کد خبر: 968016
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
هر ساله تعداد زیادی از علاقه‌مندان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی ادامه تحصیل در این مقطع می‌باشند که در رقابت کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از موفقیت و قبولی در دانشگاه انتخابی خود پذیرش می‌شوند به طبع دانشگاه پیام نور نیز یکی از موارد انتخابی متقاضیان می‌تواند باشد. یعنی متقاضیان کارشناسی ارشد که در کنکور سراسری شرکت می‌کنند می‌توانند در لیست انتخابی دانشگاه‌های خود، واحد‌های دانشگاه پیام نور را انتخاب کرده و بعد از پذیرفته شدن وارد نیمسال اول تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد شوند.

دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور بوده که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. به همین جهت مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه از ارزش و اعتبار بالایی در ایران و سایر کشور‌های خارجی برخوردار است.
 
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری
مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور

از مهمترین مزایای دانشگاه پیام نور که آن را از سایر دانشگاه‌های کشور متمایز می‌کند مشخص بودن کتاب‌ها و منابع امتحانی است. به طوری که هر شخص در هر شهری می‌تواند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کرده و امتحانات پایان ترم را در واحد دانشگاهی شهر خود بگذراند. برخی از مزایای دیگر تحصیل در دانشگاه پیام به شرح زیر است:

- شهریه مناسب نسبت به سایر دانشگاه‌ها و امکان پرداخت اقساطی آن
- مشخص بودن کتاب‌ها و منابع امتحانی دروس
- امکان تحصیل برای افراد شاغل و کارمندان به جهت عدم حضور اجباری در کلاس‌ها
- ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
- تعیین حوزه امتحانات پایان ترم به انتخاب دانشجو
- تخفیف شهریه برای افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی
- امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری بعد از فارغ‌التحصیلی
- عدم درج کلماتی نظیر فراگیر، غیرحضوری، بدون کنکور و .. در مدرک تحصیلی

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه فراگیر (بدون کنکور)

دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق کنکور سراسری به شیوه فراگیر نیز در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد و فرآیند آن به این صورت است که با توجه به رشته تحصیلی انتخابی متقاضی دروس نیمسال اول تحصیلی کارشناسی ارشد با کتب و منبع امتحانی مشخص به دانشپذیر ارائه داده شده و سپس از همین دروس امتحانی نظیر امتحانات پایان ترم دانشگاه از ۲۰ نمره و فاقد نمره منفی، گرفته شده و بعد از موفقیت دانشپذیر در آن، پذیرش نیمسال دوم کارشناسی ارشد شده و تعدادواحد‌های گذرانده شده از کلیه واحد‌های درسی کسر می‌گردد.‌

می‌توان گفت این شیوه آسانترین و منعطف‌ترین روش برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی کشور است که از رقابت زیاد داوطلبان کنکور به دور است و متقاضیان نیاز به مطالعه دروس مقطع کارشناسی را نداشته و صرفاً با مطالعه دروس نیمسال اول کارشناسی ارشد و موفقیت در امتحانات، برای نیمسال دوم پذیرفته می‌شوند و نمرات ثبت شده آن‌ها معدل نیمسال اول را رقم می‌زند.
 
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری
رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور به پنج گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر تقسیم شده است. در زیر برخی از رشته‌های تحصیلی پرمتقاضی معرفی می‌گردد:

مدیریت کسب و کار (MBA) - مدیریت بازرگانی - مدیریت دولتی - حسابداری - روانشناسی بالینی - روانشناسی عمومی - روانشناسی تربیتی - مشاوره - حقوق خصوصی - حقوق جزا و جرم‌شناسی - حقوق بین‌الملل - مدیریت رسانه - مدیریت آموزشی - برنامه ریزی درسی - پژوهش هنر - مهندسی معماری - مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت - مهندسی صنایع - آموزش زبان انگلیسی - مدیریت جهانگردی - آسیب شناسی و حرکات اصلاحی - زبان و ادبیات فارسی - الهیات و معارف اسلامی - ژنتیک - زیست فناوری میکروبی - بیوشیمی - مدیریت ورزشی
و سایر رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد که در پایگاه اینترنتی فراگیر پیام نور به نشانی www.faragir.net معرفی شده است.

ثبت نام دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام‌نور در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان شرکت در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند با ثبت نام در پورتال آموزش عالی فراگیر پیام نور به نشانی www.faragir.net نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده و با انتخاب شیوه ارائه دروس در سایت از خدمات آموزشی و امکانات لازم استفاده نمایند. همچنین جهت مشاهده تقویم آموزشی این دوره‌ها و سایر زمان‌بندی‌های آن از طریق لینک تقویم آموزشی اقدام کنند.

کلیه دانش‌پذیران می‌توانند به سه شیوه دروس ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور را بگذرانند:

۱. غیرحضوری (مطالعه خودخوان): صرفاً با مطالعه کتاب‌ها و منابع امتحانی دروس نیمسال اول و شرکت در امتحان آن در هر واحد دانشگاه پیام نور کشور
۲. کلاس‌های حضوری: این امکان در حال حاضر برای دانشپذیران استان تهران و البرز وجود دارد که با شرکت در کلاس‌های حضوری آمادگی خود را برای امتحان نیمسال اول فراگیر پیام نور بیشتر کنند.
۳. کلاس‌های مجازی (الکترونیکی): کلیه دانشپذیران دوره‌های فراگیر پیام نور در سراسر کشور می‌توانند با حضور در کلاس‌های مجازی و آنلاین با امکانات منحصر به فرد خود را برای امتحانات آماده کنند.
 
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری
تنها پورتال اینترنتی آموزش عالی دوره‌های فراگیر پیام نور در کشور

به تازگی عده‌ای سودجو با تبلیغات در فضای مجازی و دریافت هزینه‌های گزاف با شعار‌های تبلیغاتی نظیر بیمه قبولی از آرم و لوگوی دانشگاه پیام نور سواستفاده کرده و خود را مجری برگزاری این دوره معرفی می‌کنند. به کلیه متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور توصیه می‌گردد که فریب این شعار‌ها و تبلیغات را نخورند و برای استفاده از خدمات آموزشی دوره‌های فراگیر پیام‌نور صرفاً از طریق پایگاه اینترنتی www.faragir.net اقدام نمایند.

همچنین متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته‌های تحصیلی و ثبت نام همه روزه در ساعات اداری (۹ صبح تا ۱۸ عصر) با شماره روابط عمومی ۰۲۱۲۸۴۲۶۷۵۷ تماس گرفته و یا به صورت حضوری به ساختمان پژوهش واقع در تهران، میدان ولیعصر (عج)، کوچه مینو مراجعه نمایند.

کلیه متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور می‌توانند جهت ثبت‌نام و نام‌نویسی این دوره‌ها از طریق لینک ثبت‌نام اقدام کنند.
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
فریبا فرضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
0
7
موسسه آزاد عالی فن پردازان کلاهبردار است مبلغ چهار میلیون برای ثبت نام من وهمسرم گرفت بعداز واریز متوجه شدم که تراکنش پرداخت کامل نیست بلافاصله،اعلام انصراف کردم ولی دیگر فایده نداشت هرچه خواهش والتماس کردم وحتی تهدید که شکایت میکنم تنها من را به صبوری دعوت می‌کرد و اینکه چند هفته دیگرپولت عودت خواهد شددر حالیکه کلاهبردار بودخدا لعنتشون کنه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۳
1
2
به خدا کلاهبرداریه من هم پول کارگری دادم بهشون چرا شما دارین تبلیغ می کنین
عادل محمدنژاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
0
0
بله موسسه فن پردازان کلاهبردار بود و ظاهرا جمع شد. باز خدارو شکر این سامانه اومد که جلوی موسسات دیگر گرفته بشه
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۱
0
1
سلام.من پارسال پرداخت کردم.هیچکس پاسخگو نیست نه شماره تماسی که جواب بدن.یک نفر جواب میده میگه تقویم آموزشی. اون هم از پارسال ثابت مونده و هیچ تاریخی از امتحانات نیست.یک ساله منتظریم.
من
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
0
0
من پارسال برای فراگیر ارشد ثبت نام کردم اما هیچ خبری نیست ارچز امتحان اول گفتند اسفند امتحان می‌گیرند ولی خبری نشد
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۵
0
1
من سال گذشته با تمامی شرایط ثبت نام کردم در رشته فیزیولوژی ورزشی امثال بعد از پیگیری های مکرر منابع آزمون برام فرستاده شد الان ثبت نام ترم سال چهارصد سه داره انجام میشه پس چرا تاریخ و محل نیست
قمری
|
Canada
|
۰۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۱
0
0
سلام دوست عزیز منم مشکل شمارو دارم چیکار کنیم؟
حسن از تبریز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۸
0
1
همه به پلیس فتا شکایت کنید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار