دانشجویان در مدرسه عدالتخواهی
کد خبر: 969473
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Cf
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
جنبش عدالتخواه با برگزاری دوره‌ای به بررسی ارتباط اندیشه‌های امام و رهبری پرداختند
اولین دوره آموزشی «مدرسه عدالتخواهی» با سخنرانی مسئولان جنبش عدالتخواه دانشجویی و شرکت دانشجویان علاقه‌مند به مدت دو روز برگزار شد.
سرویس دانشگاه جوان آنلاین: اولین دوره آموزشی «مدرسه عدالتخواهی» با سخنرانی مسئولان جنبش عدالتخواه دانشجویی و شرکت دانشجویان علاقه‌مند به مدت دو روز برگزار شد.
در این دوره از مدرسه عدالتخواهی به بررسی اندیشه‌های امام خمینی در خصوص اسلام ناب محمدی و اسلام امریکایی و همچنین تحلیل چرایی وقوع انقلاب اسلامی پرداخته شد.

محمدصادق شهبازی، دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی در این دوره با طرح مبحث جدال دو اسلام عنوان کرد: دو اصطلاح در بیانات امام استفاده می‌شده است: اسلام امریکایی: التقاطی، متحجر، مرفهین بی‌درد، ملا‌های کثیف درباری، سرمایه‌داری و اسلام ناب محمدی: پابرهنگان، مستضعفین، تازیانه‌خور‌های تاریخ. دین دارای یک هسته و یک پوسته می‌باشد که امام روی هسته دین متمرکز بودند تا عدالتخواهی گسترش یابد.

تعریف صحیح اسلام
وی با اشاره به چند سخنرانی مقام معظم رهبری (سالگرد رحلت امام، ۲۰ سالگی و ۴۰ سالگی انقلاب...) به تعریف صحیحی از اسلام پرداختند و گفتند: اسلام جهاد و شهادت، اسلام تعبد و تعقل، اسلام دنیا و آخرت، اسلام علم و معرفت، اسلام دیانت و سیاست، اسلام قیام و عمل، اسلام فرد و جامعه، اسلام نجات‌بخشی محرومان و در نهایت اسلام ناب محمدی است.
وی با اشاره به نقش قرآن در زندگی بشر گفت: قرآن را به نطق دربیاوریم، قرآن را وارد زندگی کنیم. قرآن برای هر لحظه زندگی برنامه دارد. توحیدی کردن همه عرصه‌های زندگی صلاح فردی و اصلاح جامعه باید هر دو در فرد رشد پیدا کند، هر کدام از این دو به تنهایی مانع رشد است. نباید فراموش کنیم که اسلام ناب محمدی یک جامعیت و یک اولویت دارد.

رهبری، متفکر عصرماست
جمال یزدانی، یکی دیگر از اساتید این دوره با بیان اینکه نگاه سلیقه‌ای به تفکرات امام، زمینه‌ساز انحطاط و فریب‌های سیاسی است، گفت: هر کسی که در حوزه انقلاب اسلامی قصد انجام فعالیت دارد باید امام را بشناسد و بخواند، حضرت آقا در این خصوص می‌فرمایند باید با صحیفه امام انس داشت. انس یعنی مدام به آن رجوع کرد، با آن زندگی کرد و شرط پایداری در مسیر امام نیز همین انس و مداومت بر این عمل است.
وی با بیان اینکه آفت بچه‌های تشکیلاتی این است که نمی‌توانند پیوست و ارتباطی بین تفکر امام و رهبری برقرار کنند، افزود: اگر بناست یک متفکر را در این عصر معرفی کنیم که به فهم بسیار بالا از اندیشه امام رسیده باشد، رهبری است.
برچسب ها: جنبش عدالتخواه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار