اخیر امریکا و تحریم دوباره بانک مرکزی عده‌ای از سوداگران ارزی تلاش داشتند بار دیگر در بازار ارز خودنمایی کرده و با قیمت‌های نجومی از آب گل‌آلود تحریم‌ها به نفع خودشان ماهی بگیرند.

روز شنبه، زمانی که بازار آغاز به کار کرده‌بود، عده‌ای از دلال‌های خیابان فردوسی دلار را با قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان هم برای فروش به خریداران پیشنهاد می‌کردند آن هم درحالی که قیمت فروش صرافی ملی و سایر بانک‌ها و سایر صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان بود؛ دلال‌ها در حالی با ۱۲۰۰ تومان اختلاف تلاش داشتند استارت گرانی قیمت ارز را بار دیگر از خیابان فردوسی بزنند که این تلاششان ناکام ماند و روز گذشته نه‌تن‌ها دلار در صرافی‌های بانکی و بازار آزاد گران نشد که نسبت به دیروز ارزان‌تر هم شده‌است.

مشاهده میدانی «تسنیم» از خیابان فردوسی نشان می‌دهد که اکثر دلال‌های خیابان فردوسی که شغلشان خرید و فروش ارز در بازار آزاد با اختلاف قیمت نسبت به صرافی‌های بانکی است، حاضرند زیر قیمت این صرافی‌ها دلار‌های خود را بفروشند. زمزمه اکثر دلال‌های فردوسی فروش دلار زیر قیمت صرافی‌های بانکی است؛ این افراد می‌گویند بازار فعلاً مشتری ندارد و معلوم نیست باز هم دلار ارزان‌تر می‌شود یا نه به همین دلیل می‌خواهند جنس نقد خود را سریع‌تر به ریال تبدیل کنند. دعوای زرگری دلال‌های خیابان فردوسی این بار بر سر فروش دلار ارزان‌تر به مردم است، البته این در حالی است که متقاضیان خرید ارز می‌توانند از صرافی‌های بانکی به راحتی ارز مورد نیاز خود را تأمین کنند.

هم اکنون قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان است، اما دلال‌ها حاضرند با قیمت ۱۱ هزار و ۳۸۰ تومان هم دلار را به مردم بفروشند. اختلاف قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی هم اکنون بسیار کم است و تابلوی اکثر صرافی‌های آزاد در این خیابان نیز مشابه صرافی‌های بانکی و حتی کمتر از آن است. بازار ارز در حالی روز‌های آرام خود را سپری می‌کند که امریکا تلاش دارد با جنگ روانی و تحریم‌های پی در پی و البته تکراری یک بار دیگر تلاطم را به خیابان فردوسی برگرداند، اما واقعیت این روز‌های بازار ارز نشان می‌دهد که این بار سیاست‌های بانک مرکزی قوی‌تر از تحریم‌های امریکا عمل کرده و آرامش حاکم در این خیابان تأیید می‌کند که حداقل این بار بازار تحت‌تأثیر اخبار و تحریم‌ها رنگ عوض نمی‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار