بنیاد برکت ۴۶۰۰ شغل در کردستان ایجاد می‌کند
کد خبر: 968807
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00441v
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) براساس مأموریت‌های محوله از سوی ستاد اجرایی، در دومین سال فعالیت اشتغالزایی اجتماع‌محور خود در استان کردستان، بیش از ۱۵۰۰ طرح را در این استان راه‌اندازی می‌کند.
سرویس ایران جوان آنلاین: بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) براساس مأموریت‌های محوله از سوی ستاد اجرایی، در دومین سال فعالیت اشتغالزایی اجتماع‌محور خود در استان کردستان، بیش از ۱۵۰۰ طرح را در این استان راه‌اندازی می‌کند.
به گزارش «جوان» به نقل از روابط عمومی بنیاد برکتِ، با سفر معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت و هیئت همراه به کردستان و بازدید از مشاغل ایجاد شده در این استان، دور دوم ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار در روستا‌های شهر‌های کردستان با ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور آغاز شد. به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی تا پایان سال‌جاری باعث ایجاد ۴۲۰۰ شغل اجتماع‌محور در استان کردستان می‌شود. دکتر رضا راضی زاده در تشریح اقدامات بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کردستان گفت: سال گذشته ۲۳۸ طرح اشتغالزایی با ایجاد ۵۲۰ شغل را با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال در روستا‌های شهرستان‌های بیجار و سروآباد راه‌اندازی کردیم و برای سال ۹۸ نیز ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغالزایی در تمام ۱۱ شهر استان کردستان هدف‌گذاری شده است.

وی اعتبار در نظر گرفته شده برای ایجاد این تعداد طرح اشتغالزایی را ۱۸۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: با راه‌اندازی ۱۵۰۰ طرح مذکور، بیش از ۴۲۰۰ شغل اجتماع‌محور در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته استان کردستان ایجاد خواهد شد. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: این ۴۲۰۰ شغل توسط ۳ مجری و ۲۰ تسهیل‌گر اقتصادی- اجتماعی بنیاد برکت در قالب طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) و با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای، در رسته‌هایی همچون دامپروری، صنایع دستی، پرورش بوقلمون و فرآوری محصولات باغی و کشاورزی و... راه‌اندازی خواهد شد. راضی‌زاده با اشاره به نشستی که با حسین فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان داشت، تصریح کرد: این دیدار، به نوعی حکم شروع فرآیند اجرایی طرح‌های اشتغالزایی جدید بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را در سال‌جاری داشت. وی ادامه داد: در این دیدار، که مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت نیز حضور داشتند، علاوه بر ارائه و تبیین الگو‌ها و مدل‌های اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت در کردستان، زمینه ها‌ی همکاری و تعأمل دستگاه‌های اجرایی استان با بنیاد مورد بررسی و تأکید قرار گرفت تا به این ترتیب، تسهیل‌گری لازم برای اجرای هر چه بهتر و سریع‌تر طرح‌ها انجام شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد ۱۴۰ طرح اشتغالزایی دیگر در قالب مدل اقتصادی «آسمان» (آیین‌نامه سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) در استان کردستان خبر داد و اظهار داشت: با گروه‌سازی و فعال کردن جوامع محلی و تشکیل به ترتیب ۳ و ۴ گروه در شهرستان‌های بیجار و سروآباد و راه‌اندازی هفت صندوق محلی، ۱۴۰ طرح اشتغالزایی دیگر نیز در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد که ایجاد ۴۰۰ شغل دیگر را به دنبال خواهد داشت. راضی‌زاده درباره بازدیدش از طرح‌های اشتغالزایی ایجاد شده در استان کردستان نیز توضیح داد: برای بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بسیار اهمیت دارد که مشاغل پس از استقرار، پایدار باشند. به همین منظور، سرکشی‌ها و بازدید‌های دوره‌ای از طرح‌ها و مشاغل در دستور کار است تا ضمن گفت‌وگوی بی‌واسطه با مردم و کارآفرینان، با دغدغه‌ها و مشکلات آشنا شویم. وی بیان کرد: خوشبختانه طرح‌های ایجاد شده در شهر‌های بیجار و سروآباد که بیش‌تر در رسته شغلی پرورش دام سبک است به یک پایداری مطلوب رسیده و رضایت‌بخش است. گفتنی است، بنیاد برکت در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت، توانمندسازی اقتصادی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغالزایی را به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در روستا‌ها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است. بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم‌چنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه اشتغالزایی اجتماع‌محور افزوده است و هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۶ هزار روستا تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی و حمایت کارآفرینی این بنیاد قرار دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار