پژوهشگران جهادی همچنان مشغول هستند
کد خبر: 967213
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043cD
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۱
دانشجویان فعالیت جهادی را با پژوهش پیش می‌برند
یکی از تیم‌های کلیدی گروه آموزش کانون جهادی دانشجویان، تیم پژوهش است که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات و طبقه‌بندی و در نهایت تحویل آن‌ها به صورت خام یا پردازش شده به گروه را دارد. از جمله فعالیت گروه آموزش به چیدمان منطقه محروم و شناسایی آن منطقه برمی‌گردد و مسئولیت آن با تیم پژوهش است.
عيسی اسفندياری
سرویس دانشگاه جوان آنلاین: یکی از تیم‌های کلیدی گروه آموزش کانون جهادی دانشجویان، تیم پژوهش است که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات و طبقه‌بندی و در نهایت تحویل آن‌ها به صورت خام یا پردازش شده به گروه را دارد. از جمله فعالیت گروه آموزش به چیدمان منطقه محروم و شناسایی آن منطقه برمی‌گردد و مسئولیت آن با تیم پژوهش است. این تیم‌ها قبل از گروه‌های جهادی وارد مناطق می‌شوند و شامل افرادی می‌شود که در موضوع آموزش تبحر خاص دارند.

عمده مسائل آموزشی که در اردو‌های جهادی مدنظر دارند بحث آموزش فرهنگی و درسی است که بیشتر به خاطر مخاطبان است. مدارس نهایتاً از بین ۱۰ تا ۱۴ روستا تا متوسطه دوم دارد و بعد از آن باید به شهر مراجعه می‌کردند که مشکلات آموزشی خاص خود را داشت.

حذف فعالیت‌های مقطعی
جانشین گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به طرح درس‌هایی که در این دوره‌ها اجرایی می‌شود، گفت: «یکی از اتفاقات خوبی که دو سال است در تیم آموزشی و فرهنگی افتاده، این است که سعی می‌کنیم یک یا چند موضوع را نهایتاً اجرایی و به جای اینکه به صورت مقطعی آن را دنبال کنیم به صورت مستمر و برای به ثمر نشستن آن را پیگیری می‌کنیم.»

مهار آمار طلاق
هدا روشندل یادآور شد: «نیاز‌هایی که گروه جهادی برای آن برنامه‌ریزی می‌کند با توجه به نیازسنجی در منطقه است؛ نیازی است که خودشان احساس می‌کنند، مهارتی که زنان روستا علاقه دارند به آن‌ها آموزشش می‌دهیم که ممکن است هیچ هدف اقتصادی دنبال آن نداشته باشد.»
وی افزود: «بیشترین ضعفی که در زنان روستا دیده می‌شود عدم مهارت زندگی است که باعث می‌شود آمار طلاق در این مناطق افزایش پیدا کند.»

اعتماد‌سازی جهادی
به گفته این جهادگر «منطقه‌ای که امسال دانشجویان در آن حضور دارند حتی امکانات اولیه از جمله تلویزیون را ندارد و نبود زمینه مشکلات زیادی را برای دانشجویان ایجاد می‌کند که باید زمان زیادی را برای بسترسازی آموزش در این مناطق انجام دهیم.»

روشندل یادآور شد: «بهداشت نیز به بسته‌های آموزشی اضافه شده است و به کودکان آموزش‌های ویژه داده خواهد شد. اعتمادسازی از اصولی است که یک تیم جهادی پس از ورود به منطقه باید انجام دهد و به گونه‌ای معرفی شود که مردم مناطق پذیرای آن‌ها باشند.»
امسال فعالیت گروه جهادی دانشگاه‌های دولتی بیشتر به شمال شرق و جنوب شرق کشیده شده و دانشگاه آزاد هم در سایر مناطق کشور طوفان به پا کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار