مبارزه با مواد مخدر نیازمند اصلاح کارکرد خانواده و اجتماع است
کد خبر: 966374
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Og
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
فرماندار سراب:
فرماندار سراب با تاکید بر توانمندسازی خانواده ها در مقابله با مواد مخدر، گفت: اصلاح کارکرد نهادهای خانواده و اجتماع راهکار موثر در مبارزه با مواد مخدر است.

ایرج ثقفی  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، اصلاح کارکردهای نهادهای خانواده، دوستان، محیط آموزشی و اجتماعی را مهم ترین راهکار در مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

فرماندار سراب اطلاع رسانی و آگاهسازی و توانمندسازی خانواده ها و جامعه را ضروری دانست و گفت:  مهم ترین و موثرترین حربه برای مبارزه با مواد مخدر آگاهیسازی و اطلاع رسانی از مضرات مواد مخدر در سطح جامعه و توانمندسازی خانواده ها در مواجهه با مواد مخدر است که لازم است از سوی متولیان امر به نحو درستی اعمال شود.

وی ادامه داد: متولیان فرهنگی نقش بسیار موثری در آگاهی سازی و پیشگیری از مواد مخدر را دارند زیرا که با اطلاع رسانی امر پیشگیری محقق شده و زمینه گرایش به مواد مخدر مختل می شود.

فرماندار سراب با تاکید بر احصاء آمار درست و نزدیک به واقعیت افزود: آمار درست مبنای تصیم گیری درست است از این رو باید جامعه آماری مبتلایان به اعتیاد و خانواده های درگیر با آن مشخص شود تا تصمیمات و اقدامات درستی طبق آمار صورت گیرد.

ثقفی  افزود: وظیفه ما به عنوان ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان، احصاء راهکارهای عملیاتی و موثر جهت مبارزه و پیشگیری از شیوع مواد مخدر است که این امر مستلزم برنامه ریزی و حس مسئولیت در اعضا است.

نماینده دولت در شهرستان سراب مناسبت های مختلف را فرصتی برای اطلاع رسانی و آگاهی سازی در خصوص آسیب های اجتماعی دانست و استفاده از تریبون های نماز جمعه و جماعات جهت اطلاع رسانی از مضرات مواد مخدر را خواستار شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار