حق مردم است که از کیفیت آرای نمایندگان مطلع شوند
کد خبر: 969036
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00445c
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
نماینده مردم شوش در مجلس گفت: حق مسلم مردم است که از کیفیت آرای نمایندگان و اظهارنظر آن‌ها درباره مسائل داخلی و خارجی مطلع شوند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: سیدراضی نوری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر لزوم شفافیت آرای نمایندگان گفت: اگر نگاهی به کشور‌های مسلمان و غیرمسلمان بیندازیم، متوجه می‌شویم که موضوعات در آن کشور‌ها بسیار شفاف است، به طوری که دارایی‌های افراد کاملاً روشن بوده و این شفافیت حتی به آرای نمایندگان مجلس آن‌ها هم رسیده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در خارج از ایران در قبال موضع‌گیری‌های مسائل داخلی و خارجی‌شان بسیار شفاف اظهارنظر کرده و ما هم باید چنین باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نمایندگان ملت حضور دارند و باید انعکاس‌دهنده اظهارنظرات مردم در آنجا باشند.

نوری خاطرنشان کرد: باید تمامی آرا در مجلس شورای اسلامی به صورت شفاف بوده و مسائل در مجلس کاملاً روشن باشد.

وی گفت: شفافیت آرای نمایندگان ایده بسیار خوبی است و از اینکه این پیشنهاد در مجلس ارائه شده است بسیار خرسندیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: متأسفانه دوفوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان رأی نیاورد، اما امیدواریم یک فوریت آن به سرعت تعیین‌تکلیف شود.

نوری ادامه داد: وقتی نماینده مجلس خود را تمام و کمال نماینده مردم بداند، باید بداند که موکلینش باید از اظهارنظر و کیفیت رأی او اطلاع داشته باشند.

وی افزود: آرای نماینده، حقوق و دستمزد و اظهارنظراتش در مورد مسائل داخلی و خارجی باید کاملاً برای مردم روشن باشد تا مردم از کیفیت آرای نماینده خود در مجلس مطلع شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: باید نظر نماینده مجلس در برخی موضوعات مانند برجام برای مردم کاملاً مشخص باشد، چرا که مردم در تصمیم‌گیری‌های آینده خود نسبت به آن نماینده می‌توانند تجدیدنظر کنند.

وی گفت: نماینده مجلس نمی‌تواند کار خود را در لفافه انجام دهد، و مردم از موضع‌گیری‌ها و اظهارنظر آن نماینده مطلع نباشند.

نوری ادامه داد: حق مسلم مردم است که از کیفیت آرای نمایندگان و اظهارنظر او در مورد مسائل داخلی و خارجی مطلع شوند.

منبع: فارس
برچسب ها: مجلس ، نمایندگان ، مردم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار