توزیع رایگان پنل‌های خورشیدی در بین عشایر استان اردبیل
کد خبر: 964522
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042uo
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۰
سرويس ايران جوان آنلاين: مدیرکل امور عشایر استان اردبیل از توزیع پنل‌های خورشیدی رایگان در بین جامعه عشایری که از توان مالی کمتری برخوردار هستند، خبر داد.
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل با بیان اینکه تلاش می‌کنیم پنل‌های خورشیدی رایگان به عنوان نمونه و الگو در بین جامعه عشایری که از توان مالی کمتری برخوردار هستند توزیع شود، گفت: تعداد ۹ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با عضویت ۲۱۸ نفر در سال ۹۸ برای کمک به اشتغال زنان عشایری تأسیس شده است و تلاش و جدیت بر توسعه و رونق فعالیت‌های این صندوق‌هاست.
معرفت آذری ادامه داد: تعداد ۱۵ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در مناطق عشایرنشین استان با عضویت ۳۴۵ نفر از زنان عشایری در زمینه‌های صنایع دستی، دامداری، گیاهان دارویی، پرورش بوقلمون، پرورش مرغ بومی، پرورش زنبور عسل و ساخت آلاچیق عشایری فعالیت دارند. وی گفت: اداره کل امور عشایر استان اردبیل امسال تعداد ۱۰ صندوق را برای دریافت تسهیلات کم‌بهره برای هر صندوق به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به صندوق کارآفرینی امید معرفی و برای نماینده این صندوق‌ها افتتاح حساب شده تا مراحل دریافت تسهیلات انجام شود. مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: هدف از تشکیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان عشایری توانمندسازی آنان از طریق فراهم آوردن زمینه مشارکت گروهی و تجهیز پس‌انداز‌های خرد خانوار‌های عشایری به منظور ایجاد خوداتکایی، بهبود اقتصاد عشایر و اشتغالزایی است. وی تصریح کرد: در کنار این طرح پرورش گوسفند برای زنان سرپرست خانوار عشایری اجرا شده است و تعداد ۴۵ رأس گوسفند و بره به پنج خانوار عشایری به صورت امانی تحویل داده شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار