اژه ای: در گام دوم انقلاب به حرکت جهشی نیرو‌ها نیاز داریم
کد خبر: 965444
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00439g
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
اژه ایف معاون اول قوه قضائیه گفت: هنوز ما به تعالیم و ارتقاء بسیار نیاز داریم و باید در گام دوم انقلاب از اندوخته‌های گذشتگان برای حرکت جهشی استفاده کنیم.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم قضایی و رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه گفت: مدیران ما تکلیف مدار هستند و همه وسع خود را بکار می‌گیرند و گاهی به دلیل کمبود‌ها توفیق کم یا بیش خواهد بود.

وی ادامه داد: امیدوارم دانشگاه و پژوهشگاه در راستای نیاز قوه قضائیه نیرو تربیت کنند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به دو مورد از وظایف مهم قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه یکی از سه قوای نظام جمهوری اسلامی ایران است و می‌خواهد تضمین‌کننده سلامت و ارتقای نظام باشد و وظیفه نظارت بر همه دستگاه‌های اجرایی را دارد تا قوانین مجلس به درستی اجرا شوند و همه مجریان صحیح و در راستای این نظام حرکت کنند و لغزش پیدا نکنند.

وی افزود: همچنین دومین وظیفه تحقق عدالت و گسترش آن در کل جامعه به احسن وجه است. اگر این دو وظیفه را قوه قضائیه بخواهد انجام دهد نیازمند سرمایه اصلی بوده که همان نیروی انسانی است که این نیرو می‌تواند برنامه بسازد و بهترین بهره را از بودجه بگیرد.

وی ادامه داد: کدام نیروی انسانی می‌تواند هدف قضایی نظام را پیاده کند؛ آن نیرویی است که متعهد عالم کارشناس خیرخواه آینده نگر بوده و بخش نگر نباشد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: کسی می‌تواند باطل و ناحق را از میدان به در کند، که عالم و پرهیزگار باشد و نسبت به خانواده و احزاب و گروه‌ها بی‌طرف باشد و هوای نفسش و تهدید‌ها و تطمیع‌ها و تشکیلات نباید برات اثر بگذارد و باید مودب با آداب قضایی و اسلامی باشد و ولایت مدار بوده و رنگ خدا داشته باشد.

وی تصریح کرد: این دو مرکز دانشگاه و پژوهشگاه میخواهند چنین افرادی را تربیت کنند و اگر کار خود را بخوبی انجام دهند هم مدیر و هم قاضی متعهد و خوش فهم و جامع نگر خواهیم داشت و نظارت قوه قضائیه را بهتر خواهد کرد و این موضوعی است که به شدت به آن نیاز داریم.

محسنی اژه‌ای گفت: هنوز ما بسیار به تعالیم و ارتقا نیاز داریم و باید در گام دوم انقلاب از اندوخته‌های گذشته برای حرکت جهشی استفاده کنیم ۴۰ سال تجربه داریم و باید آن‌ها را بکار بگیریم.

وی افزود: از لحاظ علمی پیشرفت کرده ایم، ولی در خیلی مسائل عقب هستیم و دشمنان هم حرکت می‌کنند و اگر با سرعت معمولی پیش برویم به او نمی‌رسیم در حالی که ما می‌توانیم به آن برسیم و از او هم رد شویم و این امر در پژوهشگاه شدنی است.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: شاید در زمینه کادرسازی به صورت کلاسیک کم کار کردیم، البته انقلاب مدیران توانمند تولید کرد، ولی این محصول میدان بود نه کلاسیک. باید نیرو‌های جوان و مدیر تربیت کنیم چراکه از این ماجرا سرعت‌مان بالا می‌رود.

محسنی اژه‌ای افزود: هرکجا از مبانی وحی، فقه آموزه‌های اسلام استفاده کردیم جلو رفته ایم و اقدامات پربرکت بوده، ولی هرکجا از ترجمه دیگران استفاده کردیم موفق نبوده و به انحراف رفته‌ایم.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار