عربستان ناتوان از تحویل نفت سبک به مشتریان
کد خبر: 970238
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044P0
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۶
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: ژاپنی‌ها نگران طولانی شدن سولفورزدایی در آرامکو هستند و عربستان ناتوان از تحویل نفت سبک به مشتریان است.
به گزارش رویترز، شرکت نفتی آرامکو عربستان به پالایشگاه JXTG نیپول‌اویل و انرژی ژاپن اعلام کرده که احتمالاً تغییراتی در تحویل محموله‌ها خواهد داد. این مسئله نگرانی درباره اینکه آیا عربستان توانایی عرضه نفت خام را خواهد داشت، بیشتر کرده است.
شرکت نفتی آرامکو یک هفته پیش توسط ۱۰ پهپاد یمنی مورد حمله قرار گرفت. مؤسسه نیکی به نقل از JXTG اعلام کرد: شرکت نفتی آرامکو دلیل تغییر گرید نفتی تحویلی به پالایشگاه‌های ژاپن را اعلام نکرده است. این شرکت نفت تحویلی خود را از نفت سبک به نفت سنگین و متوسط تغییر می‌دهد. مقامات JXTG مشکوک هستند که شرکت آرامکو زمان بیشتری را نسبت به آنچه برای سولفورزدایی از این پالایشگاه انتظار می‌رفت نیاز داشته باشد. عملیات سولفورزدایی برای تولید نفت‌خام با گرید سبک که در تولید بنزین و گازوئیل سبک استفاده می‌شود کاربرد دارد. رویترز به نقل از منابع و آمار‌های پالایشگاه‌های رفینیتو و کپلر اعلام کرد: حداقل سه سوپرتانکر که این هفته نفت خام از عربستان برای چین و هند بارگیری کرده نفت خود را از گرید سبک به سنگین تغییر داده است و از خریداران آسیایی خواسته شده که محموله‌های خود را با تأخیر ببرند و از سپتامبر و اکتبر گرید نفت خود را تغییر دهند. در ۱۴ سپتامبر حمله پهپاد‌های یمنی به پالایشگاه‌های بقیق و خریص به‌عنوان بزرگترین پالایشگاه‌های جهان آتش گسترده‌ای ایجاد و خسارت زیادی وارد کرد که تولید نفت این کشور را به نصف رساند. تولید نفت آرامکو به واسطه این حملات ۷/۵ میلیون بشکه کاهش یافت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار