یکهزار طرح محرومیت‌زدایی سپاه البرز فردا افتتاح می‌شود
کد خبر: 970235
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Ox
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۷
خدمت‌رسانی جهادگران همزمان با هفته دفاع مقدس
محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار در تمام طول سال با نام نیرو‌های جهادی بسیج و سپاه عجین شده است. از همین رو هر چند روز یک‌بار خبر‌های مسرت‌بخشی از آغاز کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های آبادانی از هر سو به گوش می‌رسد.
مینا محمدی
سرویس ایران جوان آنلاین: سپاه استان البرز در سال‌های گذشته با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی متعدد سایه مشکلات بسیاری را از سر مردم البرز کنار زده و این استان را در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار داده است. طرح‌هایی که قرار نیست تا پایان محرومیت‌زدایی کامل کنار گذاشته شوند و در همین راستا امسال هم بنا است هزار طرح دیگر افتتاح شوند. بهره‌برداری که قرار است همین فردا و در سومین روز هفته دفاع مقدس انجام شود و برگ زرین دیگری را در کارنامه این نیرو‌های جهادی به ثبت برساند. پروژه‌های متعددی که در حوزه‌های مختلف از جمله درمان، آبرسانی، تعمیر و ساخت اماکن قدیمی انجام شده‌اند و حالا در آستانه افتتاح هستند.

محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار در تمام طول سال با نام نیرو‌های جهادی بسیج و سپاه عجین شده است. از همین رو هر چند روز یک‌بار خبر‌های مسرت‌بخشی از آغاز کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های آبادانی از هر سو به گوش می‌رسد. در همین راستا نیز امسال قرار است ۴۰ هزار طرح محرومیت‌زدایی در سراسر کشور اجرایی شود که به طور حتم بخش قابل توجهی از مشکلات ناشی از نبود امکانات را برطرف می‌کند. طرح‌هایی که فقط به گفته جهادگران هزار و ۲۰۰ پروژه آن متعلق به استان البرز است و شامل موارد بسیاری همچون درمان، آبرسانی، تعمیر و ساخت اماکن قدیمی می‌شود. از این تعداد هم قرار است همین فردا و در سومین روز هفته دفاع‌مقدس هزار طرح افتتاح شود. در این راستا فرماند سپاه استان البرز با تأیید بهره‌برداری چندین طرح محرومیت‌زدایی همزمان با هفته دفاع مقدس به خبرگزاری بسیج گفت: «روز دوم مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس هزار پروژه محرومیت‌زدایی در استان البرز افتتاح خواهد شد.» سردار سیدیوسف مولایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ۵ هزار شهید استان اضافه کرد: «تقارن محرم و هفته دفاع مقدس را در راستای تبیین ارزش‌ها باید مغتنم شمرد.» وی با اشاره به اینکه قدرت دفاعی امروز را مدیون تجربه دفاع مقدس هستیم، ادامه داد: «با توجه به بازگشایی مدارس زنگ دفاع مقدس در روز اول مهر نواخته شد و گلباران مزار شهدا را هم در برنامه داریم.»

افتتاح هزار طرح محرومیت‌زدایی

به گفته سردار مولایی ترجمه دفاع خدمت به مردم و رونق تولید است و امروز دشمن این برنامه را در پیش گرفته است، در نتیجه هزار پروژه محرومیت‌زدایی در روز دوم مهر افتتاح خواهد شد. فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه بدون تکیه بر امکانات خارجی می‌توانیم عرصه‌های تولید داخلی را فراهم کنیم و رونمایی از تجهیزات نظامی نیرو‌های مسلح مصداق این مسئله است، گفت: «روز ۳ مهر ماه ۹۸، نشست‌های روشنگری در بسیج و مساجد برگزار می‌شود.» سردار مولایی افزود: «روز ۴ مهر تکریم آزادگان، ایثارگران و خانواده شهدا را علاوه بر عطرافشانی گلزار شهدا در پیش خواهیم داشت و روز جمعه ۵ مهر حضور بسیجیان در نماز جمعه همبستگی ملی را به نمایش می‌گذارد و همایش پیاده‌روی در این روز برگزار می‌شود.» وی هدف از این همایش را ترویج سبک زندگی اسلامی و توجه به خانواده دانست و با اشاره به اینکه در دفاع مقدس نیز خانواده‌ها نقش مهمی در پشتیبانی از جبهه داشتند، اظهار داشت: «۶ مهر ماه همزمان با عملیات ثامن الائمه از بانوان، جانبازان و جهادگران دست به اسلحه تجلیل خواهد شد.» گفتنی است ۷ مهر ماه نیز سپاه استان البرز برنامه دارد از فرماندهان و پیشکسوتان به مناسبت شهادت رزمندگانی، چون جهان‌آرا تجلیل به عمل آورد، چراکه آن‌ها نقش مهمی در دفاع مقدس داشتند. فرمانده سپاه البرز با اشاره به اینکه برای شهید فلاحی که شهید شاخص البرز است نیز بزرگداشتی در طالقان برگزار می‌شود، گفت: «نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه آبروی محله، نشست‌های بصیرتی و استکبارستیزی با محوریت گام دوم انقلاب و طرح میز خدمت با محوریت مسجد، ویزیت رایگان و بهره‌برداری از پروژه‌های ساخت مسکن در شهر باوی خوزستان نیز اجرا خواهد شد.» وی در رابطه با مرکز درمانی افتتاح شده در منطقه حیدرآباد استان نیز یادآور شد: «خدمات درمانی این مرکز تا حد امکان رایگان خواهد بود و بخش عمده پزشکان بازنشسته یا فعال سپاه هستند.» شایان ذکر است طرح کرامت که اکنون توسط جهادگران سپاهی انجام می‌شود نیز در حوزه اجتماعی، توسعه پارک‌ها، امنیت اجتماعی و پاک کردن مناطق و نقاط حادثه‌خیز از توزیع موادمخدر اجرایی شده و مشکلات بسیاری را برطرف کرده است.

توسعه پنل‌های خورشیدی

گفتنی است علاوه بر افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان و اجرای همزمان برنامه‌های هفته دفاع مقدس در راستای کمک به معیشت مردم و به حرکت درآوردن چرخ صنعت، طرح توسعه نیروگاه‌های خورشیدی قرار است با جدیت از سوی بسیج و سپاه پیگیری شود. در حال حاضر نیز در این راستا روستا‌های جامعه هدف این طرح شناسایی شده‌اند و جهادگران آتش به اختیار پیگیر اجرایی شدن قطعی توسعه نیروگاه‌های خورشیدی هستند. این کار نیز به کمک سازمان بسیج مهندسین صنعتی انجام خواهد شد. در این راستا بیان این نکته حائز اهمیت است که سازمان بسیج مهندسین صنعتی برای سال جاری اجرای ۱۰۰ هزار نیروگاه‌های خورشیدی در شهر‌ها و روستا‌های کم‌برخوردار را در برنامه قرار داده‌اند. در این خصوص علی‌اصغر شهبازی، رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی چندی پیش گفته بود براساس مصوبه مجلس، بسیج ۱۰۰ هزار نیروگاه خورشیدی در روستاها، نقاط محروم و شهر‌های زیر ۱۰هزار نفر جمعیت نصب و راه‌اندازی خواهد کرد. بنابراین از این تعداد بخش قابل توجهی هم به استان البرز و مناطق کم‌برخوردار آن اختصاص داده می‌شود تا ضمن تأمین برق مناطق مسکونی و حتی مناطق صنعتی با استقبال مردم، کمک‌درآمدی برای آن‌ها هم باشد.

ارائه خدمات درمانی رایگان

البته همانطور که گفته شد خدمت‌رسانی‌های بسیج و سپاه فقط به بحث توسعه نیروگاه‌های خورشیدی منتهی نمی‌شود و آن‌ها همواره طی دوره‌های مختلف به مناطق مختلف مراجعه می‌کنند و با شناسایی نیاز‌های هر منطقه دست به ارائه خدمات می‌زنند. این شناسایی هم غالباً به کمک بسیج مساجد انجام می‌شود. کاری که همین چند وقت پیش باعث شد برای نمازگزاران مصلای شهر هشتگرد خدمات درمانی و ویزیت رایگان انجام شود. رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان البرز با اشاره به برگزاری ویزیت رایگان پزشکی برای نمازگزاران مصلای شهر هشتگرد به خبرگزاری بسیج گفت: «این کار به همت نظام پرستاری استان البرز، دانشگاه علوم پزشکی البرز و دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز انجام شده است.»

علی جمال محمدی افزود: «با حضور متخصص اطفال آموزش‌های لازم درخصوص بیماری‌های دیابت و فشارخون، ویزیت و معالجه رایگان پزشکی توسط پزشک حاضر در برنامه به مردم شریف شهرستان ساوجبلاغ ارائه شد.» به گفته این مسئول این خدمت‌رسانی با همکاری نظام پرستاری استان البرز، دانشگاه علوم پزشکی البرز و دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز و ستاد اقامه نماز جمعه شهر هشتگرد انجام شده و ثمره آن ویزیت و معالجه رایگان بیش از ۶۰ نفر از مردم بوده است. البته خدمات آن‌ها به همین جا هم محدود نشده و با توجه به اینکه احتمال ابتلا به دیابت و فشارخون در نقاط مختلف کشور بالاست، بسیجیان پزشک در راستای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها و حتی کنترل آن‌ها به مراجعه‌کنندگان آموزش‌های لازم را ارائه دادند. از همین رو در بررسی‌های نهایی که انجام شده است مشخص شد عموم مراجعه‌کنندگان از برگزاری این برنامه رضایت کامل داشتند و خواستار برگزاری مجدد اینگونه برنامه‌ها در آینده هم شدند؛ خدماتی که هر یک به خودی خود بخشی از مشکلات مردم استان را برطرف می‌کنند و همه آن‌ها به همت جهادگران سپاه و بسیج انجام شده و قرار است همچنان ادامه یابد. از همین رو به گفته این نیرو‌های جهادی تا پایان امسال هم دوباره شاهد افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیاری خواهیم بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار