نفوذی‌های وزارت نفت زمینه‌ساز توقیف «گریس ۱» بودند
کد خبر: 966912
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043XM
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
یک نماینده مجلس ادعا کرد
یک عضـو کمیسیون قضـایی مجلـس مـدعـی شـد که افشای اطلاعـات نفتکـش گـریس ۱ که زمینـه‌سـاز تـوقیـف آن شـده بود، توسـط نفـوذی‌هـایی در وزارت نفت صـورت گـرفتـه است.
سرويس سياسی جوان آنلاين: یک عضـو کمیسیون قضـایی مجلـس مـدعـی شـد که افشای اطلاعـات نفتکـش گـریس ۱ که زمینـه‌سـاز تـوقیـف آن شـده بود، توسـط نفـوذی‌هـایی در وزارت نفت صـورت گـرفتـه است.

دوتابعیتی‌ها کشور را به لبه پرتگاه بردند

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، در مورد آخرین وضعیت لیست دوتابعیتی‌ها اظهار کرد: در تحقیق و تفحص به لیست ۱۰۰ نفره رسیدیم که از هر جناحی در این گروه هستند و موضوع دیگری که خلأ قانونی است، گرین کارت، اقامت دائم و خرید املاک در کشور‌های دیگر است که در قانون نیامده است، این لیست ۱۰۰ نفره شامل افرادی که گرین کارت و اقامت دائم دارند هم می‌شود و بین آن‌ها افرادی وجود دارد که فرزندانشان این مسئله را هم دارند. ما به لحاظ قرائن به این لیست ۱۰۰ نفره رسیدیم و باید به قوه قضائیه برود تا در آنجا حکم صادر شود که پرونده این افراد در این قوه هم ایجاد شده است.

جاسوسان نفتی زمینه‌ساز توقیف «گریس ۱» بودند

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: از ۱۷ نفری که اداره اطلاعات در بحث جاسوسی اخیراً دستگیر کرد، پنج نفر از آن‌ها در وزارتخانه مهمی مشغول فعالیت بودند که این‌ها هم از مسیر دوتابعیتی و قولی که در مورد تابعیت داده بودند، جذب شدند.
وی در ادامه تأکید کرد: در این شرایط حساس وزارت نفت پاشنه آشیل کشور است و دشمن روی این وزارتخانه سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده است، در بین این ۱۷ نفری هم که وزارت اطلاعات دستگیر کرده، برخی از جاسوسان، اطلاعات مشتری‌ها و فروش نفت ما را به دشمن می‌دادند.

ابوترابی افزود: دو پرونده‌ای که اخیراً برای این وزارتخانه باز شد یکی همان دستگاه کارتخوانی بود که در دفتر وزیر پیدا شد و پرونده دیگری که نهاد‌های امنیتی آن را مطرح کردند، دستگیری خانمی بود که در پرونده ابتدایی با ۱۵ نفر مرتبط بود و برای چهار نفر از این افراد قرار قضایی صادر شد، این‌ها اطلاعات مشتریان ما را در این شرایط تحریمی به دشمن می‌فروختند.
عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم عنوان داشت: نفتکش گریس ۱ (آدریان دریا) هم که در جبل‌الطارق توقیف شد از طریق لو رفتن اطلاعات آن از سوی نفوذی‌های وزارت نفت بود و از همین رو دشمن اشراف کامل روی این وزارتخانه پیدا کرده است.

ضرر ۲۰۰ میلیارد تومانی روزانه از محل قاچاق سوخت

ابوترابی در ادامه گفت: نکته دیگر اسناد بسیار مهمی بود که در پروژه پارس جنوبی فاز ۱۱ به شرکت توتال داده شد و این شرکت اسناد بسیار مهم و زیاد ما را با خود برد. در بحث حذف کارت سوخت چقدر مصرف بی‌رویه داشتیم و پیش‌بینی می‌شود در روز ۲۰۰ میلیارد تومان بابت قاچاق سوخت ضرر می‌بینیم، حذف کارت سوخت عاملی شد تا هم مصرف سوخت بی‌رویه بالا برود و هم قاچاق آن زیاد شود. وی ابراز داشت: در بحث حقوق بین‌الملل موضوعی به عنوان کامله‌الوداد داریم به این معنا که در پرونده‌های نفتی آنچه را که برای دوستت می‌خواهی برای من هم بخواهی و از آنجایی که در پرونده کرسنت ما گاز را به قیمت کم فروخته بودیم، ترکیه طبق همین اصل شکایت کرد و از همین رو در موضوع فروش گاز به ترکیه محکوم شدیم و وزارت نفت هم بدون سر و صدا این محکومیت را به ترکیه پرداخت می‌کند که منشأ آن کرسنت است. عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم تصریح کرد: فاز ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌توانست برای کشور درآمد بسیاری داشته باشد ولی به بهانه توسعه فاز‌های قبلی این کار را متوقف کردند در حالی که خاتم‌الانبیا اعلام کرد در کنار توسعه فاز‌های قبلی اجازه ساخت این فاز را هم بدهید.

انصراف از استیضاح در برابر دریافت آپارتمان

ابوترابی در پایان درباره موضوع اخیر برخی از نمایندگان مجلس هم اظهار کرد: در مورد دریافت ساختمان در قبال انصراف از استیضاح باید گفت که این موضوع هم در مجلس نهم و هم مجلس دهم وجود داشته است و مستندات آن را به زودی در اختیار مردم قرار می‌دهیم، این افراد همگی جزئی از یک طیف خاص هستند و بلافاصله طرح استیضاح بنده را از مجلس کلید زدند، برای مثل بزرگ‌ترین آپارتمانی که از آقای وزیر دریافت شده ۲۸۷ متر در خیابان الهیه تهران است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار