سخنگوی دولت: تعویق نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و آذربایجان دلیل فنی دارد
کد خبر: 965831
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Fv
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
سخنگوی دولت با اشاره به تعویق نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و آذربایجان گفت: رئیس‌جمهور آذربایجان با آقای روحانی تلفنی صحبت کردند. علت این تعویق مسائل فنی بوده و هر سه کشور درباره برگزاری نشست در زمان دیگر به توافق رسیدند.
سرويس سياسی جوان آنلاين: سخنگوی دولت با اشاره به تعویق نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و آذربایجان گفت: رئیس‌جمهور آذربایجان با آقای روحانی تلفنی صحبت کردند. علت این تعویق مسائل فنی بوده و هر سه کشور درباره برگزاری نشست در زمان دیگر به توافق رسیدند.
به گزارش فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به مصوبه دولت در خصوص تشکیل وزارت گردشگری و میراث فرهنگی گفت: دولت موافق تشکیل وزارت میراث فرهنگی نبوده و نظرش را به مجلس گفته و قطعاً بار مالی برای دولت خواهد داشت، اما اگر به تصویب نهایی برسد دولت آن را انجام می‌دهد.
ربیعی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر برکناری زودهنگام رئیس صندوق بازنشستگی و اینکه گفته می‌شود وی با دستور رئیس‌جمهور برکنار شده است؟ گفت: کمال بی‌انصافی است که مدت‌هاست می‌دانیم این بحث مطرح بوده است و نباید به دستور رئیس‌جمهور منتسب کنیم. خوانش، خوانش نادرست و غلطی است. از روز‌های اول سازمان‌های نظارتی اعلام کردند که با توجه به ماده قانونی ایشان حایز شرایط نیست و دیوان محاسبات این را صریحاً اعلام کرده بود، حتی در دوره‌ای که مرتضوی این‌مقام را کسب کرد دیوان به مدرک تحصیلی او ایراد گرفت. این ایراد دستگاه نظارتی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه این اشکال از سوی دستگاه نظارتی مطرح شد، افزود: در کمیسیون اجتماعی مجلس هم این موضوع مورد چالش و بحث بوده که آیا مطابق قوانین و مقررات است یا نه؟ ما نیاز به محیط آرام برای کار داریم و وقتی دستگاه نظارتی موضوعی را اعلام می‌کند برای خود مدیر هم ناآرامی به وجود می‌آید.
سخنگوی دولت بیان داشت: امیدواریم آقای شریعتمداری از وجود ایشان در جای دیگر استفاده کنند، ما از همه مدیرانی که دنبال شفافیت هستند و با مفاسد مقابله می‌کنند حمایت می‌کنیم. خواهش می‌کنم که خوانش‌ها واقعی باشد و فضایی نباشد که در آن برای تصمیمات درست هم حواشی ایجاد شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره علت تعویق نشست سران کشور‌های ایران روسیه و آذربایجان گفت: دیروز رئیس‌جمهور آذربایجان با آقای روحانی تلفنی صحبت کردند. علت این تعویق مسائل فنی بوده و هر سه کشور درباره برگزاری نشست در زمان دیگر به توافق رسیدند.
وی اضافه کرد: در تماس تلفنی با آقای رئیس‌جمهور علاوه بر مسائل دوجانبه درباره مسائل فنی که پیش آمده مباحثی مطرح شد، این نشست حتماً در زمان آتی جلسه تشکیل می‌شود و هیچ امر سیاسی برای تعطیلی این جلسه وجود نداشته است و صرفاً مسائل فنی بوده که برای ما هم قابل پذیرش بود و ما هم از این مسائل فنی درک متقابل داشتیم. حتماً در آینده نزدیک این نشست برگزار خواهد شد و نتایج خوبی هم برای کشور‌های منطقه در بر خواهد داشت. سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره اقدام دولت در خصوص پرونده محیط زیستی‌ها و طولانی شدن روند رسیدگی به این پرونده با تأکید بر اینکه این پرونده با حکم قضایی تشکیل شده و در حوزه قوه قضائیه است، اظهار کرد: دولت از امنیت سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند و قائل به نگاه امنیتی نسبت به این سازمان‌ها نیست.

وی افزود: دولت با هرگونه نگاه امنیتی به این سازمان‌ها مخالف است و همه تلاش خود را برای اینکه تصمیم درست و قضاوتی عادلانه انجام شود و بر اساس استاندارد‌هایی که از جاسوسی مطرح است عمل شود، به کار می‌گیرد، اما تصمیم‌گیری نهایی بر عهده قوه قضائیه و قاضی محترم است. دولت ضمن حمایت از اقدامات قوه قضائیه، بر لزوم دقت در رعایت حقوق شهروندی تأکید دارد. سخنگوی دولت با تکذیب پذیرش دفن پسماند‌های هسته‌ای گفت: کنوانسیون مدیریت پسماند‌های هسته‌ای صیانتی است، اینگونه نیست که تصویب آن به مثابه پذیرش پسماند‌های هسته‌ای باشد. در هیچ یک از مفاد این کنوانسیون هم اشاره‌ای به اینکه کشور‌های عضو ملزم به پذیرش پسماند‌ها از کشور‌های دیگر باشند دیده نمی‌شود. امیدوارم ابهامی که پیش آمده مجلس برطرف کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار