«اقدامات کودکانه» شایسته‌ترین تعبیر برای رفتار اخیر کاخ سفید
کد خبر: 964407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042sx
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
حسن روحانی:
رئیس‌جمهور گفت: امروز بعد از به قول خودشان شدیدترین تحریم‌ها و فشار‌ها را بر ایران، دیگر دست به کار‌های کودکانه می‌زنند یعنی هر تعبیری غیر از «اقدامات کودکانه» در این باره شایسته نیست.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی هریس و بناب گفت: بسیار روز خوبی برای من و هیئت دولت و مردم عزیز آذربایجان شرقی شهرستان هریس و همه مسئولین این است که خدمات دیگری را برای رونق اقتصادی کشور و رشد اقتصادی بر میداریم

وی ادامه داد: طرح‌های زیربنایی برای تحولات اجتماعی و اقتصادی ما بسیار حائز اهمیت است. معمولاً این خدمات در زمان که انسان به خوبی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند اصل نعمت فراموش می‌شود. شبیه ماهی که در آب است یادش می‌رود در داخل آب دارد شنا می‌کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد:، اما موقعی که خدای نکرده مشکلی پیش بیاید و در تابستان گرم برق قطع شود و یا خدای ناکرده قطعی برق در بیمارستان داشته باشد و کسی بیماری داشته باشد بهتر احساس می‌کند که این خدمات زیربنایی تاچه حد مهم است و آن‌هایی که برای کشور و مردم خودشان تا این اندازه تلاش کردند چه خدمات بزرگی را داشتند.

روحانی با شاره به سخنان وزیر نیرو گفت: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی یعنی حدود ۴۰ سال پیش، مقدار برق کشور ۷۰۰۰ مگاوات بوده است و در آغاز دولت تدبیر و امید ۶۹ هزار مگاوات بوده، اما امروز که در خدمت شما هستیم ۸۱هزار ۷۰۰ مگاوات برق داریم که معنای آن یک رشد چشمگیر در زمینه سرمایه گذاری و تولید و ایجاد خدمات لازم در زمینه انرژی است. ما وارد یک تکنولوژی نو شده‌ایم.

وی تاکید کرد: ما وارد یک تکنولوژی جدید و نو شده‌ایم. راندمان ۵۸ راندمان مطلوب است که یعنی نیروگاه‌های ما وارد کلاس F شده‌اند. امروز در شرایطی هستیم که این افتتاح‌ها برای ما دلپذیرتر است البته هر افتتاحی به اعتقاد من یک فتح است.

رئیس جمهور بیان داشت: در شرایط فشار و تحریم دشمن؛ ما افتخار بالاتری را برای ملت و کشورمان شاهد هستیم. می‌بینید که استیصال بدخواهان ما به کجا رسیده است. یک وقتی بود که یک سال پیش می‌گفتند این نظام جمهوری اسلامی ایران را تغییر می‌دهیم؛ یعنی استقلال ایران را بشکنیم؛ یعنی آینده ایران در اختیار ما باشد یعنی در آینده نزدیک برای ملت ایران کاخ سفید تصمیم خواهد گرفت، چنین آرزو‌هایی داشتند.

روحانی با اشاره به عدم دستیابی بدخواهان به خواسته‌های خود از تحریم اظهار داشت: نمی‌دانستند که ملت ایران درهمه مقاطع و در همه صحنه‌ها در برابر فشار دشمن موفق و پیروز بوده است. آن‌ها می‌گویند «ایرانی‌ها در مذاکرات همیشه پیروز بودن، اما در جنگ ناموفق بودند»، لااقل نصف حقیقت را یک بدخواهی باور کند باز هم غنیمت است ۵۰ درصدش را فعلاً پذیرفتند، اما ۵۰ درصد را هم مردم ما به خوبی می‌دانند که ما در هر زمینه‌ای در دفاع مان همیشه موفق بوده است و همیشه برای آب، خاک، سرزمینمان و وطنمان همه توان را به کار گرفته ایم.

رئیس قوه مجریه بیان داشت: آنچه مهم است این است که ملت ما عزیزترین سرمایه‌هایش یعنی فرزندان عزیزش را برای دفاع از وطنش فرستاد و هر روز لازم باشد می‌فرستد؛ این ملت، ملت بسیار بزرگ است و امروز بعد از یک سال و سه ـ چهار ماه که از به قول خودشان شدیدترین تحریم و فشار را بر کشور ما گذاشته است، دیگر دست به کار‌های کودکانه می‌زنند یعنی هر تعبیری آدم کند، غیر از اقدامات کودکانه تعبیر دیگری شایسته آن نیست.

وی با اشاره به اظهارات روزانه ترامپ برای مذاکره با ایران تاکید کرد: یک کسی ادعا می‌کند «من می‌خواهم با ایران مذاکره کنم؛ مذاکره من با دولت ایران بدون هیچ پیش شرطی است و ما در هر لحظه آماده‌ایم که با دولت ایران مذاکره کنیم» و بعد وزیر خارجه آن کشور را تحریم می‌کند.

روحانی خاطر نشان کرد: قبل از این نیز غلط‌های بالاتری کردند رهبر معظم انقلاب را تحریم کردند؛ این اقدامات آن‌ها به معنای آن است دشمنان ما آن چنان عاجز شدند که فرصت خِرد‌وَرزی و تفکر را از دست داده‌اند.

رئیس جمهور گفت: اگر کسی می‌گوید با دولتی می‌خواهم مذاکره کنم راه مذاکره، وزارت خارجه است و راه دیگری ندارد. مسئول دیپلماسی خارجی چه کسی است؟ وزیر امور خارجه است؛ اینکه دولتی که معتقد است دولت مقتدر و ابرقدرت در سطح جهان است، اما از مصاحبه وزیر خارجه ما تمام ارکان کاخ سفید متزلزل می‌شود؛ از حرف زدن و منطق یک انسان دانشمند، دیپلمات و فداکار آقای دکتر ظریف.

وی بیان داشت: آقای ظریف یک مصاحبه در نیویورک می‌کند این‌ها هفته‌ها و ماه‌ها عصبانیت و نگرانی خودشان را ابراز می‌کنند و می‌گویند وزیر خارجه ایران می‌آید افکار عمومی ما را منحرف می‌کند و واقعیت‌ها را وارونه برای ما مردم ما بیان می‌کند؛ ادعایی می‌کند که با واقعیت منطبق نیست. شما این همه دستگاه تبلیغاتی داریم شما که این همه ادعای آزادی می‌کردید حالا از یک مصاحبه عالم مقتدر ایرانی خاک قدرتان به لرزه در می‌آید.

رئیس جمهوری با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در تولید قطعات مختلف خودرو که قبلا همه آن‌ها وارد می‌شد، گفت: اکنون بخش عظمی از قطعات خودرو‌ها در داخل تولید می‌شود و این به معنای عظمت و بزرگی ماست. در چند هفته دیگر طرح‌های زیادی در کشور به بهره برداری می‌رسد، این پروژه‌ها حاصل پیشرفت علمی و تکنولوژیکی کشور ماست.

وی با اشاره به ساقط کردن پهباد مدرن آمریکایی توسط سیستم پدافندی کشورمان، تاکید کرد: با وجود اینکه کشور ما دارای سیستم پهباد خارجی نیز است، ساقط کردن آن توسط سیستم داخلی افتخار بزرگی است به طوری که یکی از کارشناسان امر در این مورد اعلام کرده که زدن این پهباد شبیه معجزه بود. در زمان کنونی همه توان خود را باید برای پیشرفت کشورمان بکار گیریم.

روحانی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، اظهار داشت: حدود یک سال و نیم مردم از لحاظ زندگی تحت فشار هستند و برای آن‌ها سختی و فشار بوده، اما با این وجود سر فرود نیاورده اند و سختی را به جان خریده اند و می‌دانند که همه آن‌ها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه افتتاح‌های قبلی، امروز و ماه‌های آینده، کاهش شرایط آمار بیکاری، کاهش روند سرعت تورم حاصل تلاش و مقاومت ملت ایران است، گفت: تا پایان سال شرایط مناسب تری برای کشور به وجود خواهد آمد. راه ما تلاش، فداکاری، اتحاد و پیشرفت‌های بیشتر برای پیشرفت کشورو رشد اقتصاد و رفاه جامعه است.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه آمریکا گمان نمی‌کرد پس از ۱۶ ما تحریم‌های شدید ما در کشورمان هر هفته شاهد افتتاح طرح‌های مهم باشیم، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای طرح‌های برق رسانی و مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های نیروگاهی افتخار بزرگی است.

منبع: فارس
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
0
1
نا امیدی امریکا دربه شکست کشاندن ایران زمانی به اوج می رسد که سربازان و جانبازان اش (غرب زده ها) از مصادر قدرت حذف شوند.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
0
1
جناب روحانی تا الان بعد از گدشت 7 سال جکاری برای مردم و مملکت انجام داده ای؟ خدا وکیلی یکی را فقط بگو
جز بدبختی و فلاکت و وعده و وعید و شعار و بزرگنمایی و گرانی و بیکاری و فساد و طلاق و افزایش اعتیاد و افزایش برونده های دادگاه و ناهنجاری اجتماعی و ... کار دیگری انجام دادی؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار