مبارزه با کار کودکان با نگاه پیشگیرانه پیش رود
کد خبر: 967289
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043dR
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
رییس کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان:
کوروش محمدی، رییس کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان درباره نمایشگاه "رویای کودکان" اظهار کرد: برای اولین بار در خردادماه امسال همه NGO های مبارزه با کار کودکان گرد هم آمدند و در یک تصمیم جمعی قرار شد برنامه های روز جهانی مبارزه با کار کودکان با نگاه پیشگیرانه پیش رود.

 

 

      به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،رییس کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه  امسال از رفتارهای نمادین مقابله با کار کودکان فاصله گرفته شد، ادامه داد: این NGO ها با یک شعار فعالیت هماهنگ زیبایی را به نمایش گذاشتند و حدود 200 برنامه در سطح شهر اصفهان انجام شد که مبتنی بر آموزش و افزایش دانش خانواده‌ها و آموزش حقوق کودکان بود.

       کوروش محمدی،  با بیان اینکه پیشگیری از کار کودکان فراموش شده است و صرفا به مقابله و مبارزه با این موضوع پرداخته می‌شود، افزود: کارگروهی در کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان برای مقابله با کار کودکان با حضور NGO ها تشکیل شده که در جلسات آن تولید محتوا می‌شود و در حال حاضر در حال تدوین منشور حقوق کودکان کار هستند.

    وی با بیان اینکه اکنون نخبگان شهر برای پیشگیری از کار کودکان آمادگی دارند، ادامه داد: در دیداری که این کارگروه با مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان داشت  قرار بر این شد با توجه به شروع سال تحصیلی جدید و ثبت نام در مدارس هیچ کودک کاری در اصفهان به خاطر مشکلات مالی از تحصیل باز نماند.

محمدی تصریح کرد: کارگروه مبارزه با کار کودکان کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با همکاری معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز اقدام به برگزاری بوم یک کیلومتری نقاشی 300 هنرمند گمنام اصفهانی در محدوده ناژوان کرد.

    رییس کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه وسایل و بوم این طرح از طریق خیرین تامین شد، گفت: 125 اثر از 300 اثر بعد از داوری برای کمک به تحصیل، بیمه و سلامت کودکان کار انتخاب و در قالب برنامه "رویای کودکان" در موزه هنرهای معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان حراج شد.

    محمدی با بیان اینکه این برنامه برای اولین بار در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان کلید خورد و ادامه دار خواهد بود، بیان کرد: 70 درصد بوم های نقاشی در موزه هنرهای معاصر به فروش رسید و خیرین برای خرید بقیه بوم ها به موسسات مبارزه با کار کودکان اعلام آمادگی کردند.

    وی با بیان اینکه اصفهان در اجرای برنامه برای کودکان پیشتاز است، اظهار کرد: جشنواره ای از همدلی، مهربانی و هنر در نمایشگاه "رویای کودکان" به نمایش گذاشته شد که با سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان همنوایی داشت.

    رییس کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: برای اولین بار هر روز جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در تماشاخانه سیار میزبان کودکان و نوجوانان مناطق محروم نیز است که این موضوع با مقابله با کار کودکان و فعالیت هایی در این راستا همخوانی دارد.

 

    

 

    

 

    

 

    

 

      

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار