برخی از پشت سر به بخش خصوصی شلیک می‌کنند
کد خبر: 965753
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Ef
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ایستادگی فعالان اقتصادی در مقابل شلیک دشمنان در شرایط جنگ اقتصادی امروز، گفت: گاهی اوقات فعالان اقتصادی احساس می‌کنند برخی‌ها تیر‌هایی از پشت سر به آن‌ها شلیک می‌کنند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: غلامحسین شافعی در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی با انتقاد از برخی مجریان دولتی که به تکالیف خود به صورت کامل عمل نمی‌کنند، گفت: تشکل‌های اقتصادی سازمان‌های غیردولتی هستند که فعالیت‌های داوطلبانه دارند، اما متاسفانه برخی سازمان‌ها تشکل‌هایی را «به فرموده» تشکیل می‌دهند که قطعاً فعالیت‌شان مثمر ثمر نخواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان این که امروز با مشکل تشکل‌های موازی در کشور مواجه هستیم، گفت: حضور تشکل‌های موازی با تشکل‌هایی که به صورت قانونی تحت مجموعه اتاق بازرگانی فعالیت می‌کنند باعث می‌شود تا تصمیم‌گیری برای مدیران دولتی سخت‌تر شود، ولی وقتی اتاق بازرگانی براساس وظیفه قانونی خود یک تشکل موازی را از میان برمی‌دارد، ۳ تشکل موازی دیگر از سوی وزارتخانه‌ها ایجاد می‌شود.

وی ایجاد محیط مساعد برای نقش‌آفرینی تشکل‌های اقتصادی در تصمیم‌سازی و سیاستگذاری کشور را جزو وظایف همه دستگاه‌ها و به ویژه حاکمیت دانست و افزود: بهره‌مندی از مشارکت فعال تشکل‌ها نیازمند فضای حمایتی از سوی حاکمیت است؛ لذا از دولت درخواست داریم که در راستای اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اقدامات جدی‌تری را انجام دهد.

شافعی در ادامه با انتقاد از برخی شیوه‌های اخذ مشورت از بخش خصوصی از سوی دولت، گفت: متاسفانه در بسیاری از اوقات دولت درباره تصمیم‌گیری در خصوص یک مسئله مهم اقتصادی از اتاق بازرگانی نظر مشورتی می‌خواهد، ولی در مقابل تنها ۳ روز برای ارائه نظر مشورتی فرصت می‌دهد این در حالی است که برخی از این مسائل بقدری مهم و پیچیده هستند که بهترین کارشناسان نیز حداقل یک ماه برای بررسی ابعاد مختلف موضوع و ارائه نظر کارشناسی‌شان نیازمند زمان هستند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین با انتقاد از دعوت برخی افراد به جای دعوت از نمایندگان اتاق بازرگانی در مجامع و شوراها، گفت: طبق قانون اتاق بازرگانی و نمایندگان آن باید در بسیاری از مجامع و شورا‌ها حضور داشته باشند، ولی آیا این حق ما نیست که به عنوان اتاق بازرگانی ایران خودمان نماینده‌مان را انتخاب نماییم؟ لذا درخواست داریم اگر قرار است نمایندگانی از اتاق بازرگانی در مجامع و شورا‌ها حضور داشته باشند، این نمایندگان به صورت کتبی از سوی اتاق بازرگانی معرفی شود.

وی در پایان با اشاره به شرایط سخت امروز کشور خاطر نشان کرد: امروز ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و دشمنان دائماً در حال شلیک به سوی ما هستند، ولی متاسفانه در شرایطی که فعالان اقتصادی علیه دشمنان ایستادگی می‌کنند گاهی اوقات این احساس به وجود می‌آید که برخی‌ها از پشت سر به ما شلیک می‌کنند، لذا در این شرایط باید بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک شویم و به همدیگر اعتماد کنیم تا بتوانیم هرچه سریعتر بر مشکلات فائق آئیم.
منبع: تسنيم
برچسب ها: شافعی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار